Tři pódiová umístění pro Česko v posledním závodě Alpen Cupu v Rakousku!

3 min 26 s

I ve třetím startu v Hochfilzenu se dokázal na stupně vítězů probojovat Michal Novák. Juniorský reprezentant závodící za LK Slovan Karlovy Vary dokončil dnešní patnáctikilometrový závod klasickou technikou na stříbrné pozici a stal se jednoznačně nejúspěšnějších českým závodníkem na Alpen Cupu. „Je bomba, že po těch pátečních sprintech, ve kterých byl druhý, dokázal takhle bojovat i v distančních závodech. Únava je po tom sprintu veliká, jde o strašně náročný závod. Že to takhle dokázal zvládnout, to je úplně super!“ radoval se trenér juniorské reprezentace Petr Michl.

V neděli se na stupně vítězů postavili ještě další dva mladí Češi v dorostenecké kategorii – Barbora Havlíčková byla stříbrná v závodě na 7,5 km, její oddílový kolega z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk Jiří Mánek bral bronz na 10 kilometrech. Čeští dorostenci byli poslední závodní den hodně úspěšní, do elitní desítky se prosadili hned 4 muži a 4 ženy: Kryštof Husák (4. místo), Adam Matouš (6.), Tomáš Kalivoda (9.) a tři Terezy - Hujerová (7.), Řezníková (8.) a Sásková (9.). V seniorské kategorii se pak do desítky protlačili Sandra Schützová a Stanislav Řezáč, kteří obsadili shodně 8. místo.

Dnes se v Hochfilzenu jely distanční závody klasickou technikou na 7,5, 10 a 15 kilometrů, které dokončilo 315 závodníků, mezi nimi řada Čechů, kteří využili blízkosti rakouských závodů k prvnímu ostrému testu v letošní sezoně. V rámci druhého podniku Alpen Cupu se rozhodně neztratili a především výsledky mladých závodníků mohou být příslibem pro juniorské mistrovství světa i budoucnost českého běžeckého lyžování.