×
Alpská kombinace na ZOH: Berndt na povedeném 16. místě, olympijským vítězem Hirscher

13.02.2018

Povedeným 16. místem vstoupil český reprezentant Ondřej Berndt i český tým alpských lyžařů do olympijských her v Pchjongčchangu. Ostatní čeští závodníci Filip Forejtek a Jan Zabystřan slalomovou část nedokončili. Své první olympijské zlato vyhrál Marcel Hirscher (AUT), stříbro Alexis Pinturault (FRA) a bronz Victor Muffat – Jeandet (FRA).

Šárka Pančochová byla ve větrné slopestylové loterii šestnáctá

12.02.2018

Šarka Pančochová v Pchjongčchangu nedokázala navázat na páté místo ze Soči. Česká snowboardistka ve slopestylu poznamenaném silným větrem obsadila šestnáctou příčku.

50 let od první zlaté skokanské medaile Jiřího Rašky

11.02.2018

Dnes je tomu přesně padesát let od první olympijské zlaté medaile československého závodníka na Zimních hrách. Právě, shodou okolností také v neděli, 11. února 1968 v Grenoblu triumfoval Jiří Raška v závodě na středním můstku.

Jakš na ZOH 9. ve skiatlonu, za zády nechal i norskou hvězdu Klaeba

11.02.2018

Druhý závod běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu patřil mužskému skiatlonu. Na start nedělního závodu se postavili tři čeští reprezentanti. Skvělý výkon předvedl zkušený Martin Jakš, který projel cílem na 9. místě.

ZOH Pchjongčchnag: po sjezdu mužů přesunut i obří slalom žen

12.02.2018

Počasí si zatím zahrává se alpskými lyžaři na Olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na 12. února plánovaný obří slalom žen musel být kvůli silnému větru dosahujícího až 120 km/h zrušen a přesunut na 15. února, tedy stejný den, na který byl přesunut sjezd mužů.

Závod na středním můstku se stal kořistí Němce Wellingera, Koudelka skončil pětadvacátý

10.02.2018

Asi jen málokdo čekal, že individuální olympijský závod mužů na středním můstku bude trvat přes dvě a půl hodiny. Ve větrné loterii, kdy hodně závodníků muselo v mrazu na nájezdu čekat na svůj skok, byl znám nový olympijský vítěz až po půlnoci korejského času. Vyhrál německý skokan Andreas Wellinger, jenž zároveň s třetím Robertem Johanssonem vyrovnal nový rekord můstku. Mezi ně se vklínil Johann André Forfang z Norska. Do druhého kola prošel Roman Koudelka a skončil v něm pětadvacátý, což je jeho druhý nejlepší výkon v sezoně.

Na ZOH nakonec zamíří i Kateřina Vojáčková! Česká výprava je rekordní

10.02.2018

Kateřina Vojáčková se přeci jen dočkala! Česká snowboardistka nakonec na olympijské hry do jihokorejského Pchjongčchangu pojede. Při zranění jedné ze soupeřek byla přidána do nominace a v dějišti her doplní českou výpravu.

Nováková byla na úvod ZOH 28. ve skiatlonu. Dnešek byl o vůli, říká

10.02.2018

V prvním závodě běžců na lyžích na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se českým reprezentantkám nepodařilo atakovat nejvyšší příčky. V sobotním skiatlonu si nejlépe vedla Petra Nováková, která obsadila 28. příčku.

Petr Horák při své premiéře na OH neprošel kvalifikací slopestylu

10.02.2018

Do olympijských bojů v sobotu časně ráno středoevropského času nastoupil první český snowboardista. Petr Horák se představil v kvalifikaci slopestylu, do samotného závodu se mu však proniknout nepodařilo.

Českou vlajkonoškou v Pchjongčchangu bude Eva Samková!

06.02.2018

Tradiční předolympijský rébus má své rozuzlení. Čeští sportovci rozhodli o tom, že vlajkonoškou české výpravy při slavnostním zahájení olympijských her v Pchjongčchangu, které je na programu už tento pátek, bude zlatá medailistka ze Soči Eva Samková.

Kryštof Krýzl je po operaci předního zkříženého vazu, v nominaci na ZOH jej nahradil Jan Hudec

29.01.2018

Poslední závod před olympijskými hrami v Pchjongčchangu skončil pro Kryštofa Krýzla velice smolně. Český reprezentant si v obřím slalomu Světového poháru v Garmisch Partenkirchenu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a podstoupil operaci. V nominaci na ZOH ho nahradil další zkušený závodník Jan Hudec.