×
Trenér Franc po soustředění na Božím Daru: S přístupem holek jsem velmi spokojen

Trenér Franc po soustředění na Božím Daru: S přístupem holek jsem velmi spokojen

11.07.2017

Běžecká reprezentace žen absolvovala první týden prázdnin soustředění na Božím Daru v Krušných horách. Na programu byly nejen náročné tréninky na kolečkových lyžích nebo rozvoj síly, ale také trocha kultury v podobě návštěvy Karlových Varů.

Podle trenéra ženské reprezentace Jana France bylo soustředění velmi náročné. Každý druhý den byl dopoledne na programu těžký intervalový trénink a odpoledne síla s lehkým vyjetím na kolečkových lyžích. Takové dny reprezentantky absolvovaly celkem tři. Zbývající dny byly zaměřené na delší tréninky v nízké intenzitě. Na jeden intervalový trénink se ke skupině přidala také Petra Nováková. „Musím říci, že počasí nám vyšlo až nad očekávání dobře. S tréninkovým přístupem holek jsem velmi spokojen,“ řekl trenér Franc.

Podmínky pro trénink jsou na Božím Daru ideální. Hned za hranicemi v Německu je kolečková dráha a skvělé terény na běhání. Trenér také velmi ocenil podporu karlovarského oddílu. „Chtěl bych poděkovat oddílu LK Slovan Karlovy Vary, který nám poskytl zázemí pro silový trénink v jejich posilovně v Karlových Varech,“ řekl Franc.

Příjemným zpestřením náročného soustředění byla návštěva filmového festivalu v Karlových Varech, kde se reprezentantky prošly po kolonádě a ochutnaly tradiční lázeňské oplatky.

Letní příprava je v plném proudu a reprezentantky čeká v nejbližší době dvoutýdenní soustředění v Liberci. „Po Liberci bude následovat osmidenní společné soustředění s mužskou částí reprezentace v německém Oberhofu,“ uzavřel Franc.

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři