Vítězi Audi Snowjam jsou Zoi Sadowská Synnottová a Chris Corning

25.03.2017

Audi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu v roce 2017, je již minulostí, závody v disciplíně slopestyle v kategoriích mužů i žen již znají své vítěze, stejně tak jako držitele křišťálových glóbů pro letošní rok. Mezi ženami se z vítězství radovala šestnáctiletá Zoi Sadowská Synnottová, zlato v kategoriích mužů vybojoval Chris Corning.

Na Far East Cupu na Jižním Sachalinu si body nejvíce zlepšila Gabriela Capová

24.03.2017

Kontinentálního poháru na Dálném východě se v posledních sezonách s jistou pravidelností účastí i čeští reprezentanti. Vidina vyjetí dobrých bodů je lákavá a šance na FEC jsou mnohem větší než na Evropském či Severoamerickém poháru. I v případě FEC ale platí, že musíte jet dobře. Konkurence totiž narůstá právě o silné evropské závodníky.

Finále Snowjamu bez české účasti. Nejblíže postupu byli Horák s Vojáčkovou

24.03.2017

Sobotní boje finále Světového poháru freestyle snowboardistů ve Špindlerově Mlýně budou bohužel bez účasti domácích závodníků. Žádnému z Čechů se na jubilejním desátém ročníku Snowjamu nepodařilo probojovat z páteční kvalifikace.

Kraft nedal nikomu šanci, Koudelka s Vančurou ve druhé desítce

24.03.2017

Skvělou formu prokázal i v závěru sezony Rakušan Stefan Kraft v individuální soutěži jednotlivců ve slovinské Planici, tam dosáhl na jednoznačné vítězství. Češi se za sebou seřadili ve druhé desítce.

Mistrovství světa i nový rekord. Radek Čermák chce útočit na metu 250 km/h

23.03.2017

Zatímco ostatním zimním sportovcům sezona už skončila nebo je ve svém úplném závěru, rychlostním lyžařům právě naplno startuje. „Nám rychlejším klukům to teprve začíná,“ hlásí nejlepší Čech v této disciplíně Radek „Raketa“ Čermák. Toho čeká mistrovství světa a také útok na nový český rekord. Chce pokořit hranici 250 kilometrů za hodinu.

Kvalifikací ve slovinské Planici prošli Roman Koudelka a Tomáš Vančura

23.03.2017

Poslední zastávkou v sezoně 2016/2017 je Planice. Do závěrečných bojů se dnes spustili závodníci v odpolední kvalifikaci. Výkonem 229 metrů se blýskl Roman Koudelka, kterému patřilo pěkné deváté místo. S ním postoupil i dvacátý Tomáš Vančura.

Finále SP ve freestyle snowboardingu ve Špindlerově Mlýně startuje už v pátek

22.03.2017

Audi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu v roce 2017, se uskuteční v sobotu 25. března ve Skiareálu Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Domácí diváci tak budou moci po roční pauze opět vidět na vlastní oči nejen souboj o vítězství v samotném závodě, ale i o vítězství v celém seriálu Světového poháru a dekorování vítězů křišťálovými glóby. Dle mezinárodních standardů se tohoto podniku zúčastní 60 mužů a 30 žen ze všech národních týmu. Nejlepší snowboardisté světa u nás budou soutěžit o celkovou dotaci 1.200.000 Kč a body do olympijské kvalifikace.

Lyžařka Tereza Kmochová je dvojnásobnou mistryní světa neslyšících! Gratulujeme

20.03.2017

V dnech 13. – 18. března se v rakouském Innerkrems konalo 2. mistrovství světa neslyšících v alpském lyžování a Česká republika, především zásluhou Terezy Kmochové, slavila obrovský úspěch. Tereza se stala dvojnásobnou mistryní světa ve slalomu a obřím slalomu a v ostatních disciplínách (sjezdu, super-G a alpské kombinaci) vybojovala tři stříbrné medaile. Titul juniorského mistra světa v super-G a juniorské stříbro ve sjezdu získal v absolutní kategorii sedmý (SG), respektive devátý (sjezd) Jiří Hartig.

Dokázala jsem si, že se můžu měřit s těmi nejlepšími, říká po MS Nikol Kučerová

18.03.2017

Bojovala o semifinále, jednu chvíli byl postup už hodně blízko. Jenže nepovedlo se, skikrosařka Nikol Kučerová skončila ve čtvrtfinále a na mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů obsadila celkové 15. místo. „Štve mě to, ale na druhou stranu jsem si dokázala, že se můžu měřit i s těmi nejlepšími,“ říká česká reprezentantka.

Dvacátý Koudelka ve Vikersundu, Polášek si vylepšil osobní maximum

19.03.2017

Norská mise je u konce, v neděli se z Čechů dařilo Romanu Koudelkovi, který se vyšplhal ve Vikersundu na dvacáté místo. Viktor Polášek si vylepšil osobní maximum a byl dvaadvacátý. Zvítězil Polák Kamil Stoch.

Šárka Strachová obsadila v posledním slalomu sezóny v Aspenu osmé místo

18.03.2017

Na závěr sezóny Šárka Strachová zajela osmé místo ve finále Světového poháru v Aspenu. V celkovém hodnocení sezóny skončila šestá s 402 body. Opět tedy ukázala, že i ve své patnácté svěťákové sezóně patří k těm nejlepším z nejlepších. Závod vyhrála Slovenka Petra Vlhová, která si připsala druhé vítězství v kariéře a první skalp fenomenální Mikaely Shiffrinové. Ta skončila druhá, třetí byla Frida Hansdotterová. Malý křišťálový glóbus za slalom s převahou 275 bodů získala Shiffrinová, druhu příčku bere Veronika Velez-Zuzulová, třetí Wendy Holdenerová.

Po šampionátu triumf i ve Světovém poháru. Ester Ledecká obhájila velký křišťálový glóbus

18.03.2017

Ester Ledecká slaví další velký triumf kariéry. Česká reprezentantka obhájila velký křišťálový glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru snowboardistek v paralelních disciplínách. Celkový triumf si zajistila dnešním druhým místem v posledním závodu SP v německém Winterbergu.