Už patnáctý titul mistra ČR v kariéře vybojoval Kryštof Krýzl

01.04.2017

Patnáctý titul mistra ČR v kariéře a sedmý (!) ve slalomu v řadě si na společném mezinárodním mistrovství České republiky a Polska připsal Kryštof Krýzl. Dnešní vítězství se ale nerodilo jednoduše, po prvním kole byl z českých závodníků druhý za Ondřejem Berndtem, respektive třetí ještě za Matejem Falátem (SVK), držitelem stříbrné medaile v týmové soutěži na MS 2017. Druhé kolo ale vyhrál a zvítězil o pouhé dvě setiny před Falátem a o 0,81 s před Berndtem, který získal české stříbro, český bronz putuje k Adamovi Zikovi.

Lukáš Bauer vybojoval v Norsku čtvrté místo. Katka Smutná byla pátá

01.04.2017

Skvělé čtvrté místo vybojoval v seriálu Ski Classics Lukáš Bauer. Český závodník skončil v norském Reistadlöpetu na 50 kilometrů těsně za stupni vítězů. Kateřina Smutná obsadila páté místo.

Mezinárodní mistryní Slovinska v super-G je Klicnarová a juniorské mistrovství vyhrála Pauláthová

31.03.2017

Mistrovství Slovinska pokračovalo na Krvavci dalšími závody a to dvěma super-G, na které navázaly dvě alpské kombinace. První závod byl mistrovství seniorské druhý zase juniorské. Pro české barvy je skvělé že, že jak seniorské, tak juniorské mezinárodní mistrovství v super-G má české vítězky: Pavlu Klicnarovou a Kateřinu Pauláthovou. K tomu dobré body 26,40 a 29,28. Gratulujeme.

ŠÁRKA STRACHOVÁ UKONČILA SPORTOVNÍ KARIÉRU!

28.03.2017

Nejlepší česká alpská lyžařka všech dob rok před zimními olympijskými hrami v Koreji ohlásila konec své bohaté a veleúspěšné sportovní kariéry. Mistryně světa a olympijská medailistka Šárka Strachová se po konci sezony rozhodla, že do té další už nenastoupí.

Splnila jsem si sen, říká Eva Samková. Těší se na koně, psa i výlety

28.03.2017

O víkendu si splnila sen, když v posledním závodu sezony ovládla celkové hodnocení Světového poháru. Teď si snowboardcrossařka Eva Samková hodlá naplno užít měsíc zaslouženého volna. Čeká jí kůň Pepin, výlety i studijní povinnosti. A v polovině května už se opět vrhne do přípravy na novou sezonu, ve které bude obhajovat zlato z olympiády.

Skokani odpočívají po sezoně, volno si zpestřili hokejem

28.03.2017

V neděli skokanské reprezentaci skončila ve slovinské Planici sezona 2016/2017 a již v úterý sportovci oblékli brusle a vydali se na led. Z Liberce odcestovali v dopoledních hodinách do Lomnice nad Popelkou, kde jim tamní hokejový klub zprostředkoval ledovou plochu k netradičnímu utkání.

Kotzmann je mistrem Slovenska, Krýzl je vicemistrem Ruska a Capová opět vylepšila body

27.03.2017

V posledních dnech zaznamenala řada českých alpských lyžařů úspěchy a zlepšené FIS body nejen na různých národních šampionátech, ale i v závodech FIS.

Bomba! Eva Samková slaví svůj první křišťálový glóbus

25.03.2017

Eva Samková slaví první křišťálový glóbus v kariéře. Česká snowboardcrossařka rozhodla o celkovém vítězství v posledním závodu seriálu Světového poháru ve švýcarském Veysonnaz, kde si dojela pro druhé místo. „Je to bomba, bomba, bomba! Jsem nadšená!“ hlásila v cíli.

Kateřina Smutná vybojovala ve Švédsku druhé místo

25.03.2017

Kateřina Smutná je zpět na stupních vítězů! Česká běžkyně na lyžích ve švédském Aarefjällsloppedu na 55 kilometrů vybojovala druhé místo. Vyhrála Britta Johanssonová-Norgrenová z Norska.

Je dobojováno, králem sezony 2016/2017 se stal Rakušan Stefan Kraft, Koudelka se rozloučil dvacátým místem

26.03.2017

Poslední závod sezony 2016/2017 ovládl Rakušan Stefan Kraft, který si ve slovinské Planici doskočil nejen pro velký křišťálový glóbus, ale stal se také nejlepším letcem a získal i ten malý. Skokan Roman Koudelka se rozloučil dvacátým místem.

Vítězi Audi Snowjam jsou Zoi Sadowská Synnottová a Chris Corning

25.03.2017

Audi Snowjam, finálový závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu v roce 2017, je již minulostí, závody v disciplíně slopestyle v kategoriích mužů i žen již znají své vítěze, stejně tak jako držitele křišťálových glóbů pro letošní rok. Mezi ženami se z vítězství radovala šestnáctiletá Zoi Sadowská Synnottová, zlato v kategoriích mužů vybojoval Chris Corning.

Na Far East Cupu na Jižním Sachalinu si body nejvíce zlepšila Gabriela Capová

24.03.2017

Kontinentálního poháru na Dálném východě se v posledních sezonách s jistou pravidelností účastí i čeští reprezentanti. Vidina vyjetí dobrých bodů je lákavá a šance na FEC jsou mnohem větší než na Evropském či Severoamerickém poháru. I v případě FEC ale platí, že musíte jet dobře. Konkurence totiž narůstá právě o silné evropské závodníky.