×
MS 2017 skončilo. V závěrečném slalomu obsadil Lidinský 19. místo

MS 2017 skončilo. V závěrečném slalomu obsadil Lidinský 19. místo

13.02.2017

Tarvisio - Dnešní závěrečný závod na světovém šampionátu handicapovaných lyžařů v alpských disciplínách – Slalom speciál, se odjel na povolené trati a za mírného deště. Pro sedící závodníky připomínal závěrečný dojezd do cíle spíše boj o přežití. Vyšlapaná koryta, někde až 20 cm, byla pro většinu startujících opravdovou pastí.

Mezi 27 stojícími závodníky nechyběl Mirek Lidinský, který neriskoval a klidnou první jízdou se přiblížil „magické“ dvacítce. Ve druhém kole, i přes velkou chybu a nucené došlapání zpět do tyčí dojel a doslova vybojoval 19. místo. „Na slalomu musím zapracovat nejvíc. Je to moje slabá stránka. Zrychlování v obloucích a včasné nasazení do bran, to bude základní dril. Ve druhém kole mě právě včasně nasazení do brány vytrestalo. V záklonu jsem dostal kopanec od lyží a vyletěl jsem kousek mimo trať. Ale stálo za to zabojovat a vrátit se do závodu. S dvacítkou jsem spokojen, s jízdou ale ne“ komentuje svůj poslední výkon na MS Lidinský.

Pavel Bambousek se popral v prvním kole s opravdu rozbitou tratí a na rozdíl od velkých favoritů, kteří vypadli, dojel pro osmnáctou pozici. Bohužel ve druhém kole si vybral „smolné koryto“ a položil monoski na bok. „Počasí a kvalitu trati nikdo neovlivní. Mě zkrátka koryta a ledové plotny vůbec nevyhovují. To nic nemění na tom, že mám ještě velké rezervy. Stát se dobrým univerzálem znamená trávit na svahu soustavně osm měsíců v roce. Pro budoucí přípravu na další významné závody a paralympiádu, podřídím tréninku maximum možného“ slíbil Bambousek.

I tak lze hodnotit vystoupení našich reprezentantů na MS jako velmi pozitivní. Počet startujících v jednotlivých kategoriích se pohyboval až do třiceti a umístění našich závodníků do dvacátého místa musíme hodnotit jako úspěch. „Po posledním závodě jsem konečně klidnější. Kluci jsou zdraví a bez úrazu absolvovali kompletní program. Výsledky jsou v poměru odtrénovaného času a podmínkám více než pozitivní. Česká republika je na MS ve světové dvacítce v kategoriích stojící a sedící zastoupená dvěma závodníky. Škoda zranění Petrika Hetmera, který by v kategorii zrakově postižených určitě bojoval o medaile“ sdělila své dojmy trenérka reprezentantů Krista Halamičková.

„Příprava na MS proběhla díky našim partnerům NF Avast a ČEPS a.s. podle plánu a tréninkové kempy jsme 3x absolvovali na ledovci. Přesto si jsem vědom toho, kde jsme my, a kde jsou další týmy nejen při zajištění přípravy sportovců. Aby naši reprezentanti byli konkurence schopní světové špičce, tak musíme spoustu věcí změnit. Máme další cíle, které se teď budeme v rámci reprezentačního týmu snažit řešit. Klukům i trenérce gratuluji k dosaženým výsledkům, které splnily naše cíle. Cítím, že jsme na správné cestě“ hodnotí vystoupení českých reprezentantů Marek Dušek ze Svazu lyžařů ČR.

Výsledky ze všech závodů na MS najdete ZDE