Reprezentace
Srdcem jsem vždycky jezdila za Česko, říká Kateřina Smutná. A vyhlíží první sezonu po návratu

02.11.2016

Třináct let. Téměř tak dlouho působila Kateřina Smutná ve službách Rakouska. Nyní se úspěšná běžkyně opět vrátila do své rodné České republiky a už vyhlíží sezonu, kterou opět pojede s trikolorou na kombinéze. „V Rakousku jsem to brala tak, že je to moje práce. Češkou jsem pořád zůstala a srdcem jsem závodila za Česko, i když jsem na kombinéze měla rakouskou vlajku,“ řekla úřadující vítězka slavného Vasova běhu.

Reprezentace běžců na lyžích prozradila na tiskové konferenci své cíle do nové sezony

31.10.2016

Se zkušeným duem Lukáš Bauer, Kateřina Smutná i s velkým množstvím mladých talentů vstoupí česká reprezentace v běhu na lyžích do nové sezony. České závodníky čeká zima tradičně nabitá závody Světového poháru, vrcholem bude mistrovství světa ve finském Lahti, které je na programu od 21. února do 5. března.

Běžecká reprezentace má za sebou soustředění na sněhu. Připojili se už i Jakš či Kožíšek

16.08.2016

Už téměř kompletní mužská reprezentace má za sebou týdenní soustředění v německém Oberhofu, kde čeští běžci trénovali nejen na suchu, ale také v tamní lyžařské hale. „Jezdit na sněhu je pro nás v letní přípravě vždycky příjemné zpestření, tunel nikdy nezklame,“ řekl Martin Jakš. Ten byl na týmovém soustředění v rámci přípravy vůbec poprvé, podobně jako další zkušení závodníci Aleš Razým a Dušan Kožíšek. Chyběl pouze Lukáš Bauer, který se připravuje individuálně. „Všichni včetně Lukáše jsou zdraví a příprava běží tak, jak jsme si ji naplánovali,“ pochvaluje si trenér Lukáš Krejčí.

FOTOGALERIE: Jak probíhá letní příprava běžců na lyžích

28.07.2016

Kola, běh, kolečkové lyže… A konečně už i první kilometry na sněhu. Reprezentanti v běhu na lyžích mají za sebou už tři měsíce letní přípravy. Tréninkové dávky polykají na území České republiky i na zahraničních soustředěních. Jak probíhala jejich dosavadní příprava, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Běžci zahájili přípravu. Do sezony chceme jít v plné síle, zní z reprezentace

26.05.2016

Dovolená končí, zpátky do procesu. Reprezentační týmy běžců na lyžích se vrhly do přípravy na další sezonu. Jako vždy je čeká náročné léto a spousta dřiny v Česku i na zahraničních soustředěních. „Chceme se co nejlépe připravit na zimu a do sezony jít v plné síle,“ hlásí oba trenéři.

Legenda nekončí! Chci se rozloučit medailí na mistrovství světa, říká Lukáš Bauer

13.04.2016

Letošní sezona měla být jeho poslední. Jenže se mu s velkým přispěním vleklých zdravotních problémů nepovedla. A tak se běžec na lyžích Lukáš Bauer rozhodl, že končit ještě nebude. K pokračování ve své úspěšné kariéře ho přiměla vidina mistrovství světa v Lahti, kde by se chtěl rozloučit medailí.

Stíhací závod zakončil letošní Alpen Cup, Michal Novák v něm bral stříbro

13.03.2016

Poslední start v letošním Alpen Cupu absolvovalo v Toblachu 14 českých běžců na lyžích, z nichž nejlepšího výsledku dosáhl Michal Novák mezi juniory. Ve stíhacím závodu na 15 km volnou technikou bral stříbro a podruhé se v Itálii probojoval na stupně vítězů. „Jelo se mi perfektně, naprostá bomba! Dneska neskutečným způsobem sedly lyže, jely úplně výborně a hrozně mi pomohly v tom výsledku. Fakt mě to bavilo,“ komentoval svůj úspěch juniorský reprezentant. V první desítce skončil v neděli také Aleš Razým mezi muži, nejlepší z žen byla na 15. místě Sandra Schützová.

