×
Na velkém můstku sólo německých sdruženářů – Tomáš Portyk na 19. příčce

20.02.2018

Ani ve druhém olympijském dějství v severské kombinaci se českým reprezentantům nepodařilo prorazit mezi elitu. Nejlépe z nich se umístil na 19. příčce Tomáš Portyk, zatímco Miroslav Dvoák skončil ve třetí, Ondřej Pažout (na snímku) ve čtvrté a Lukáš Daněk v páté desítce celkového pořadí. Individuální závod na můstku HS142/10 km zcela ovládli němečtí reprezentanti. V předcházejících startech ve Světovém poháru působila jejich firma částečné rozpaky, ale na vrchol roku ji načasovali skvěle. Své první zlato dobyl Johannes Rydzek, stříbro získal Fabian Riessle a bronz vítěz prvního závodu v Pchjongčchangu Eric Frenzel.

Historie přepsána, Norové na olympiádě poprvé vyhráli závod týmů. Čeští skokani pohořeli

19.02.2018

Jestliže olympiáda v Naganu se navždy zapsala zlatým písmem do historie českého hokeje, norský skok na lyžích zažil podobný zápis v Pchjongčchangu 2018. Čtveřice Tande, Stjernen, Forfang, Johansson totiž dala svým soupeřům šanci pouze v závěru prvního kola týmového závodu. Jinak byli Norové bez konkurence a vyskákali pro svojí zemi první zlato v družstvech na olympijských hrách. Druzí skončili Němci a potřetí za sebou jsou na olympiádě na stupních vítězů, první cenný kov v závodu týmů brali i třetí Poláci. Český kvartet Polášek, Štursa, Kožíšek, Koudelka neprolomil špatnou sezonu a skončil desátý.

Pančochová s Vojáčkovou se ve finále Big Airu nepředstaví

19.02.2018

České freestyle snowboardistky v pátečním finále olympijské premiéry Bir Airu startovat nebudou. Šárce Pančochové ani Kateřině Vojáčkové se nepodařilo proniknout kvalifikací, Pančochová obsadila devatenácté místo a Vojáčková skončila 26.

Štafeta mužů obsadila na olympijských hrách 10. místo

18.02.2018

V jihokorejském Pchjongčchangu patřila neděle mužským štafetám. V dalším olympijském závodě se český tým ve složení Aleš Razým, Martin Jakš, Petr Knop a Michal Novák umístil na 10. pozici.