×
ZOH: Další úspěch Martina Jakše! Na padesátce klasicky získal 8. místo

ZOH: Další úspěch Martina Jakše! Na padesátce klasicky získal 8. místo

24.02.2018

Martin Jakš na olympijských hrách v Pchjongčchangu zajel další životní výsledek! Zkušený český běžec na lyžích se v sobotu v posledním závodě mužů na 50 kilometrů klasicky umístil na osmé pozici.

Poslední závod běžců na lyžích v jihokorejském Pchjongčchangu patřil 50 kilometrům klasicky. Na start se postavili kromě Martina Jakše také Aleš Razým, Petr Knop a Miroslav Rypl. Nejlépe z českých reprezentantů dojel Jakš, který se umístil na 8. pozici. „Podle očekávání to byl těžký závod. Druhé a třetí kolo na mě přišla krize v moment, kdy se to roztrhalo. Pak se mi povedlo trochu se srovnat v malé skupince, která jela v dobrém tempu. Postupně jsem se cítil čím dál lépe. Povedl se mi závěr, ve kterém jsem předjel ještě několik závodníků,“ popisoval Jakš. „Se svými výkony na olympiádě jsem opravdu spokojený,“ zhodnotil. Další český reprezentant Aleš Razým skončil na 41. pozici, Petr Knop na 55. místě a Miroslav Rypl závod nedokončil.

„Martin si fantastickou osmou pozicí vylepšil o jedno místo výsledek z patnáctikilometrového závodu. Pro nás je to pozitivní tečka,“ řekl trenér mužské reprezentace Zbyněk Valoušek. „Dnešní podmínky byly opravdu složité, nebylo jednoduché trefit správné lyže a všechno okolo. Honza Pešina, který těsně před startem zasáhnul, když si Martin nebyl jistý na lyžích a dal mu neotestovaný vosk, má tak velký podíl na tom, že se to Martinovi takhle povedlo,“ ocenil odvážný krok zkušeného servismana.

Chválil také výkony ostatních reprezentantů, kteří i přes složité podmínky závod dokončili. „Kluci se s tím poprali. Viděli jsme i jiná esa, která to buď zabalila anebo se trápila na zadních příčkách,“ uvedl. „Za reprezentaci mužů máme konec olympiády, chtěl bych proto poděkovat celému realizačnímu týmu, servisu, trenérům, fyzio i doktorům, kteří mají velký podíl na tom, že budeme odjíždět spokojení,“ uzavřel Valoušek.

Pro vítězství si s přehledem dojel Fin Iivo Niskanen. Stříbrnou medaili získal ruský závodník startující pod olympijskou vlajkou Alexander Bolšunov a na bronzové pozici skončil jeho krajan Andrey Larkov.

V neděli budou olympijské hry završeny závodem žen na 30 kilometrů klasicky. Ten bude v živém vysílání na ČT sport od 8:00.

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři