Češi se v Klingenthalu úspěšně kvalifikovali, Blažková kvůli bolestem nestartovala

3 min 3 s

Letní Grand Prix píše v německém Klingenthalu své závěrečné dějství. Seriál skoků na lyžích na trávě uzavřou závody na velkém můstku mužů a žen. V úterý se před samotným vyvrcholením konaly kvalifikační závody, ve kterých se úspěšně prezentovalo všech pět českých skokanů.

Mezi ženami startovala nakonec pouze Štěpánka Ptáčková. Její reprezentační kolegyně totiž musela kvůli bolestem svou účast v kvalifikaci vzdát. Boje o postup do hlavního závodu ovlivňoval hodně silný a točivý vítr, který ale Ptáčkové nakonec docela pomohl.

S výraznou podporou větru pod lyže skočila šestnáctiletá reprezentantka 107,5 metrů a obsadila 31. místo.

Vítr zlobil i během mužské kvalifikace a nezřídka se stávalo, že v průměru foukalo až dva metry za sekundu proti závodníkům. Silný vítr pod lyže si mohl užít i Čestmír Kožíšek, kterému se podařilo doletět do vzdálenosti 135,5 metrů a obsadit 25. místo.

Úspěšně se kvalifikovali i další Češi. Lukáš Hlava, rovněž v silném protivětru, skočil 132 metrů a obsadil 26. pozici. Viktor Polášek se skokem dlouhým 124,5 metrů skončil na 39. místě a nejhůře z Čechů tak dopadl Roman Koudelka. Ten naopak příliš podporu větru nezískal a doplatil na to i délkou skoku, který měřil jen 117,5 metrů. Vzhledem k nízkému odpočtu mu to ale na postup stačilo a obsadil 44. příčku.

Kompletní výsledky mužské kvalifikace naleznete zde. Výsledky ženské kvalifikace zde.