Reprezentace
SP ve Falunu, den první: Norové chybí na pódiu, štěstí nepřálo ani českému týmu

13.02.2016

Zatímco v závodě žen bylo dnes na špičce vše při starém a suverénka letošní sezony Therese Johaugová si doběhla na pětikilometrové distanci klasickou technikou pro další vítězství, doprovázena na stupních svými krajankami Wengovou a Östbergovou, závod mužů na 10 km nabídl překvapivé rozuzlení. Ani jeden norský reprezentant nedosáhl na medailovou pozici, trojice Iversen, Sundby a Tönseth se poskládala na čtvrtém až šestém místě. První dvě příčky patřili ve Falunu Rusům - zvítězil Maxim Vylegžanin a druhý byl Bessměrtnych. Třetí místo obsadil Francouz Manificat. Petra Nováková skončila 47., Martin Jakš 71. Na jejich umístění se podepsaly i lyže, které podle českého servisu nejely, jak by měly.

SP v běhu na lyžích pokračuje ve Švédsku i s dvěma Čechy, Vrabcová-Nývltová startovat nebude

11.02.2016

Čtvrteční klasický sprint ve Stockholmu a o víkendu distanční závody klasickou i volnou technikou ve Falunu. Takové je švédské pokračování Světového poháru v běhu na lyžích, do kterého opět naskočí i čeští reprezentanti. V sobotu a v neděli se na start postaví Martin Jakš a Petra Nováková, kteří naposledy závodili před domácím publikem v Novém Městě na Moravě na konci ledna. Původně plánovala ve Švédsku návrat do stopy i Eva Vrabcová Nývltová, lékaři jí ale start nedoporučili. „Není žádný extra velký problém, že by se stav zhoršil, spíš to zlepšení není tak velké, jak bychom očekávali,“ uvedla česká reprezentantka.

Adam Matouš: „Účast na YOG pro mě znamená velký posun a zúročení tvrdé práce.“

10.02.2016

Jako by jeho forma s blížící se olympiádou mládeže, která odstartuje v Lillehammeru už tento pátek, gradovala. Nejlepší výsledky zajel v rámci mistrovství republiky v posledních ostrých závodech před touto prestižní akcí. Nejdřív v Oberwiesenthalu skončil těsně pod stupni vítězů v prologu, aby v dalších dvou distančních závodech vybojoval mistrovské tituly. „Poslední závody byly pro mě generálkou na YOG (Youth Olympic Games) a myslím, že jsem tím potvrdil svoji připravenost na tuto akci,“ říká sedmnáctiletý závodník ČKS Ski Jilemnice.

Bára Havlíčková: Nejmladší účastnice olympijských her mládeže

09.02.2016

Ve čtyřicetičlenném seznamu dívek od 15 do 18 let startujících na olympijských hrách mládeže v Lillehammeru, které začnou v pátek 12. února, najdete jen tři s datem narození v roce 2000. Jednou z nich, a tou vůbec nejmladší, je jediná česká zástupkyně běžeckého lyžování na této prestižní akci – Barbora Havlíčková. „Nominace na YOG (Youth Olympic Games) je rozhodně zatím můj největší úspěch. Do Lillehammeru se opravdu moc těším, Norsko je srdcem běžeckého lyžování, takže pro nás lyžaře je to snad ta nejlepší možná destinace pro závodění!“ říká 15letá závodnice Fischer Ski klubu Šumava Vimperk.

Lukáš Bauer dojel osmý v dálkovém běhu Kaiser Maximilian Lauf

07.02.2016

První letošní start v seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics má za sebou český reprezentant Lukáš Bauer, který si svou závodní premiéru v letošní sezoně odbyl na závodech Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Při rozhovorech na Vysočině zmiňoval, že by chtěl absolvovat některé laufy v rámci objemové přípravy a dnes předvedl, že je schopný i bojovat o skvělé umístění. „Panuje naprostá spokojenost, protože když to hodně zlehčím, tak osmé místo z gauče je fajn. Kdybych neměl tréninkový výpadek, tak si s nimi na téhle trati pohraju víc,“ řekl ke svému umístění v 65 km dlouhém závodě, který byl náhradou za tradiční König Ludwig Lauf.

Olympijské hry mládeže startují za týden, účastnit se jich budou i dva běžci na lyžích

05.02.2016

Od 12. do 21. února proběhnou v Lillehammeru II. Zimní olympijské hry mládeže, kterých se zúčastní přes tisíc mladých sportovců ve věku od 15 do 18 let. Bojovat se bude o 70 sad medailí, a to v 15 zimních sportech včetně běžeckého lyžování. V něm budou Českou republiku reprezentovat Adam Matouš (ČKS Ski Jilemnice) a Barbora Havlíčková (Fischer Ski klub Šumava Vimperk).

