Neporazitelný Rydzek, Dvořák dvanáctý a Churavý opět v akci

4 min 7 s

Ve Villachu pokračovala třetím závodem letní Grand Prix v severské kombinaci individuáním závodem Gundersen HS98/10 km. Čeští reprezentanti tentokrát do elitní desítky neproklouzli. Nejlepší z nich byl Miroslav Dvořák, který obsadil dvanáctou příčku.

Skokanskou část vyhrál ke spokojenosti rakouských fanoušků domácí reprezentant Fabian Steindl s 99,5 m. Stometrovou vzdálenost zdolal jako jediný Japonec Jošido Watabe (100 m), který byl druhý, ale většina německých a rakouských favoritů se držela s těsnými odstupy na dohled. Neuspěli však Gruber, Braud, Pittin a především Lamy Chappuis, jenž už poté ani nenastoupil do běhu.

Z Čechů zaskákal tradičně nejlépe Tomáš Portyk, jehož 93,5 m vyneslo na 11. pozici se ztrátou 24 vteřin v běhu. Mírně vzestupnou tendenci předvedl Miroslav Dvořák, který v závodě předvedl v porovnání s provizorním i tréninkovým kolem nejsolidnější výkon – 92 m znamenalo 22. místo a odstup 1:01 min. Do třetího dějství Grand Prix zasáhl už veterán Pavel Churavý, který skočil 90,5 m (čtyřiadvacátý, +1:08 min), zatímco Petr Kutal byl 52. za 81,5 m (+2:36 min).

Na deseti kilometrech na kolečkových lyžích podle očekávání nastoupila do útoku skupina především německých a rakouských reprezentantů. Opět zaúřadoval Johannes Rydzek (na snímku), devátý po skoku, jenž hravě stáhl ztrátu na vedoucí závodníky a v cíli opět – v letošním seriálu potřetí za sebou (!) – nenašel konkurenci. Druhý doběhl jeho krajan Kircheisen a na stupně vítězů proklouzl nečekaně také Slovinec Jelenko.

Portyk tentokrát v běhu hodně ztratil a propadl se až na 41. místo. Podle očekávání opět zabojoval Miroslav Dvořák, jehož celkově devátý běžecký čas vynesl na 12. příčku. Bodoval také celkově 26. Pavel Churavý a své postavení zlepšil i Petr Kutal.

3. závod – Villach, Gundersen HS98/10 km: 1. Rydzek 22:34,3, 2. Kircheisen (oba Něm.) +13,1, 3. Jelenko (Slovin.) +20,2, 4. Seidl (Rak.) +21,5, 5. Frenzel (Něm.) +23,8, 6. Herola (Fin.) +26,5, 7. Watabe (Jap.) +28,7, 8. Steindl (Rak.) +44,6... 12. Dvořák 1:11,3, 26. Churavý 1:53,6, 41. Portyk 3:14,7, 43. Kutal (všichni Česko) 3:19,5.

Celkové pořadí: 1. Rydzek 200, 2. Kircheisen 140, 3. Frenzel 125, 4. Jelenko 96, 5. Seidl 66, 6. Bieler (Rak.) 65, 7. Lange (Něm.) 48, 8. Lamy Chappuis (Fr.) 45... 10. Portyk 40, 20. Dvořák 23, 39. Churavý 5.