×
ZOH: Šestice reprezentantů do sobotní soutěže týmů alpských lyžařů

23.02.2018

Sobotní týmovou soutěží vyvrcholí program alpských lyžařů na ZOH. V týmové soutěži se budou olympijské medaile rozdělovat vůbec poprvé a Česká republika pro tuto příležitost nominovala šestici závodníků.Tou hlavní čtveřicí budou Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Filip Forejtek. Záda jim v případě potřeby budou krýt Kateřina Pauláthová a Jan Zabystřan. Do cesty se jim jako první postaví Italové.

Čeští sdruženáři se rozloučili s Pchjongčchangem sedmým místem ve štafetě

22.02.2018

Vydřeným vstoupením se s olympijským Pchjongčchangem rozloučili ve čtvrtek 22. února čeští reprezentanti v severské kombinaci. V závěrečném závodě štafet po bojovném výkonu obsadili solidní sedmou pozici. Zlatý hattrick dovršili suverénním triumfem sdruženáři Německa před Norskem a Rakouskem.

ZOH: Kateřina Pauláthová bere v alpské kombinaci 17. místo, zvítězila Michele Gisinová

22.02.2018

Poslední sada olympijských medailí v alpské kombinaci se rozdělovala na těchto hrách v Pchjongčchangu, alpská kombinace má totiž na těchto ZOH derniéru a měl by ji od r. 2022 nahradit paralelní závod. Poslední olympijskou vítězkou se v této disciplíně stala Michela Gisinová (SUI) před Mikaelou Shiffrinovou (USA) a Wendy Holdenerovou (SUI). Kateřina Pauláthová skončila na 17. místě.

Kvalifikace s přehledem. Skicrossařka Kučerová postoupila třináctým časem

22.02.2018

Skicrossařka Nikol Kučerová zvládla kvalifikaci a představí se ve vyřazovacích jízdách olympijského závodu. Česká závodnice v Pchjongčchangu zajela třináctý nejrychlejší čas. Kvalifikaci ovládla Kanaďanka Marielle Thompsonová.

Olympijský slalom pohřbil naděje Čechů i největších favoritů, zvítězil Andre Myhrer

22.02.2018

Olympijský slalom byl v obou dvou kolech velmi selektivní záležitostí. Velmi agresivní podklad spolu s náročnou tratí 1. kola vyřadil víc než polovinu závodníků, mezi nimi celé kvarteto Ondřej Berndt, Filip Forejtek, Jan Zabystřan a Adam Kotzmann, ale také favorita Marcela Hirschera. Druhé kolo se pak stalo osudným vedoucímu z kola prvního Henriku Kristoffersenovi a ze zlaté medaile se mohl začít radovat Andre Myhrer (SWE), ze stříbrné překvapivě Ramon Zehnhaeuser (SUI), z bronzové Michael Matt (AUT).

Jakš s Razýmem v olympijském sprintu dvojic dojeli na 7. místě

21.02.2018

Na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se po dvoudenním volnu běžci na lyžích vrátili zpět do stopy. Ve sprintu dvojic vybojovali Martin Jakš s Alešem Razýmem sedmé místo. Petře Novákové s Kateřinou Berouškovou se nepodařilo projít kvalifikací.

Olympijskou vítězkou ve sjezdu se stala Goggia, Pauláthová na 26. místě

21.02.2018

Vedoucí žena Světového poháru ve sjezdu Sofhia Goggia (ITA) má olympijské zlato ve sjezdu. Překvapením v této disciplíně byla stříbrná Ragnhild Mowinckelová (NOR), bronz putuje k Lindsey Vonnové(USA). Katřina Pauláthová skončila na 26. místě.

Petra Horáka nepustil do Big Airu nepříjemný pád v tréninku

21.02.2018

Petr Horák si na závěr svého působení na olympijských hrách v Pchjongčchangu vybral velkou porci smůly. Český freestyle snowboardista upadl v tréninku a nemohl nastoupit v následné kvalifikaci Big Airu.

Na velkém můstku sólo německých sdruženářů – Tomáš Portyk na 19. příčce

20.02.2018

Ani ve druhém olympijském dějství v severské kombinaci se českým reprezentantům nepodařilo prorazit mezi elitu. Nejlépe z nich se umístil na 19. příčce Tomáš Portyk, zatímco Miroslav Dvoák skončil ve třetí, Ondřej Pažout (na snímku) ve čtvrté a Lukáš Daněk v páté desítce celkového pořadí. Individuální závod na můstku HS142/10 km zcela ovládli němečtí reprezentanti. V předcházejících startech ve Světovém poháru působila jejich firma částečné rozpaky, ale na vrchol roku ji načasovali skvěle. Své první zlato dobyl Johannes Rydzek, stříbro získal Fabian Riessle a bronz vítěz prvního závodu v Pchjongčchangu Eric Frenzel.

Historie přepsána, Norové na olympiádě poprvé vyhráli závod týmů. Čeští skokani pohořeli

19.02.2018

Jestliže olympiáda v Naganu se navždy zapsala zlatým písmem do historie českého hokeje, norský skok na lyžích zažil podobný zápis v Pchjongčchangu 2018. Čtveřice Tande, Stjernen, Forfang, Johansson totiž dala svým soupeřům šanci pouze v závěru prvního kola týmového závodu. Jinak byli Norové bez konkurence a vyskákali pro svojí zemi první zlato v družstvech na olympijských hrách. Druzí skončili Němci a potřetí za sebou jsou na olympiádě na stupních vítězů, první cenný kov v závodu týmů brali i třetí Poláci. Český kvartet Polášek, Štursa, Kožíšek, Koudelka neprolomil špatnou sezonu a skončil desátý.

Pančochová s Vojáčkovou se ve finále Big Airu nepředstaví

19.02.2018

České freestyle snowboardistky v pátečním finále olympijské premiéry Bir Airu startovat nebudou. Šárce Pančochové ani Kateřině Vojáčkové se nepodařilo proniknout kvalifikací, Pančochová obsadila devatenácté místo a Vojáčková skončila 26.

Štafeta mužů obsadila na olympijských hrách 10. místo

18.02.2018

V jihokorejském Pchjongčchangu patřila neděle mužským štafetám. V dalším olympijském závodě se český tým ve složení Aleš Razým, Martin Jakš, Petr Knop a Michal Novák umístil na 10. pozici.