×
Ester Ledecká a Kateřina Pauláthová v sobotu startují v olympijském super-G

16.02.2018

Ester Ledecká v sobotu 17. února odstartuje do olympijského super-G. Je to její druhá nejsolnější alpská disciplína, na ZOH ta nejsilnější, protože sjezd koliduje se snowboardingen. Druhou českou závodnicí bude Kateřina Pauláthová, která vynechala slalom, aby si mohla na super-G lépe připravit.

Frida Hansdotterová se stala olympijskou vítězkou ve slalomu, Martina Dubovská bere 29. místo

16.02.2018

Ženský slalom na Olympijských hrách v Pchjongčchangu vyhrála Švédka Frida Hansdotterová, před Švýcarkou Wendy Holdenerovou a největším překvapením závodu Katharinu Gallhuberovou. Největší favoritku závodu Mikaelu Shiffrinovou (USA) zužovala střevní viróza a skončila těsně pod stupni vítězů, o osm setin na čtvrtém místě. V českých závodnic byla Martina Dubovská na 29. místě.

ZOH: Na distanci volně tři čeští reprezentanti v TOP 30! Jakš bral 16. místo

16.02.2018

Další závod na olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl hned tři umístění českých reprezentantů v třicítce nejlepších. Na 15 kilometrů volně se Martin Jakš vyšvihl na 16. místo, Petr Knop obsadil 24. příčku a Aleš Razým třicítku uzavřel.

ZOH: Zlato v super-G mužů vybojoval Mayer, z Čechů byl nejrychlejší Filip Forejtek

16.02.2018

Filip Forejtek vyrazil na trať mužského obřího slalomu jako poslední z českých reprezentantů a v cíli byl z nich nejrychlejší na 34. místě. Těsně za ním na 35. místě skončil Ondřej Berndt, na 40. místě Jan Zabystřan. Jan Hudec nestihl jednu z branek a závod nedokončil. Olympiským vítězem se stal Matthias Mayer (AUT), stříbro má Baet Fuez (SUI), bronz Kjetil Jansrud (NOR).

Nováková na ZOH v distanci volně na 28. místě. Trápila jsem se celou trať, říká

15.02.2018

Na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se české běžkyně na lyžích ve čtvrtek postavily na trať závodu 10 kilometrů volně. Nejlepšího výsledku dosáhla Petra Nováková, která obsadila 28. místo.

Ester Ledecká v obřím slalomu na ZOH třiadvacátá, Gabriela Capová devětadvacátá

15.02.2018

Velmi dobrého výsledku dosáhla při svém debutu na Olympijských hrách v alpském lyžování Ester Ledecká. V obřím slalomu slalomu obsadila 23. místo, v druhém kole zajela šestnáctý nejrychlejší čas. Neztratila se ani Gabriela Capová, debutantka na ZOH, když skončila dobrém 29. místě. Olympijskou vítězkou je Mikaela Shiffrinová (USA), stříbro paří Ragnhil Mowinckelové (NOR), bronz Federice Brignone (ITA).

Snowboardcrossař Kubičík skončil v olympijské premiéře v osmifinále

15.02.2018

V programu zimních olympijských her v Pchjongčchangu poprvé přišel na řadu snowboarcross. Jediný mužský zástupce České republiky Jan Kubičík postoupil z kvalifikace, stopku mu poté vystavilo osmifinále. Zlatou medaili obhájil Pierre Vaultier z Francie.

Sjezd mužů na ZOH ovládli Norové, nejlepší z Čechů Filip Forejtek obsadil 38. místo

15.02.2018

Královská disciplína sjezd mužů se na této olympiádě stala kořistí Nora Aksela Lunda Svindala, který se olympijským vítězem ve sjezdu stal poprvé, ve Vancouveru 2010 získal zlato v super-G. Stříbrnou medaili vybojoval jeho krajan Kjetil Jansrud, bronzovou Beat Feuz (SUI). Filip Forejtek skončil 38., Jan Hudec 45. a Jan Zabystřan 46. Ondřej Berndt se rozhodl nenastoupit do závodu.

V olympijské premiéře sdruženářů kraloval Frenzel – Dvořák s Portykem na prahu třetí desítky

14.02.2018

Probuzení německého obhájce zlaté medaile ze Soči Erika Frenzela v pravý čas a vrtošivý vítr, který na můstku HS109 odvál naděje Tomáše Portyka, nejlepšího českého reprezentanta v této sezoně. V premiérovém olympijském závodu v severské kombinaci V Pchjongčchangu tak skončil ze svěřenců Vladimíra Šmída jako nejlepší 21. Miroslav Dvořák (na snímku) – za ním se umístili 24. Tomáš Portyk a 34. Ondřej Pažout. Lukáše Daňka jury diskvalifikovala hned po úvodní části za příliš dlouhé „skočky“.

Ženy na ZOH opět nezávodí, slalom je kvůli větru přeložen na pátek

14.02.2018

Vítr dál vládne tvrdou rukou na soutěžích alpských lyžařů. K dnešku měly být odjety čtyři disciplíny a je pouze jediná - alpská kombinace mužů. Ženy se zatím ke slovu vůbec nedostaly. Dnes musel být jejich slalom, po několika odloženích, přeložen na pátek 16. února. České trio Martina Dubovská, Gabriela Capová a Kateřina Pauláthová si tak na svůj první závod budou muset ještě počkat. Minimálně do čtvrtka 15. února, kdy jsou na programu odložené disciplíny z prvních dvou dní - obří slalom žen a sjezd mužů. Předpověď počasí, respektive síly větru, ale není ani na zítřek optimální.

Beroušková na ZOH ve sprintu na 26. místě: Ve čtvrtfinále jsem se snažila okoukat vše, co šlo

13.02.2018

Na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se podařilo v úterním klasickém sprintu projít kvalifikací pouze jednomu z českých zástupců – Kateřině Berouškové. Svým výkonem zaznamenala vůbec první postup z klasifikace na této trati v životě. Po čtvrtfinálové jízdě nakonec obsadila 26. příčku.

Alpská kombinace na ZOH: Berndt na povedeném 16. místě, olympijským vítězem Hirscher

13.02.2018

Povedeným 16. místem vstoupil český reprezentant Ondřej Berndt i český tým alpských lyžařů do olympijských her v Pchjongčchangu. Ostatní čeští závodníci Filip Forejtek a Jan Zabystřan slalomovou část nedokončili. Své první olympijské zlato vyhrál Marcel Hirscher (AUT), stříbro Alexis Pinturault (FRA) a bronz Victor Muffat – Jeandet (FRA).