Reprezentace
Lukáš Bauer zajel nejlepší výsledek v sezoně, ve skiatlonu mu patří 18. příčka a bere první body

09.03.2016

Výborným výkonem se i v dalším distančním závodě kanadské Ski Tour prezentoval Lukáš Bauer. Po osmém nejrychlejším čase ve stíhacím závodě, ve kterém mu první bod ještě těsně unikl, dojel ve středu na 18. místě skiatlonu na 2x 15 km a zejména v závěru klasické části se pohyboval i na úplné špici startovního pole v hledáčku televizních kamer. Těm v prvním kole těžkého závodu neunikl ani Martin Jakš, figurující při nájezdu do druhého ze čtyř klasických okruhů v první desítce. V cíli nakonec obsadil 35. příčku, Lukáš Bauer si připsal první letošní body. „Jsem spokojený, je to super! Necítil jsem se dobře, bylo to trápení, ale výborný výkon, výborný výsledek, výborné lyže!“ radoval se po dojezdu.

Petra Nováková v Kanadě dál drží krok s elitou, ve skiatlonu dojela na 14. místě

09.03.2016

Další výborné umístění na Ski Tour Canada si Petra Nováková připsala ve skiatlonu, když ve středečním závodě na 2x 7,5 km dojela na 14. místě. V klasické části se česká reprezentantka držela ve skupině bojující o elitní desítku, která se na bruslařském úseku rozdělila a Nováková nakonec finišovala osamocená se ztrátou necelých 26 sekund na desátou příčku. „Myslím, že 14. místo je super, jsou to další body,“ komentovala svůj výsledek závodnice karlovarského Slovanu, které před dnem volna patří celková 15. pozice. O vítězství v 6. etapě si to v cílové rovince rozdaly Norky Johaugová s Wengovou, které spolu bojují i o celkové prvenství. To nakonec udržela díky bonusovým sekundám za triumf v závodě Heidi Wengová.

I v klasickém sprintu dokázala Petra Nováková postoupit a v 5. etapě Ski Tour Canada brala 24. místo

08.03.2016

Třetí sprint a třetí postup. Jako by Petra Nováková v Kanadě zapomněla na sprinterské trápení v letošní sezoně, ve které se jí až do posledního podniku Světového poháru nepodařilo probojovat do rozjížděk. Po dvou postupech v bruslařském sprintu se jí to v úterý povedlo i klasickou technikou a opět si zajela čtvrtfinále, když v kvalifikaci obsadila dělené 25. místo. V celkovém pořadí si po vyřazení ve čtvrtfinále ještě polepšila, když brala 24. příčku. Martin Jakš ani Lukáš Bauer z kvalifikace nepostoupili a skončili na 49., respektive 65. místě.

Bedna tentokrát unikla. Michal Novák na Alpen Cupu dojel čtvrtý

06.03.2016

Michalu Novákovi se na Alpen Cupu dařilo i druhý soutěžní den, když v závodu juniorů na dvacet kilometrů volně s hromadným startem skončil těsně za stupni vítězů na čtvrté příčce. Mezi muži se nejlépe z Čechů vedlo Jakubovi Gräfovi, který dojel patnáctý. Blízko medailovému umístění byla v závodu juniorek pátá Kateřina Janatová, na patnáctce žen skončila Kateřina Beroušková na dvanáctém místě.

Lukáš Bauer zajel ve stíhacím závodě 8. nejrychlejší čas! V celkovém pořadí si polepšil i Martin Jakš

06.03.2016

Sedm sekund najel na Sergeje Usťugova, vedoucího muže Ski Tour Canada a dnešního vítěze. Pouhých patnáct sekund ztratil na Sundbyho, norského suveréna letošní sezony a nejrychlejšího muže na trati. Lukáš Bauer se v sobotním stíhacím závodě na 15 km volnou technikou blýskl skvělým časem, který v celkovém pořadí znamená posun ze 40. na 31. pozici. „Jelo se mi těžko, pořád platí, že se necítím v pohodě. Takže jsem v šoku, že jsem měl osmý nejrychlejší čas! Nemůžu říct, že to byl špatný závod, když je takový výsledek, ale trápil jsem se, byl jsem neustále na gumě,“ líčil své dojmy po dojezdu Bauer. V celkovém pořadí si o pár příček polepšil i Martin Jakš, kterému v polovině tour patří 48. příčka.

Petra Nováková 14. ve stíhacím závodě, stejná příčka jí patří i po první polovině Ski Tour Canada

05.03.2016

Se startovním číslem 15 a ztrátou pěti sekund na dvě závodnice před sebou vyrazila do sobotního stíhacího závodu na 10 km volnou technikou Petra Nováková. Hned po startu dojela Kylonenovou i Kowalczykovou a na třetím mezičase figurovala na 13. místě. Pak ale čtyřčlennou skupinku, do které přijela i Němka Ringwaldová, dojela velká skupina závodnic startující ve vlně. „Poznala jsem, jak silná ta vlna dokáže být. Docela brzy nás dojely a promíchaly jsme se. Ale bylo dobré, že jsem se držela pořád na špici,“ popisovala průběh závodu česká reprezentantka.

