×
Ester Ledecká získala velký křišťálový glóbus. Potřetí v řadě!

10.03.2018

Ester Ledecká ovládla snowboardový paralelní obří slalom ve švýcarském Scuolu a s předstihem může slavit velký křišťálový glóbus. Trofej pro vítěze celkového pořadí Světového poháru v alpském snowboardingu získala už potřetí za sebou.

Eva Samková si v Moskvě dojela pro třetí triumf v řadě!

10.03.2018

Eva Samková slaví další trumf ve Světovém poháru. Po vítězství v Erzurumu a v La Molině dnes česká snowboardcrossařka ovládla také závod v Moskvě. Bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu tak vyhrála třetí podnik Světového poháru, do kterého nastoupila, v řadě. Závod v Moskvě měl však nečekaný a velmi zamotaný průběh.

Češi na padesátce v Oslu na body nedosáhli, Razým se rozloučil 49. místem

10.03.2018

Předposlední víkend Světového poháru v norském Oslu nepřinesl českému týmu bodovaná umístění. Na trati padesát kilometrů volně si nejlépe vedl Petr Knop, který skončil na 43. místě. Aleš Razým se v posledním mezinárodním závodě své kariéry rozloučil 49. místem.

Martina Dubovská a Gabriela Capová skončily tři a sedm míst od postupu na SP v Ofterschwangu

10.03.2018

České slalomářky Martinu Dubovskou a Gabrielu Capovou dělilo od postupu do 2. kola ve slalomu Světového poháru v Ofterschwangu jen několik míst. Martina skončila 33. a Gábina 37. Časově šlo v případě Martiny o 0,29s, u Gábiny o 0,60s.

Aleš Razým zakončí kariéru na SP v Oslu padesátkou volně

09.03.2018

Světový pohár v norském Oslu je již předposlední zastávkou celého seriálu. Z české reprezentace se v něm představí Kateřina Beroušková, Petr Knop, Michal Novák a Aleš Razým. Pro zkušeného Razýma bude výjimečný tím, že zde odjede posledním závod na mezinárodní úrovni ve své kariéře.

Česká jízda na Evropském poháru ve slopestylu! Bartík byl druhý, Břeský čtvrtý

09.03.2018

Skvělé výkony předvedli čeští freestyle lyžaři na Evropském poháru ve slopestylu. Šimon Bartík ve slovinském Vogelu vystoupal na stupně vítězů, když obsadil druhé místo. Jeho reprezentačnímu parťákovi Vojtěchu Břeskému stupně vítězů těsně unikly a skončil čtvrtý.

Gabriela Capová se po nejlepších bodech v obřím slalomu těší společně s Martinou Dubovskou na SP do Ofterschwangu

08.03.2018

Světový pohár alpských lyžařů spěje k finále. V pátek a sobotu 9. – 10. března se jedou poslední technické disciplíny žen pro všechny v německém Ofterschwangu s Gabrielou Capovou a Martinou Dubovskou ve slalomu, rychlostní disciplíny mužů v norském Kvitfjellu jsou bez české účasti. Pak už jen finále SP v Aare pro pětadvacet nejlepších, ve sjezdu a super-G s Ester Ledeckou. Gabriela Capová si 6. března vyjela 4. místem v obřím slalomu FIS v Kranjske Goře 17,66 FIS bodů.

Finský šéftrenér Jarva: Od Jakše jsme ještě neviděli to nejlepší

08.03.2018

Počátkem dubna loňského roku se do čela reprezentace běžců na lyžích postavil Ilkka Jarva. Od odvážného kroku neuběhl ani rok a trenér původem z Finska se těší z prvních úspěchů. Hlavně těch znovuzrozeného Martina Jakše, kterému změna kouče bezpochyby prospěla. Na olympijských hrách si zajel životní výsledky.

Tomáš Portyk obhájil v Harrachově domácí sdruženářský titul

06.03.2018

Tomáš Portyk (na snímku) se stal v úterý 6. března mistrem České republiky v severské kombinaci. Vítězství české sdruženářské jedničky se však nerodilo snadno. Po skoku totiž vedl s půlminutovým náskokem Lukáš Daněk, jehož Portyk dokázal předjet v běžecké části až v závěrečném sjezdu. Juniorský titul si zajistil letošní světový šampion v této kategorii Ondřej Pažout, který tak dovršil triumf závodníků Dukly Liberec.

Úspěšný víkend zakončila Nikol Kučerová šestým místem

05.03.2018

Nikol Kučerová prožila parádní skicrossový víkend. Česká závodnice v ruském středisku Sunny Valley nejprve v sobotu skončila osmá, v neděli pak své umístění ještě o dvě příčky vylepšila a brala šestou pozici.

Beroušková si připsala životní výsledek. Na SP v Lahti dojela osmnáctá

04.03.2018

Světový pohár v běžeckém lyžování ve finském Lahti pokračoval nedělní distancí klasicky. Skvělý výkon předvedla Kateřina Beroušková, která 18. místem zaznamenala nejlepší výsledek v kariéře.

Byly to mimořádné olympijské hry, hodnotí prezident SLČR Lukáš Sobotka

05.03.2018

Dvě zlaté medaile Ester Ledecké, jeden bronz Evy Samkové a k tomu řada předních umístění dalších reprezentantů. To je vizitka českých lyžařů a snowboardistů na XXIII. Zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu. Zástupci Svazu lyžařů ČR se tak s třemi cennými kovy stali nejúspěšnější částí české olympijské výpravy.