Juniorské Mistrovství světa

Juniorské Mistrovství světa

23.04.2017

Letošní Mistrovství světa v telemarku hostil Norský Rjukan a naši závodníci byli u toho.

 Na začátku března se v norském Rjukanu uskutečnilo juniorské mistrovství světa v telemarku, kde nechyběli ani čeští reprezentanti. Mistrovství se zúčastnilo více jak 50 závodníků z 10 zemí světa, přičemž Českou republiku reprezentovali Matěj Kopecký a Anežka Přibylová.

 

Vše začalo závodem classic, ze kterého čeští závodníci odcházeli se smíšenými pocity, jelikož Anežka kvůli pádu závod nedokončila a Matěj skončil 24. Další den byl na programu sprint, kde se Matěj umístil na 26. a  Anežka na 11. místě. Letošní novinkou byl závod team parallel, který pro nás i navzdory malému týmu skončil pěkným 5. místem. Nejúspěšnější byl ale pro české závodníky poslední den, kdy se jel individuální parallel sprint, kde si Anežka vyjela 5. místo a Matěj skončil 17.

Oba junioři hodnotí toto mistrovství pozitivně, nové zkušenosti a především velká motivace k dalšímu tréninku jsou mezi jinými věci, které si ze závodu odnesli. Zkusili si, že se můžou směle rovnat světové špičce a těší se na další sezonu, kde budou na juniorském mistrovství světa, které se koná ve Švýcarsku, pohlížet na příčky nejvyšší.

 Hlavní partner

Audi NATLAND GROUP ANO sportovní družstvo

Partneři

Czech Republic land of strories kama

Mediální partneři

Snow Magazine

Ostatní

čsov čstv fis fis