×
Trenér běžců Valoušek o soustředění na Cínovci: Všichni tady odvedli velký kus práce

Trenér běžců Valoušek o soustředění na Cínovci: Všichni tady odvedli velký kus práce

17.08.2017

První část letní přípravy završila reprezentace běžců na lyžích soustředěním na krušnohorském Cínovci. Tým mužů a žen v čele s šéftrenérem Ilkkou Jarvou a trenéry Janem Francem a Zbyňkem Valouškem musel zvládnout nejen těžké tréninky v posilovně a na kolečkových lyžích, ale také výběhy do prudkých kopců, kterých je v okolí Cínovce požehnaně.

„Prostředí Cínovce mě velmi překvapilo, podmínky na trénování jsou tu výborné. Přes hranice v německém Altenbergu je pěkná kolečková dráha, která byla jedním z důvodů, proč jsme vybrali právě tuto lokalitu,“ uvedl trenér ženské reprezentace Franc. „Zatím jsem spokojen jak s objemem, tak kvalitou tréninkového procesu žen. Teď nás čeká volnějších čtrnáct dní. V září bude trénink opravdu náročný, absolvujeme čtyři závodní víkendy a objem tréninku bude velký,“ dodal Franc.

Výborné zázemí pro trénink si nemohl vynachválit i trenér mužské reprezentace Zbyněk Valoušek. „Na doporučení kolegů od biatlonu jsme využili zázemí hotelu Pomezí, kde nám byl poskytnut perfektní servis. K tomu běžecké terény tohoto krušnohorského střediska a kolečková dráha jsou výborným místem pro trénink, hlavně pro kategorie dorost a výš,“ řekl Valoušek. „V tréninku jsme zvládli například simulovaný závod ve sprintu a těžké opakované výběhy s holemi na vrchol Bouřňák. Všichni tady odvedli velký kus práce,“ pochvaloval si Valoušek.

Závodníky teď čeká zasloužené volno. Všichni se opět sejdou až 1. září na Božím Daru, kde místní oddíl LK Slovan Karlovy Vary pořádá dvoudenní závody. Poté reprezentace zamíří na ledovec do rakouského Ramsau.

KK

Fotogalerie
Video


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři