Reprezentace
Petra Nováková bronzová na MS do 23 let!

23.02.2016

Poprvé od roku 2009 přiveze česká běžecká výprava z mistrovství světa do 23 let medaili! Tu dnes vybojovala na 10kilometrové trati klasickou technikou Petra Nováková, které patří bronzová příčka. Na všech třech mezičasech přitom česká reprezentantka dokonce figurovala na prvním místě, dvě soupeřky se před ní dostaly až na posledních 2,5 kilometrech. Velmi dobrý výsledek zajel v distančním závodě klasickou technikou také Petr Knop, který obsadil na patnáctikilometrové trati 13. příčku.

Začalo MS juniorů a lyžařů do 23 let, z kvalifikace sprintu postoupily dvě české běžkyně

22.02.2016

Bruslařský sprint odstartoval program běžeckého lyžování na letošním mistrovství světa juniorů a sportovců do 23 let. Hned v úvodní soutěžní den bylo v akci všech 15 členů české výpravy, která čítá osm juniorů a sedm lyžařů do 23 let. Nejlépe si vedly dvě zástupkyně starší věkové kategorie – Petry Nováková a Hynčicová. Obě dokázaly postoupit z kvalifikace, přes čtvrtfinále ale neprošly.

Martin Jakš to po pádu nezabalil a skiatlon v Lahti dokončil, závodu vládli Norové

21.02.2016

Kompletní stupně vítězů dnes ve Světovém poháru obsadili Norové, a to v ženském i mužském skiatlonu na 15, respektive 30 km. Na medailových pozicích dojeli nejdřív Johaugová, Wengová a Östbergová, po nich uspěli i jejich reprezentační kolegové Sundby, Krogh a Holund. Těsně pod stupni navíc závod dokončili další Norové – mezi ženami Fallaová, mezi muži Tönseth a Dyrhaug. Martin Jakš krátce po startu při sjezdu upadl, zlomil hůl, ztratil brýle a čepici, ale rozhodl se bojovat a závod dokončit. Cílem projel na 49. místě.

Česká běžecká výprava odletěla na MS, juniorů bude v Rumunsku startovat osm

19.02.2016

Kompletní patnáctičlenná výprava běžců na lyžích dnes odcestovala do dějiště mistrovství světa juniorů a do 23 let. Mladší věková kategorie tvoří osmičlenný tým, ve kterém jsou půl na půl zastoupeny muži a ženy. Tak aby junioři mohli absolvovat i závody štafet, které jsou na programu v závěru šampionátu v neděli 28. února. První disciplínou bude sprint, který se pojede už v pondělí.

Lukáš Bauer nebude v Lahti startovat, rozhodly poslední tréninky před odletem

19.02.2016

Ačkoli ještě ve středu Lukáš Bauer doufal, že na další podnik Světového poháru odcestuje, poslední tréninky před odletem nebyly podle jeho představ. A tak se na poslední chvíli, po dohodě s vedením úseku běžeckých disciplín, rozhodl nedělní skiatlon vynechat a soustředit se na závěrečnou Ski Tour Canada. „Mrzí mě to, protože jsem se do Lahti těšil. Loni se mi tam dařilo a myslím, že jsem tam vždycky zajel dobré výsledky. Rád bych se ale účastnil závodů v momentě, kdy jsou reálné alespoň body. Vynechání závodu ve Finsku kvituju alespoň v tom směru, že mám o šest dní víc k tréninku a můžu svou výkonnost dostat do zajímavější podoby,“ uvedl český reprezentant během pátku, kdy měl původně do Lahti odlétat.

Další velký úspěch Báry Havlíčkové na OH mládeže: 7. místo na 5 km volně! Adam Matouš byl 14.

18.02.2016

Před startem zimních olympijských her mládeže říkala, že nejvíc si věří na volnou pětku. A právě v tomto závodě dnes zaznamenala další velký úspěch, když se probojovala do elitní desítky a na 7. místě ztratila pouhých pět sekund na medaili. „Panuje obrovská spokojenost, na druhou stranu mě to mrzí, protože na medaili chyběl strašný kousek!“ říkala pár chvil po závodě Barbora Havlíčková, která o jednu příčku dokázala vylepšit své dosud nejlepší umístění z úvodního crossu, ve kterém skončila osmá. Krásné umístění dnes vybojoval i Adam Matouš, který po 11. příčce ve sprintu skončil v závodě na 10 km volně čtrnáctý.

