×
Rypl s Grohovou na MČR vítězi norského sprintu

23.03.2018

V pátek odstartovalo MČR a ČP dospělých a dorostu a MČR veteránů v běhu na lyžích na Horních Mísečkách. V prvním závodě prodlouženého víkendu, norském sprintu klasicky, si pro vítězství dojeli Miroslav Rypl a Karolína Grohová.

Štafety TJ Dukla Liberec a ČKS SKI Jilemnice obhájily na MČR vítězství

24.03.2018

V sobotu pokračovalo MČR a ČP dospělých a dorostu a MČR veteránů v běhu na lyžích na Horních Mísečkách štafetami volně. Vítězství si stejně jako v minulém roce obhájily obě štafety - TJ Dukla Liberec za muže a ČKS SKI Jilemnice za ženy.

Mistrem České republiky v obřím slalomu je Adam Kotzmann

23.03.2018

Poprvé v kariéře vybojoval Adam Kotzmann titul mistra ČR. Na Černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně dokázal být nejrychlejší v obou dvou kolech a náskokem vteřiny a tři setin zaslouženě vyhrál před Henrichem Katreničem ze Slovenska a třetím, v rámci českého šampionátu stříbrným, Ondřejem Berndtem. Pro českou bronzovou medaili si povedenou jízdou druhého kola, která byla druhou nejrychlejší, dojel po prvním kole Čechů osmý Jan Skořepa. Po prvním kole druhý Dan Paulus závod nedokončil.

Začíná mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách

23.03.2018

Černá World Cup sjezdovka ve Špindlerově Mlýně hostí od pátku 23. března do neděle 25. března Mezinárodní mistrovství České republiky v alpském lyžování, konktrétně slalom a obří slalom, neboť rychlostní disciplíny se konaly již v lednu. Touto akcí vyvrcholí Český pohár.

Sezonu uzavře Hančův memoriál. Na Horních Mísečkách se bude bojovat o mistrovské tituly

22.03.2018

České běžce na lyžích čeká tradiční koncovka zimy. Na Horních Mísečkách je od pátku do neděle na programu mistrovství České republiky a poslední závody Českého poháru. V akci bude naprostá většina českých reprezentantů. Součástí programu je i Hančův memoriál, v sobotu uplyne přesně 105 let od tragického úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty.

Kožíšek prošel v Planici z kvalifikace, kterou vyhrál Forfang. Schlierenzauer předvedl veleskok

22.03.2018

Poslední zastávka letošního ročníku světového poháru tradičně patří slovenské Planici. Na mamutím můstku s příznačným názvem Letalnica se děly věci. Rakušan Gregor Schlierenzauer vyrovnal světový rekord délkou 253,5 metrů, ale při dopadu si hrábl rukama. Čestmír Kožíšek tentokrát potvrdil letecké schopnosti a do závodu prošel z 19. místa. Vítězem kvalifikačního klání se stal za 241 metrů norský letec Johann André Forfang, který za sebou nechal druhého Semeniče a třetího Kubackého.

Martina Dubovská vyhrála slalom na FEC, Gabriela Capová dvakrát druhá

20.03.2018

Skvělých výsledků dosahují české reprezentantky Martina Dubovská a Gabriela Capová ve slalomech na Far East Cupu na Jižním Sachalinu. Bilancí Martiny Dubovské je první a třetí místo, bilancí Gabriely Capové jsou dvě druhá místa. V obou případech životní body, ke kterým oběma aktérkám gratulujeme.

Ester Ledecká měla posezónní tiskovou konferenci

19.03.2018

Ester Ledecká dnes se svými hlavními trenéry Tomášem Bankem a Justinem Reiterem hodnotila uplynulou veleúspěšnou sezónu a lehce nahlédli i do plánů budoucích, ať už na konec této sezóny nebo na sezónu příští. Dobrou zprávou je, že její záda, která zlobila při finále SP alpských lyžařů, budou už brzy opět v pořádku a vrcholového sportu schopna.

Výborné body Gabriely Capové v obřích slalomech na FEC v Rusku

19.03.2018

České reprezentantka v alpském lyžování Gabriela Capová letos zažívá vskutku vydařenou sezónu. Obří slalomy závodů seriálu FEC (Far East Cup) zvládla výborně, když dobyla dvakrát stupně vítězů. V prvním závodě obsadila třetí místo a ve druhém skončila druhá. Oba závody v životních obřákových bodech 14,82 a 11,93. Gratulujeme.

Tomáš Portyk zabojoval v Klingenthalu a obsadil 15. příčku – vítězem Světového poháru Japonec Akito Watabe

18.03.2018

Zdá se, že v závěru sezony se vrací sdruženáři Tomáši Portykovi (na snímku) optimální forma. Ve druhém víkendovém závodu Světového poháru v severské kombinaci, který se konal v Klingenthalu v neděli 18. března, opět pronikl mezi špičku a obsadil výborné 15. místo. Vítězného „double“ dosáhl německý reprezentant Fabian Riessle a stejnou radost měl v cíli také třetí Japonec Akito Watabe. Rozšířil svůj náskok v čele celkové klasifikace natolik, že mu zajistil historické prvenství v tomto ročníku Světového poháru.

Paráda na závěr! Šárka Pančochová vybojovala třetí místo na finále SP ve slopestylu

16.03.2018

Šárka Pančochová slaví na úplném konci sezony velký úspěch. V posledním závodu Světového poháru ve slopestylu si česká freestyle snowboardistka dojela pro nejlepší výsledek ročníku, když v italském Seiser Almu obsadila tří místo. „Je to krásný zakončení sezony. Do léta pak jde člověk s pocitem, že to má smysl. Je to velká motivace pokračovat dál v tréninku a zlepšovat se v tricích,“ radovala se Pančochová.

Michal Novák na SP ve Falunu ve sprintu na 24. místě

16.03.2018

Ve Švédském Falunu probíhá poslední víkend Světového poháru. V pátek se ve sprintu volně představili reprezentanti Michal Novák, Miroslav Rypl a Petr Knop. Z trojice do následných rozjížděk postoupil jen Michal Novák, který získal 24. pozici.