Začalo MS juniorů a lyžařů do 23 let, z kvalifikace sprintu postoupily dvě české běžkyně

3 min 36 s

Bruslařský sprint odstartoval program běžeckého lyžování na letošním mistrovství světa juniorů a sportovců do 23 let. Hned v úvodní soutěžní den bylo v akci všech 15 členů české výpravy, která čítá osm juniorů a sedm lyžařů do 23 let. Nejlépe si vedly dvě zástupkyně starší věkové kategorie – Petry Nováková a Hynčicová. Obě dokázaly postoupit z kvalifikace, přes čtvrtfinále ale neprošly.

Výborný výsledek v kvalifikaci zaznamenala šestým nejrychlejším časem mezi ženami do 23 let Petra Nováková. Její následná rozjížďka byla velmi vyrovnaná a prvních pět závodnic dělilo 1,61 sekundy. Právě tolik ztratila na vítězku třetího čtvrtfinále česká reprezentantka, která v celkovém pořadí obsadila 21. místo.

Druhou českou postupující závodnicí do rozjížděk byla Petra Hynčicová, která v Rumunsku absolvuje své první reprezentační vystoupení v letošní sezoně. Jinak totiž hájí barvy svého univerzitního týmu ve Spojených státech, kde studuje, trénuje i závodí. Po kvalifikaci jí patřilo 24. místo a v celkovém pořadí 28. příčka – poté, co vypadla ve čtvrtfinále.

Z mužů do 23 let si vedl ve sprintu nejlépe Luděk Šeller, kterému těsně unikl postup z kvalifikace – na 30. pozici mu chybělo pouhých pět setin sekundy a skončil 31. Mezi juniory obsadil 33. místo Michal Novák, z českých juniorek byla nejlepší 35. Kateřina Janatová.

Zítra světový šampionát pokračuje závody klasickou technikou. Junioři pojedou 5 a 10 km, sportovci do 23 let 10 a 15 km.