Česká skokanská pohádka v Rusku, Vančura se Štursou na stupních vítězů!

3 min 37 s

Fantastický výsledek se podařil českým skokanům v nedělním závodě Letní Grand Prix v ruském Čajkovském. Tomáš Vančura s Vojtěchem Štursou získali pódiová umístění, Vančura skončil druhý a Štursa třetí.

Již včera čeští skokané v Rusku naznačovali, že sahat na stupně vítězů není nemožné. Od prvního kola se do toho mladí Češi opřeli.

Tomáš Vančura neponechal nic náhodě a úvodním skokem 138 m se zařadil hned na průběžné třetí místo. „Budu se snažit, aby to zítra vyšlo,“ říkal dvacetiletý mladík.

Také jeho reprezentační kolega Vojtěch Štursa si v prvním kole doskočil pro nadějnou sedmou příčku a naznačil, že i on má na to nejlepší elitu potrápit.

Dařilo se i ostatním, Lukáš Hlava díky 129,5 m zaostal jedno místo za elitní desítkou a skončil jedenáctý. Lepší skok oproti včerejšku předvedl v úvodním dějství Čestmír Kožíšek 135 m, za který byl klasifikován na patnáctém místě. Finále si zajistil výkonem 128 m také sedmadvacátý Jan Matura.

Vedení se po prvním kole ujal Slovinec Semenic 143 m před Robertem Kranjecem.

Finále pro Čechy

Ve finále Vančura se Štursou zachovali klidnou hlavu a oba předvedli vyrovnané výkony. Díky skoku 133,5 m poposkočil Vojtěch Štursa ze sedmé příčky až k pódiovému umístění a bylo z toho vynikající třetí místo.

Také Tomáš Vančura si skok 133 m pohlídal, což ho vyneslo na zaslouženou druhou příčku. České duo nestačilo pouze na vítězného Slovince Semenice.

Body si na své konto nakonec připsali také čtrnáctý Hlava, čtyřiadvacátý Kožíšek a šestadvacátý Matura.