ikona submenu


Archiv článků

AD - Vycházející jihočeská hvězda - Štěpán Kroupa z SK Písek - zvítězil na Javoru v kategorii přípravky.

21.12.2010

První závody na Šumavě se jely na Velkém Javoru v Bavorsku.

V neděli 19.12.2010 odstartovala na Šumavě závodní sezona sjezdařů závodem Amer Sports Cup 2011. Závod je součástí Krušnohorského pohárku, kdy jde o sérii celkem deseti závodů Karlovarského a Ústeckého kraje, které jsou pořádány ve spolupráci se Saským a Bavorským svazem lyžařů. První závod však zavítal na Šumavu a byl rovněž prvním závodem Šumavského pohárku Plzeňského svazu lyžařů.

 

Jednalo se o závody pro nejmenší lyžaře z kategorií přípravka a předáci, pro které byl i nejvyšší soutěží na Krušnohorsku a západní části Šumavy. Na Velkém Javoru však startovali i žáci. Ačkoliv měl tento závod lokální charakter, kdy v žácích se nezapočítával do žádného žebříčku, byl díky brzkému termínu velice silně obsazen ve všech kategoriích.

 

Předžáci tvrdě bojovali o pohárové body, žáci jej pojali jako vhodný srovnávací závod hned na počátku sezony pro porovnání svých výkonů s konkurenty – a konkurence, ta byla velice tvrdá. Kromě českých závodníků z přilehlých oblastí Krušných hor a Šumavy startovali velice kvalitní borci z Německa a Rakouska. Závodů se však účastnila i jedna slovenská závodnice, ale i velmi kvalitní závodníci z Krkonoš.

 

Absolutním vítězem závodu žáků se stal, pouze mladší žák, Jan Zabystřan z SA Špindl, který je absolutní českou jedničkou ve své kategorii. Mladším kategoriím, které jely kratší trať, vévodil Johanes Bscheit z Německa.

 

Nejlepšího jihočeského úspěchu dosáhl teprve osmiletý Štěpán Kroupa (foto1, foto2)prvním místem v kategorii přípravka. Štěpán jezdí za SK Písek a již loňské výsledky napovídají tomu, že by se mohl stát novou vycházející sjezdařskou hvězdou. Za povšimnutí stojí i výkon Krumlovského Pepy Malečka (SK Sporting), který byl v kategorii starších žáků čtvrtý, hned za závodníky z Rakouska a Německa. Z jihočeských klubů startovali ještě závodníci z Motoru České Budějovice, SK MATY a SK Strakonice. Kompletní výsledky lze nalézt ZDE.

 

Jihočeská část Šumavy zahájí závodní sezonu 9. 1. 2011 prvním závodem Jihočeského poháru na Kramolíně. Závod je otevřený a je závěrečnou akcí tréninkového kempu pořádaného SC Lipno a SK Chlum. Na kemp (začíná v pátek 7. ledna) i závod se lze přihlásit, kdy propozice akce a bližší informace naleznete ZDE. Všichni zájemci jsou vítáni.

repr
Zasílat newsletter:
newsletter