Čeští skokané na body v polské Wisle nedosáhli. Hlava 37., Koudelka 40.

4 min 4 s

Úvodní podnik Světového poháru skokanů na lyžích vyvrcholil v neděli prvním individuálním závodem nové sezony. Nejlepší z českých skokanů Lukáš Hlava obsadil nebodované třicáté sedmé místo. Romanu Koudelkovi se první individuální závod vůbec nevydařil, skočil o metr méně než jeho týmový kolega, což znamenalo až čtyřicátou příčku.

Do prvního závodu jednotlivců se v Polsku z páteční kvalifikace probojovali dva čeští závodníci - Roman Koudelka a Lukáš Hlava. Kvalifikace naopak vystavila stopku Vojtěchu Štursovi a Jakubu Jandovi, jenž se ve Wisle rozloučil se sportovní kariérou sobotním týmovým závodem.

První z českého dua se na můstku představil Lukáš Hlava, který předvedl skok dlouhý 111, 5 metru. Dostal sice poměrně slušnou kompenzaci za vítr, na první body v nové sezonně to ale nestačilo, obsadil až třicátou sedmou pozici. Ani Romanu Koudelkovi se ve Wisle nedařilo. Český skokan předvedl dokonce kratší skok než Lukáš Hlava, pouhých 110, 5 metru, což znamenalo nepostupové čtyřicáté místo. Druhé kolo bylo tedy stejně jako v sobotu bez české účasti.

Senzačním vítězem prvního individuálního závodu se stal Japonec Junširo Kobajaši. O své fantastické formě přesvědčil fanoušky už ve zkušebním kole, které metrově vyhrál. V prvním kole skočil 124 metrů, navíc s vysokým přípočtem 6,7 bodů za vítr. Ve druhém kole na svůj výkon navázal, předvedl 126,5 metru, navíc s větrem v zádech. Druhý skončil domácí miláček Kamil Stoch, třetí místo nakonec uhájil celkový vítěz loňského Světového poháru Rakušan Stefan Kraft.

Seriál Světového poháru se z Polska přesune na sever Evropy. Druhý podnik je na programu příští týden ve finské Ruce a skákat se bude totožným modelem jako ve Wisle. V pátek čeká závodníky kvalifikace, v sobotu závod družstev a v neděli klání jednotlivců.

Kompletní výsledky nedělního individuálního závodu naleznete zde.