Češi v družstvech sedmí, mistrovský titul vybojovalo Polsko

2 min 33 s

Češi ve složení Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Jakub Janda a Roman Koudelka vybojovali v Lahti dělené sedmé místo. Mistrovský titul putoval do Polska.

Český tým naskočil do první poloviny s nadějí na solidní výsledek, Polášek rozjel závod slibně 125 metrů, což katapultovalo český tým na páté místo. Úkol splnil také Tomáš Vančura, 114,5 m pomohlo českému družstvu udržet pátou pozici. Po skocích Jandy 120 m a Koudelky klesla Česká republika jen těsně na šesté místo s malou ztrátou na páté Slovince.

Velký boj se strhl o stupně vítězů, jednoznačně si vedli Poláci, kteří se po prvním kole usídlili na průběžné vedoucí pozici. Průběžně druhý byl rakouský tým pouze o 1,4 b. před třetími Němci.

Druhé kolo se českým barvám nevydařilo, pohoršil si Polášek 117 m i Vančura 109 m. Situaci nezachránil ani Janda 115,5 m s Koudelkou 113 m a České republice patřila sedmá příčka, o kterou se dělila s Japonskem.

Do bojů o medaili zasáhli výrazně Norové, kteří vybojovali parádními výkony ve finále stříbro. Vítězství putovalo do Polska zásluhou Zyly, Kubackého, Kota a Stocha. Bronz vybojovalo Rakousko.