Úvodní závod Tour de Ski ovládli sprinterští lídři SP, Češi v rozjížďkách chyběli

2 min 40 s

Maiken Caspersen Fallaová a Federico Pellegrino se stali vítězi první etapy 10. ročníku Tour de Ski. Oba jsou průběžnými lídry Světového poháru ve sprintech a svou pozici potvrdili i v Lenzerheide, kde se dnes jel sprint volnou technikou. Na startu nechyběla ani šestice Čechů, všichni ale bohužel skončili už v kvalifikaci a do rozjížděk se neprobojovali. Nejvýše v pořadí byla Petra Nováková (48.), Dušan Kožíšek dojel na 59. místě.

Kvalifikaci sprintu vyhráli v Lenzerheide Norka Östbergová a Ital Pellegrino a oba se následně dokázali probojovat až do finálové jízdy. Zatímco Östbergová se v ní musela sklonit před dvěma soupeřkami, Pellegrino byl i ve finále nejrychlejší, když o 41 setin sekundy porazil Sergeje Usťugova z Ruska a připsal si třetí sprinterský triumf v letošním ročníku Světového poháru. Stejnou bilancí se může pyšnit i ženská vítězka – Norka Fallaová.

Zítra pokračuje Tour de Ski druhou etapou – závodem na 15 km (ženy) a 30 km (muži) klasickou technikou. Sledovat ho můžete živě na Eurosportu, nebo online (průběžné výsledky) na stránkách FIS (zde).