Lukáš Bauer zakončil Ski Tour Canada na 17. místě, Martinu Jakšovi patří 37. příčka

13.03.2016

Oba čeští reprezentanti odstartovali do posledního, stíhacího závodu Ski Tour Canada z hromadné vlny a hájili 18., respektive 38. místo v celkovém pořadí. Své pozice oba udrželi a při odstoupení Nora Tönsetha se o jednu příčku posunuli výš. Martin Jakš tak zakončil kanadskou tour na 37. pozici, Lukáš Bauer vybojoval umístění v první dvacítce. „17. místo je naprosto super, i když bych samozřejmě byl rád výš. Ale na to, co mám za sebou, musím být velmi spokojený. Na skoro všech závodech jsem měl velmi dobré lyže, takže patří dík i servisu,“ zhodnotil vystoupení na tour Bauer.

Petra Nováková bere po stíhacím závodu na Ski Tour Canada 17. místo

13.03.2016

V poslední z osmi etap hájila česká reprezentantka 16. příčku a do závodu odstartovala společně s další téměř čtyřicítkou soupeřek ve vlně, která se na trať 10km závodu klasickou technikou vydala 6 minut a 10 sekund za vedoucí Heidi Wengovou. Po přepočtu časů patřilo Petře Novákové v cíli stíhacího závodu 17. místo a tím pádem i v celkovém pořadí Ski Tour Canada. „Dneska to byl hodně těžký závod, spíš už na morál než na fyzičku. Jsem ráda, že jsem to tu dobojovala na 17. místě, myslím, že to není špatné. Hlavně jsem ale ráda, že jsem mohla odjet celou sezonu, že mi drželo rameno,“ zmínila zranění, které ji připravilo o závěr loňského ročníku.

Aleš Razým na bedně v závodě Alpen Cupu, Schützová a Novák v TOP 10!

12.03.2016

V pátečním prologu skončil těsně pod stupni vítězů, v sobotním distančním závodě si ještě o jednu příčku polepšil a bral třetí místo. Český reprezentant Aleš Razým vybojoval bronz na posledním podniku Alpen Cupu v Itálii, když 15km klasickou trať objel soupaž a na stříbro ztratil pouhé 3,4 sekundy. „Jelo se mi docela dobře, akorát jsem udělal jednu drobnou chybu, že jsem si vzal hůlky s malými košíčky, což mě možná stálo druhé místo. Co říkali servisáci, tak tomu prvnímu, který jel také soupaž, to jelo jako blázen,“ komentoval výsledek závodník Sport Clubu Plzeň. Umístění v elitní desítce dnes zaznamenali také šestá Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice) mezi ženami a desátý nejlepší junior Michal Novák (LK Slovan Karlovy Vary).

7. etapa Ski Tour Canada českým reprezentantům sedla: Lukáš Bauer 15., Martin Jakš na 19. místě

11.03.2016

Všichni tři čeští reprezentanti účastnící se kanadské tour se v pátečním distančním závodě volnou technikou vešli do první dvacítky. Po 20. příčce Petry Novákové dosáhli na ještě lepší výsledek její mužští kolegové – Martin Jakš si v Kanadě dojel pro první body za 19. místo a Lukáš Bauer vylepšil své dosud nejlepší umístění ze skiatlonu, když skončil patnáctý. „To umístění je samozřejmě super, jsem spokojený. Cílem bylo jet rozumně, protože za podmínek, které na trati byly, jsem věděl, že pokud bych jel nadoraz první kolo, tak to třetí už bych asi nedošel,“ konstatoval v cíli Bauer.

Začalo finále Alpen Cup v Toblachu: Michal Novák vyhrál prolog, Aleš Razým byl čtvrtý!

11.03.2016

Závěrečný podnik Alpen Cupu, který je součástí kontinentálního poháru v běhu na lyžích, odstartoval v pátek v Toblachu úvodním prologem volnou technikou. A Čechům se v něm dařilo. Michal Novák z karlovarského Slovanu zvítězil na trati dlouhé 3,3 km mezi juniory, Aleš Razým z plzeňského Sport Clubu pak vybojoval čtvrté místo v početné konkurenci čítající 80 závodníků. Nejlepší z českých žen byla Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice) na 13. místě.