Blažková na memoriálu vybojovala první body do Grand Prix, Ptáčková spadla

3 min 15 s

Druhý závod letní Grand Prix v rámci Memoriálu Jiřího Rašky absolvovaly skokanky na lyžích během soboty ve Frenštátě pod Radhoštěm, kam se sjela absolutní ženská špička. A v ní se dokázala poprvé v sezoně prosadit i Barbora Blažková, jež vybojovala své první body do hodnocení seriálu.

Dvacetiletá Blažková, která v letní sezoně zatím končila pravidelně těsně před branami druhého kola, se při prvním skoku blýskla 86,5 metry, za něž brala 27. místo a vybojovala premiérový postup. Svou příčku sice neudržela, ale 85 metrů ve druhém kole bylo opět velmi slušným počinem, za nějž nakonec česká reprezentantka urvala 28. příčku a tři body do hodnocení Grand Prix.

Z kvalifikace se do závodu prokousaly také Marta Křepelková a Štěpánka Ptáčková. Křepelková skončila na konečném 37. místě za 71,5 metrů. Ptáčková sice skočila mnohem dál a předvedla 78,5 metrů, ale po doskoku upadla.

Naštěstí se sama dokázala hned zvednout a na nepříjemný okamžik bude moci rychle zapomenout. Po ztrátě za techniku však obsadila až poslední místo. Šestnáctiletá skokanka však po pádu může být především ráda, že z areálu odešla bez zranění a bude moci v úspěšné letní sezoně pokračovat.

Závod vyhrála, stejně jako v pátek, Japonka Sara Takanašiová. Té se podařilo ve druhém kole ulétnout dokonce do vzdálenosti 102,5 metrů a zvítězila o rovných 8 bodů před svou krajankou Juki Itovou. Třetí skončila Norka Maren Lundbyová.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde. Průběžné hodnocení Grand Prix zde.