Michal Novák na Alpen Cupu bere bronz

05.03.2016

Početná česká výprava běžců na lyžích na německém Alpen Cupu slaví první úspěch. Postaral se o něj Michal Novák, jenž v sobotní klasice závodníků do 20 let dojel třetí. Mezi muži byl nejlepším z Čechů Petr Knop, který uzavíral první desítku. Do Top 10 se mezi ženami probojovaly sedmá Sandra Schützová a osmá Karolína Grohová.

Další postup ve sprintu pro Petru Novákovou, v Quebecu jela čtvrtfinále

04.03.2016

Podruhé v sezoně dokázala Petra Nováková postoupit z kvalifikace sprintu a napodobila tak svůj premiérový úspěch z první etapy Ski Tour Canada. I v Quebecu tedy česká reprezentantka dokázala vybojovat body ze sprintu do celkového pořadí Světového poháru a bonusové sekundy do průběžného pořadí Ski Tour Canada. „Myslím, že můžu být spokojená. Jsem ráda, že jsem dokázala zase postoupit do rozjížděk, což je pro mě strašně povzbuzující a vím, že to ve mně je. Jsem fakt ráda, i když je to dneska horší výsledek než minule,“ hodnotila svůj výkon po čtvrtfinálovém vyřazení a 23. místu. Martin Jakš ani Lukáš Bauer z kvalifikace nepostoupili a obsadili 50., respektive 77. příčku.

Adam Matouš: „Olympiáda mládeže mi dala novou chuť se zlepšovat a jít dál!“

03.03.2016

Před odletem na YOG do Lillehammeru si nejvíc věřil na sprint a v Norsku skutečně svůj nejlepší výsledek zaznamenal právě v této disciplíně, když v kvalifikaci obsadil 9. místo a po postupu do semifinále mu patřila v celkovém pořadí 11. příčka. I v dalších individuálních startech si ale vedl dobře – na volné desítce skončil čtrnáctý a v úvodním crossu bral po čtvrtfinálovém postupu 21. místo. „S výsledky jsem spokojený, vše, co jsem si předsevzal, se mi splnilo. Olympiádu jsem bral velmi vážně, v závodech jsem vynaložil veškeré úsilí a snažil jsem se k nim přistupovat zodpovědně,“ říká 18letý talent závodící za ČKS SKI Jilemnice.

Stíhací jízda Lukáše Bauera za body skončila 33. místem, Martin Jakš byl v Montrealu 51.

02.03.2016

Netypická 17,5 km dlouhá trať v městském parku udělala z druhé etapy Ski Tour Canada jakýsi stíhací závod, byť se startovalo hromadně. Pro Lukáše Bauera s číslem 80 to platilo doslova a český reprezentant se postupně prokousával kupředu až na dohled k bodované třicítce. Podobně se musel na trati prát i Martin Jakš s číslem 55, který se po úvodním propadu startovním polem snažil také probojovat výš. Nakonec dojel na 51. místě, Lukáš Bauer se dokázal prodrat na 33. pozici. „Spokojenost je, jakékoli zlepšení je dobré. Ale je to samozřejmě pořád pozice diametrálně odlišná od toho, kde bych se chtěl pohybovat,“ shrnul své pocity Bauer.

Petra Nováková je spokojená i po prvním distančním závodě, obsadila 19. místo

02.03.2016

Hromadný start a klasická technika. Tak vypadala druhá zastávka Ski Tour Canada, jejímž hostitelem byl Montreal. Ženy absolvovaly na trati v městském parku 10,5 kilometru a Petra Nováková přijela do cíle v první dvacítce, když obsadila 19. místo. „Já jsem spokojená, protože ta dnešní podmínka, to byla strašná hančovina. Myslím, že jsme tam všechny nechaly duši, bylo to fakt těžký. Byl tam nově nasněžený prašan, který neměl žádný podklad, takže jsme se nemohly vůbec odrazit, nejelo to. Ale myslím, že to dopadlo dobře, jsem ráda, že jsem udržela první dvacítku, to je paráda!“ hodnotila závod Petra Nováková, které aktuálně patří 16. místo v celkovém pořadí. Do čela se vyšvihla díky suverénnímu triumfu Therese Johaugová, která zvítězila s minutovým náskokem.

Skvělý start Petry Novákové do Ski Tour Canada: 11. místo ve sprintu, nejlepší v kariéře!

01.03.2016

Poprvé v letošní sezoně dokázala Petra Nováková postoupit z kvalifikace sprintu a rovnou se podívala až do semifinále. Česká reprezentantka tak má za sebou výborný vstup do Ski Tour Canada a zároveň v Gatineau zaznamenala svůj třetí nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru a vůbec nejlepší ve sprintu. „Je to paráda! Dneska jsem od rána věděla, že to bude dobré, byla jsem si jistá. Je to vlastně i můj první postup ve svěťáku a bylo to ve velkém stylu! Teď hlavně aby to vydrželo na celé tour,“ říkala radostně po prvním závodu kanadského seriálu. Mužské rozjížďky byly bez české účasti, když Martin Jakš ani Lukáš Bauer nepostoupili z kvalifikace, ve které Petra Nováková obsadila 14. příčku.