Nejzkušenější i nejmladší. Zajímavě namíchaná mužská štafeta dojela jedenáctá

24.01.2016

Když Lukáš Bauer předával po druhém úseku Michalu Novákovi, jako by docházelo i k symbolické předávce. Osmatřicetiletý Bauer má na kontě řadu obrovských úspěchů a stal se legendou běžeckého lyžování, devatenáctiletý Novák je zase českým příslibem do budoucna. „Startovat vedle kluků pro mě byla obrovská zkušenost, jsou to borci, kteří to lyžování opravdu umí!“ vysekl poklonu zkušenějším parťákům Michal Novák. Štafeta, jejíž součástí byl na prvním úseku Martin Jakš a na posledním Petr Knop, byla ze tří českých týmů nejlepší a skončila na 11. místě. Další dvě česká kvarteta obsadila 15. a 17. příčku.

Ženská štafeta doběhla v Novém Městě na 10. místě

24.01.2016

Petra Nováková, Sandra Schützová, Kateřina Beroušková a Andrea Klementová mají za sebou druhý start v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Před domácím publikem si dojely pro 10. místo, za sebou nechaly druhou ruskou štafetu, Kanaďanky a kvarteto z Kazachstánu. Českou čtveřici dovezla do cíle nejmladší členka, 20letá Andrea Klementová. „Byl to super zážitek a jsem strašně ráda, že jsem měla možnost si štafetu zajet. Po včerejší desítce už to dneska bylo takové utahanější, já navíc nemám úplně ráda ten prudký kopec za tunely, tam to bolelo,“ přiznala česká finišmanka.

Češi postaví v Novém Městě 4 štafety – 3 mužské a 1 ženskou

23.01.2016

Dvanáct českých závodníků se představí ve Vysočina Aréně i v zítřejším závodu štafet. O jejich složení rozhodli dnes po závodě reprezentační trenéři Lukáš Krejčí a Petr Steinbach. Zatímco u žen, kterých je v Novém Městě sedm, bylo jasné, že pojede jen jedno české kvarteto, mužům se podaří postavit tři družstva. A to poté, kdy na Vysočinu přicestoval Aleš Razým místo nemocného Dušana Kožíška. Ani on není zdravotně fit, zranění paty mu ale dovolí absolvovat klasický úsek.

SP v Novém Městě: Návrat Lukáše Bauera, 20. místo Martina Jakše a 4 500 diváků k tomu

23.01.2016

Ve výborné atmosféře a za hustého sněžení proběhly sobotní individuální závody volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Body do celkového hodnocení Světového poháru si připsal Martin Jakš, který dojel jako nejlepší z Čechů na 20. místě. „Já si před startem říkal, že kolem dvacky bych byl spokojený. Nejelo se mi pocitově špatně, ale bohužel to není úplně ideální forma a top závod, ve který jsem v koutku duše doufal,“ popisoval své pocity v cíli. Druhým nejrychlejším českým mužem byl Lukáš Bauer, jehož comeback potěšil české fanoušky. Z prvního startu po pauze vynucené zraněním bylo 43. místo. „Po třech měsících nesportování to bolelo hodně,“ přiznal 38letý český reprezentant. Mezi ženami skončila nejlépe Petra Nováková na 38. místě.

Zítra budu na startu a budu bojovat! hlásí Lukáš Bauer z Nového Města

22.01.2016

Na dnešní tiskové konferenci oznámil Lukáš Bauer své definitivní rozhodnutí směrem ke startu na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. A české fanoušky potěšil. „Říkal jsem si, že pokud by bylo to jen trochu možné, tak startovat budu. A nakonec se to povedlo. Ta tříměsíční přestávka musí být znát, ale zítra budu na startu a budu bojovat,“ řekl odhodlaně nejzkušenější český reprezentant. „Kdyby šlo o řadový závod Světového poháru, tak bych zvažoval, zda se na něj vůbec vydávat, ale Nové Město neberu jako řadový start. Já mám na něj ty nejlepší vzpomínky, vyhrál jsem tu poprvé ve Světovém poháru a tady jsem vstoupil do světa velkého lyžování. Takže jsem se upnul k tomu, že tady startovat budu a nakonec to vyšlo.“

Přijďte na autogramiádu českých reprezentantů v Novém Městě!

21.01.2016

V rámci doprovodného programu FIS Světového poháru v Novém Městě na Moravě chystáme pro všechny fanoušky běžeckého lyžování autogramiádu se členy reprezentačních družstev mužů i žen. Autogramiády budou následovat bezprostředně po obou sobotních individuálních závodech, jako první tak budete mít příležitost potkat se s českými reprezentantkami včetně Evy Vrabcové Nývltové či Petry Novákové, po mužském závodě pak s Lukášem Bauerem, Martinem Jakšem a dalšími. Autogramiáda proběhne v prostoru vyhrazeném Ski festivalu běžeckého lyžování, který se uskuteční vedle tribun.