MS U23 v běhu na lyžích: Sedmička Čechů v akci, Nováková myslí na medaili

17.02.2016

Nejzkušenější ze sedmi českých závodníků na letošním mistrovství světa do 23 let, které startuje v pondělí 22. února v Rumunsku, je dvojice reprezentantů Petr Knop a Petra Nováková. Oba mají v letošní sezoně za sebou řadu startů ve Světovém poháru včetně Tour de Ski a pro oba bude světový šampionát v Rasnově očekávaným vrcholem. Stejně jako pro další pětici Čechů chystající se na prestižní mezinárodní akci, na které naposledy uspěl Aleš Razým, když se stal v roce 2009 mistrem světa do 23 let ve sprintu.

Adam Matouš se na OH mládeže probil do semifinále sprintu a patří mu 11. místo!

16.02.2016

I při svém druhém startu na olympijských hrách mládeže o sobě dali čeští běžci na lyžích vědět. Po osmém místě Báry Havlíčkové v úvodním crossu se dnes do semifinále klasického sprintu probojoval Adam Matouš, který v celkovém pořadí obsadil krásné 11. místo. Bára Havlíčková dokázala postoupit z kvalifikace a po vyřazení ve čtvrtfinále jí patří 17. příčka.

MS juniorů a sportovců do 23 let startuje v pondělí, běžců bude v Rumunsku 15

15.02.2016

Na vrcholnou mezinárodní akci dorostenecké kategorie (olympijské hry mládeže, 12. – 21. 2. 2016) naváže mistrovství světa juniorů a lyžařů do 23 let v Rumunsku, jehož první závody proběhnou 22. února. I na něm bude mít Česká republika zastoupení a do Rasnova odcestuje hned 15 sportovců, z toho osm juniorů, kteří budou bojovat i ve štafetách. Velkými českými nadějemi jsou sourozenci Novákovi, kteří se po startu ve Světovém poháru v Novém Městě na Moravě potkají na další prestižní akci.

Hon na body skončil pro Martina Jakše 29. místem

14.02.2016

Po pěti z patnácti kilometrů uzavíral první padesátku, zhruba v polovině bruslařského závodu ale zahájil velkou stíhací jízdu za body a postupně se prodíral pořadím výš a výš. Po deseti kilometrech už byl kousek od bodované třicítky a v cílové rovince se do ní probojoval, když finišoval na 29. místě. „Při průjezdu do třetího kola jsem dostával hlášky, že je před námi do deseti sekund třicátý závodník, takže jsem viděl, že je šance dostat se aspoň na body. O to jsem se snažil a naštěstí se mi to i podařilo. Není to žádný super výsledek, ale oproti včerejšku jsem si aspoň trochu spravil náladu,“ konstatoval po závodě český reprezentant, který bude startovat i příští týden v Lahti.

Petra Nováková zpět na bodech: volnou desítku ve Falunu dokončila na 21. místě

14.02.2016

Po měsíčním půstu dnes dokázala Petra Nováková znovu bodovat v závodě Světového poháru a na desetikilometrové trati volnou technikou potvrdila, že hromadné starty jí sedí. „Jedu při nich v klidu, vidím, kde se kdo pohybuje, kdo poodjíždí. Bylo dobré, že trať byla docela široká, vešly se i tři závodnice vedle sebe,“ říkala po dojezdu 22letá závodnice. Česká reprezentantka si tak spravila chuť po sobotním klasickém závodě, ve kterém jí patřilo až 47. místo. „Dneska jsem se cítila o poznání lépe. Včera asi musel proběhnout nějaký restart nebo závodní start-up. Lyže mi jely fakt dobře, i mně se jelo hezky. Sice jsem někde kolem sedmého kilometru měla krizi, ale z té jsem se naštěstí oklepala.“ Dnešní návrat na bodovanou pozici je povzbuzením i před mistrovstvím světa do 23 let, na která Petra Nováková odletí v pátek.

Úspěch na úvod olympiády mládeže. Osmé místo v podání Barbory Havlíčkové!

13.02.2016

Jako jedni z prvních si na II. Zimních olympijských hrách mládeže v Lillehammeru odbyli svou premiéru čeští běžci na lyžích. A hned je důvod k radosti. Teprve patnáctiletá závodnice Barbora Havlíčková skončila v cross-country crossu na krásném 8. místě. Adam Matouš do finále neprošel, v celkovém pořadí obsadil 21. příčku.