Úvodní závody SP na Hintertuxu

Úvodní závody SP na Hintertuxu

29.11.2016

Uplynulý víkend byl ve znamení zahájení světového poháru v telemarku. Na start závodů v Rakouském Hintertuxu se postavila čtveřice našich reprezentantů - Magdaléna Kopecká, Kamil Dostál, Ondřej Hegar a Matěj Kopecký.

Rakouský Hintertux již tradičně hostil zahájení Světového poháru v telemarku. Magdaléna Kopecká se mohla poprvé zůčastnit svých prvních závodů SP, když jí v pátek bylo 16 let, přesně v den startu prvního závodu. Na startu závodů nechyběl její o dva roky tarší bratr Matěj a dva zkušení matadoři Kamil Dostál a Ondřej Hegar.

V pátek a sobotu se jely závody Sprint. Nejlépe si v pátečním závodě vedli Kamil Dostál a Magdaléna Kopecká, kdy Majda skončila 13. a Kamil 25. Bohužel Ondřej Hegar a Matěj Kopecký byli diskvalifikováni. V sobotu si vedl velice dobře Matěj Kopecký, když zajel 26. místo. Kamil Dostál obsadil 28. místo a Majda 15. místo. Ondřej Hegar po pádu ve druhém kole dokončil na 32. místě.

V neděli se jel divácky velice atraktivní paralelní sprint. Z raní kvalifikace postoupili do rozjížděk Ondra s Majdou. Nejdále se probojoval Ondra Hegar, který až v osmifinále nestačil na Švýcara Mattera a vybojoval fantastické 5. místo. Majda Kopecká skončila na skvělém 9. místě. Ondrovi se tímto podařilo vyrovnat jeho nejlepší umístění v závodech světového poháru. A Majda Kopecká si při svých vůbec prvních startech v SP odváží umístění v TOP 10.  

Kromě závodů byl na Hintertuxu také telemarkový festival Freeheeler Telemark Opening, kde si zájemci mohli vyzkoušet různé teleamrkové vybavení, zůčastnit se několika workshopů a večer se společně pobavit.

 

Kamil Dostál

Majda Kopecká

 Hlavní partner

Audi NATLAND GROUP ANO sportovní družstvo

Partneři

Czech Republic land of strories kama

Mediální partneři

Snow Magazine

Ostatní

čsov čstv fis fis