ikona submenu


repr

Příprava za závody

Aleš Vodseďálek, Midloch a Gusta


 Generální partner:
 Ostatní partneři:







Archiv článků

Sdruženáři startují Světový pohár v Kuusamu

27.11.2009

Čtveřice českých reprezentantů ve složení Miroslav Dvořák, Pavel Churavý, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek zasáhne dnes do bojů v úvodním závodu Světového poháru v severské kombinaci. Ve finském středisku Kuusamo čeká závodníky Gundersenka na můstku HS142 a v běhu na 10 km.

 Významnou změnu představuje letos pro sdruženáře novinka v pravidlech. Ve Světovém poháru i v olympijských závodech ve Vancouveru se bude u každého závodníka ve skokanské části zohledňovat síla i směr větru a na základě stanoveného koeficientu upravovat jeho výkon. "V praxi to znamená, že se špička nejen ještě více vyrovná, ale i rozšíří," míní kouč Luděk Šablatura.

 V úvodním závodě očekává reprezentační trenér navázání na úspěchy z minulé sezóny. Do karet mu nahrávají výsledky našich sdruženářů na nedávném finském šampionátu, kde Dvořák obsadil 9.místo, Churavý skončil jedenáctý, Slavík 14. a Vodseďálek 26. 

 

zk

repr
Zasílat newsletter:
newsletter