Čeští handicapovaní lyžaři budou mít na XII. Zimních paralympijských hrách čtyřnásobné zastoupení

Čeští handicapovaní lyžaři budou mít na XII. Zimních paralympijských hrách čtyřnásobné zastoupení

12.09.2017

V červnu 2017 Výkonné grémium Českého paralympijského výboru (ČPV) přijalo 4 kvóty přidělené ČR International Paralympic Committee (IPC) pro alpské lyžaře na XII. Zimní paralympijské hry v Koreji. Českou republiku budou v jihokorejském Pchjongčchangu 9. – 18.3.2018 reprezentovat tři muži a jedna žena.

Nominaci na ZPH 2018 má z českých reprezentantů jistou Patrik Hetmer z Českého svazu zrakově postižených sportovců, který na poslední paralympiádě v Soči 2014 splnil nominační kritéria ČPV. Dalšími adepty na zbylé místa jsou především tři lyžaři ze Svazu lyžařů ČR. Mezi muži to jsou především tělesně postižení lyžaři Pavel Bambousek a Miroslav Lidinský, kteří v minulé sezóně skončili v celkovém hodnocení Evropského poháru na 6., respektive 20. místě a oba sportovci zaznamenali výborné výsledky jak na lednovém MS 2017 v Itálii, tak i na březnovém finále Světového poháru v Koreji. Po mateřské dovolené se k lyžování vrací zrakově postižená Anna Pešková (za svobodna Kulíšková), což je historicky jedna z našich nejúspěšnějších reprezentantů ČR na významných mezinárodních akcích. A právě Anička, která je mj. i členkou Českého svazu zrakově postižených sportovců, je největší kandidátkou na jediné ženské místo na ZPH 2018. Všichni lyžaři SLČR se na sezónu připravují v Centru handicapovaných lyžařů, které zajišťuje sportovcům materiální a finanční krytí sezóny.

Záštitu nad sportovní přípravou lyžařů SLČR převzal náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví v Královehradeckém kraji Ing. Aleš Cabicar  „Projekt Centra handicapovaných lyžařů znám, tedy především jejich výukový program, který realizují v Krkonoších. Jsem velmi rád, že se v našem kraji připravují úspěšní sportovci, kteří dosahují skvělých výsledků. Když mě zástupci Centra oslovili s žádostí o záštitu a podporu, tak jsem neváhal a jsem rád, že Královehradecký kraj je jedním z partnerů českých reprezentantů“ uvedl Ing. Cabicar.

Na podzim mají lyžaři SLČR naplánováno několik tréninkových kempů na ledovcích s juniorskými reprezentanty ČR, začátkem listopadu už začíná ostrá sezóna závody EP v holandském Landgraafu, na které navazují závody na Pitztale. Hlavní partner

Audi NATLAND GROUP ANO sportovní družstvo

Partneři

Czech Republic land of strories kama

Mediální partneři

Snow Magazine

Ostatní

čsov čstv fis fis