×
Skvělý Ondřej Berndt a kompletní české stupně vítězů v Chile

03.09.2018

Hned v prvních závodech sezóny 2018/2019, jejíž vrcholem bude MS ve švédském Åre, slaví český reprezentant v alpském lyžování Ondřej Berndt úspěch. V Jihoamerickém poháru (SAC) v El Coloradu skončil v obřím slalomu na třetím místě a o den později ve slalomu SAC v La Parvě zvítězil a vyjel si 12,44 FIS bodů. A nejlepší je, že stupně vítězů v La Parvě kompletně obsadili naši závodníci! Druhý skončil Jan Zabystřan a třetí Tomáš Klinský. Co víc si mohou příznivci českého alpského lyžování - zvlášť v létě - přát. Gratulujeme!

Vítězi Poháru Centrálního Krušnohoří Novák a Havlíčková

03.09.2018

O víkendu se na Božím Daru v Krušných horách a ve Sparkassen-Skiareně Fichtelberg konal Pohár Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích. Kromě prologu a stíhačky zahrnoval také běžecký kros. Závodníci se museli vypořádat nejen s náročností tratí, ale také s nepřízní počasí.

Napřed stěhování, pak zpátky do práce. Výsledky mohly být ještě lepší, přiznal Koudelka

01.09.2018

Páteční poledne na Rašínově nábřeží v Praze patřilo Romanu Koudelkovi. Dlouholetá opora české reprezentace se zúčastnil autogramiády v rámci výstavy Auta a kromě spousty podpisů poskytl také rozhovor, v němž nehodnotil pouze aktuální průběh letní sezony.

Páté místo! Vendula Burešová na MSJ vyhrála malé finále

27.08.2018

Čeští snowboardcrossaři mají za sebou velmi podařený závod na mistrovství světa juniorů. Na Novém Zélandu se nejlépe z početné české družiny vedlo Vendule Burešové, která vyhrála malé finále a celkově skončila pátá. Do první desítky se vešla také osmá Kateřina Louthanová.

Skicrossař Karel Lank v elitní desítce. Na MSJ obsadil devátou příčku

27.08.2018

V programu juniorského mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů na Novém Zélandu přišla řada na skicross s dvojím českým zastoupením. Karel Lank obsadil ve středisku Cardrona deváté místo, Vratislavu Kuncovi se nepodařilo projít kvalifikací a skončil sedmnáctý.

LGP Hakuba: Kobajaši triumfoval i podruhé, Kožíšek čtrnáctý

25.08.2018

Vítězem druhého individuálního závodu letní Grand Prix v japonské Hakubě se podobně jako v pátek stal Rjoju Kobajaši. Japonský mladíček opět deklasoval svou konkurenci a napodobil svého staršího bratra Junšira, který dokázal v Hakubě opanovat oba závody před roky. Nejlepším Čechem byl tentokrát na 14. místě Čestmír Kožíšek.

Druhý závod Letní Grand Prix v Oberstdorfu: Po zaváhání na můstku Dvořák s Portykem vydřeli v běhu body

25.08.2018

Sobota 25. srpna nabídla 58 účastníkům čtvrtého individuálního závodu Letní Grand Prix v severské kombinaci v Oberstdorfu nevlídné počasí. Soutěž provázely déšť, teplota 11 stupňů Celsia a lehké poryvy větru. Tyto podmínky trojlístku českých reprezentantů společně s večerními závodními časy tentokrát vůbec neseděly. Na můstku HS137 zůstali všichni za očekáváním, a dokonce i vyhlášený letec Tomáš Portyk tentokrát předvedl podprůměrný výkon. V běhu si Dvořák s Portykem přece jen vylepšili reputaci a zajistili si bodované příčky ve třetí desítce.

Startuje mistrovství světa juniorů. O medaile se na Novém Zélandu popere osmnáct Čechů

23.08.2018

Poslední závody sezony 2017/2018 začínají. Soutěžní ročník uzavře netradičně až na konci léta juniorské mistrovství světa akrobatických lyžařů a snowboardistů. Do medailových bojů, které jsou na Novém Zélandu na programu od 24. srpna do 5. září, zasáhne hned osmnáct českých závodníků.

Projekt pro sprintery má inspirovat, motivovat a zdokonalit

24.08.2018

S novinkou v podobě pětidenního sprinterského soustředění přišli reprezentační trenér mužů Vasil Husák spolu s asistentem Dušanem Kožíškem. Společně vybrali sedm závodníků, kteří pravidelně prokazují nejlepší výsledky na této trati. V prostředí Krušných hor tak odstartovali projekt zaměřený na další rozvoj specifických schopností a dovedností.

Pátý z MSJ ve sjezdu Filip Forejtek míří na studia do USA

25.08.2018

K zásadnímu kroku se odhodlal český reprezentant v alpském lyžování a olympionik Filip Forejtek. Minulý týden odjel na dlouhou dobu do USA, bude studovat na University of Colorado.

Být na prvním stupínku a slyšet státní hymnu je nejlepší, co může sportovce potkat, říká Lukáš Hlava

20.08.2018

Na můstku v polském Szczyrku skončil třetí, o den později byl ve Wisle devátý. Výbornou formu z prvních dvou polských závodů beskydského turné si Lukáš Hlava přenesl i do závěrečného klání a na domácím můstku ve Frenštátu pod Radhoštěm v rámci Memoriálu Jiřího Rašky zvítězil. „I když jsem už trošku cítil únavu, jak fyzickou tak psychickou, tak mi závod sedl docela dobře. Doufám, že v do dalších závodů se nám jako celému týmu podaří udělat ještě pár kroků, které nás posunou dopředu,“ věří zkušený skokan, který skončil v pořadí Beskydy Tour druhý.

Letní Grand Prix ve Villachu: Tomáš Portyk sahal po elitní desítce

22.08.2018

Také ve druhém individuálním startu Letní Grand Prix v severské kombinaci v rakouském Villachu se blýskl nejlepší český reprezentant Tomáš Portyk (na snímku). V závodě HS 98/10 km sahal po elitní desítce, v níž se držel téměř po celou dobu. Teprve v závěrečném finiši ho z ní vytlačil vyhlášený italský tempař Alessandro Pittin, ale i tak jeho celkové 11. místo svědčí o výtečné formě rodáka z Lomnice nad Popelkou. Trenér Marek Šablatura tentokrát postavil pouze dva závodníky – junior David Zemek skončil na 41. pozici.