×
Evropská média oceňují nečekaný triumf českých sdruženářů v Letní Grand Prix

Evropská média oceňují nečekaný triumf českých sdruženářů v Letní Grand Prix

20.08.2017

Nečekanému vítězství českých sdruženářů Tomáše Portyka a Miroslava Dvořáka ve sprintu dvojic v premiéře Letní Grand Prix v Oberwiesenthalu (na snímku dekorování po závodě) se věnují také mnohá evropská média. Přinášíme několik ukázek nejzajímavějších výstupů.

Francouzské noviny Le Dauphiné Liberé nabídly čtenářům titulek Česká republika zvítězila v premiéře Grand Prix v Oberwiesenthalu. „Pro německé závodníky zahájení Letní Grand Prix tentokrát sladkou příchuť nemělo. Ve sprintu dvojic je totiž o vítězství připravila česká dvojice Tomáš Portyk a Miroslav Dvořák. Ta dokázala dokonce zdolat hned dva německé týmy,“ konstatoval list.

S porážkou domácích reprezentantů se poněkud hůře smiřoval německý zpravodajský portál TAG24. Leccos naznačil už titulek Sdruženáři Riessle a Frenzel propásli vítězství v Letní Grand Prix. Ve stejném duchu pokračoval i samotný referát: „Mistři světa ve štafetě měli v sobotu na dosah vítězství v úvodním závodu Letní Grand Prix, ale to jim nakonec těsně uniklo. Po skoku a běhu na 15 km na kolečkových lyžích porazilo rodáka ze Schwarzwaldu a domácího matadora o 0,3 s české duo Tomáš Portyk, Miroslav Dvořák. Při poslední výměně to ještě vypadalo na německý úspěch, neboť olympijský vítěz vyrážel na trať s třívteřinovým náskokem. Dvořák však bojoval a v závěrečném spurtu byl silnější.“

Server Fondo Italia uvedl zpravodajství titulkem Vítězství Čechů v týmovém sprintu a podtitulkem Portyk s Dvořákem porazili velké favority Letní Grand Prix. „Večerní premiéra Letní Grand Prix v Oberwiesenthalu přinesla obrovské překvapení v podobě vítězství České republiky. Portyk s Dvořákem porazili domácí miláčky, navíc Dvořák ve finiši znemožnil mistra světa Frenzela,“ konstatoval italský portál.

Český triumf neunikl ani pozornosti rakouských médií. Například největší rakouský sportovní server LAOLA 1 sice text uvedl titulkem Rakouští sdruženáři nedosáhli na stupně vítězů, ale ocenil v něm i výkon české dvojice. „Český pár Tomáš Portyk, Miroslav Dvořák slavil v soboru v zahajovacím závodu Letní Grand Prix nečekané vítězství. O tři desetiny vteřiny odsunul na druhé místo Němce Fabiana Riessleho a Erika Frenzela.“

 Partneři

Audi