×
Češi vybojovali tři tituly mistrů světa v Planici!

Češi vybojovali tři tituly mistrů světa v Planici!

08.03.2018

Čeští skokani na neoficiálním mistrovství světa veteránů ve slovinské Planici září. Po úspěšném středečním vystoupení se ve čtvrtek skákalo na můstku HS30, na kterém Jan Pavlica, Oldřich Nejedlo a Jana Kratochvílová slaví tituly mistrů světa!

Trenér a několikanásobný mistr světa ve skocích na lyžích veteránů Jan Pavlica, který skáče v kategorii od 55 do 59 let, mohl být v Planici trochu zklamaný ze čtvrtého místa a těsného úniku medaile během středečního závodu na můstku HS62. Na menším můstku (HS30) si ale zklamání dokonale vynahradil, když své soupeře doslova deklasoval. Už v prvním kole všem ulétl pokusem dlouhým 25,5 metru, přičemž jeho nejbližší pronásledovatel skočil „jen“ 24 metrů.

I ve druhém kole Pavlica dokázal doskočit na hranici 25 metrů a jako jediný skokan ve své kategorii se za tuto magickou hranici během závodu dokázal dostat. Zaslouženě tak vybojoval svůj již šestý titul mistra světa, tentokrát s náskokem téměř 13 bodů na Slovince Staneho Martinjaka, který skočil dvakrát 24 metrů. Bronz získal Matti Saari z Finska.

Titul mistra světa získal vybojoval rovněž v kategorii od 35 do 39 let Oldřich Nejedlo. Rovněž Nejedlo skákal už ve středu a obsadil desáté místo na můstku HS62. Na menším můstku však nenašel přemožitele a zopakoval svůj úspěch z roku 2014, kdy se také stal mistrem světa na šampionátu ve Villachu.

Nejedlo po prvním kole vedl těsně před domácím Boštjanem Murkem, kterého porazil díky stylovým známkám. V úvodním kole totiž skočil 22,5 metrů, zatímco Slovinec si dolétl pro 23 metrů, ale měl horší styl. Ve druhém kole oba skokani předvedl pokus dlouhý 24 metrů a o drama bylo postaráno. Nakonec i tentokrát rozhodl lepší styl českého reprezentanta, který v součtu porazil Murka o 3,3 bodů. Bronz získal další Slovinec Tomaž Kodrnja.

Ve čtvrtek se na můstku HS30 představila také jediná žena v české výpravě Jana Kratochvílová. V kategorii od 40 do 44 let získala za skoky dlouhé 16 metrů v obou kolech titul mistryně světa, když porazila Finku Virpi Saariovou, která ani zdaleka nedosahuje kvalit české reprezentantky.

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři