Usťugov a Nilssonová kralovali také ve stíhačce. Z Čechů bodoval Martin Jakš

2 min 58 s

Také čtvrtou etapu Tour de Ski ovládli její zatím suverénní lídři. Rus Sergej Usťugov a Švédka Stina Nilssonová ve středu v Oberstdorfu vyhráli stíhací závody a pojistili si vedení v průběžném pořadí. Martin Jakš obsadil bodované 29. místo, Petra Nováková skončila šestatřicátá.

Jediným českým závodníkem, který ve středečních stíhačkách dokázal bodovat, byl znovu Martin Jakš. Ten se umístil v závodě na 15 kilometrů volnou technikou na 29. místě. Petr Knop a Michal Novák se stejně jako v úterním skiatlonu seřadili za sebou, tentokrát jim patřila 47. a 48. příčka.

V závodě žen na 10 kilometrů volně si z českého dua Petra Nováková, Kateřina Beroušková lépe vedla Nováková. Ta ve stíhačce obsadila 36. místo a od prvních bodů v sezoně jí dělila téměř minuta. Beroušková projela cílem na čtyřiačtyřicáté příčce.

Sergej Usťugov, který ovládl všechny tři předešlé etapy Tour de Ski, kraloval také tentokrát. Stíhačku odjel nikým neohrožovaný v čele a v poklidu si dojel pro další triumf. Druhý skončil Nor Martin Johnsrud Sundby a třetí Kanaďan Alex Harvey, kteří figurují v TOP 3 také v průběžném hodnocení Tour. Mezi ženami si pro svou třetí výhru ve čtyřech závodech Tour de Ski si dojela Švédka Stina Nilssonová, která ve finiši porazila norské duo Heidi Wengová, Ingvild Flugstad Östbergová.