Novinky
Olympijská štafeta sdruženářů osmá, vyhráli Rakušané
24.02.2010
|
Závěrečným nástupem před cílovou rovinkou rozhodl Mario Stecher o zlatu pro rakouské sdruženáře. Největší favorité závodu Američané se museli spokojit se stříbrnou medailí. Bronz putuje do Německa. Čeští sdruženáři skončili na osmém místě. |
České družstvo Aleš Vodseďálek, Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Pavel Churavý figurovala po úvodní skokanské části na osmém místě. Nejlepší výkon předvedl na můstku Churavý, který i přes přerušení závodu dokázal dolétnout na 132 metrů.
Do běhu nastoupil jako první Vodseďálek, jehož úkolem bylo udržet minimální ztrátu na původně deváté Švýcarsko. To se mu povedlo a Dvořákovi předával se ztrátou 11 vteřin. Na druhém úseku se naši však naproti očekávání před Švýcary nedostali a Slavík vybíhal s mankem stále jedenácti sekund. V závěru svého úseku však dokázal švýcarskému běžci výrazně ujet a finišman Churavý měl pak již bezpečný náskok a družstvo dovezl do cíle na osmém místě.
Výsledky: 1. Rakousko (Gruber, Kreiner, Gottwald, Stecher) 49:31,6, 2. USA (Camerota, Lodwick, Spillane, Demong) -5,2, 3. Německo (Rydzek, Edelmann, Frenzel, Kircheisen) -19,5, 4. Francie -39,8, 5. Norsko -54,3, 6. Japonsko -1:14,2, 7. Finsko -2:21,5, 8. Česko (Vodseďálek, Dvořák, Slavík, Churavý) -3:18,6, 9. Švýcarsko -4:18,2, 10. Itálie -4:42,9.












