×
Reprezentace
Skvělý pocit být zase zpátky, říká Petra Nováková

11.12.2017

Zpět na vrchol! Tým reprezentace běžců na lyžích podpořila dlouho očekávaná posila Petra Nováková. Po dlouhých zdravotních peripetiích všem ukázala, že je opět ve formě. Při premiéře na Světovém poháru ve švýcarském Davosu zaznamenala první úspěch, kdy v závodě na 10 kilometrů volnou technikou dosáhla na 13. místo.

Petra Nováková je zpět! A bere první body

10.12.2017

Třetí víkend Světového poháru zaznamenala česká reprezentace parádní úspěch. Petra Nováková si na Světovém poháru ve švýcarském Davosu v silné konkurenci vyjela v závodě na 10 km volně skvělé 13. místo. „Jsem šťastná, že jsem zpátky!“ neskrývala Nováková radost po závodě.

Ve sprintu si nejlépe vedli sourozenci Novákovi

09.12.2017

Úvodním závodem dalšího víkendu Světového poháru v běžeckém lyžování ve švýcarském Davosu byl sprint volnou technikou. Z českých reprezentantů se nejlépe umístili sourozenci Novákovi. Petra Nováková skončila na 34. pozici a Michal Novák obsadil 44. místo.

Na SP v Davosu se poprvé představí Nováková. Vrací se i Jakš

08.12.2017

Z norského Lillehammeru se další zastávka Světového poháru v běžeckém lyžování přesouvá do švýcarského Davosu. Po nachlazení opět nastoupí Martin Jakš, který si před neplánovanou pauzou vyjel ve finské Ruce první body ve stíhačce na 15 kilometrů volně. Poprvé po delší odmlce kvůli problémům s kyčlemi předvede svou formu také Petra Nováková.

Norové opět ukazují svou dominanci. Nejlépe z Čechů zajel Novák

03.12.2017

Závod ve skiatlonu uzavřel druhou etapu Světového poháru v norském Lillehammeru. Z českých závodníků se nejvíce zadařilo Michalu Novákovi, který skončil na 46. místě. Naprostou dominanci opět potvrdil norský závodník Johannes Hoesflot Klaebo, který si dojel pro vítězství stejně jako v sobotním klasickém sprintu.

Běžcům na lyžích se v Lillehammeru nepodařilo projít kvalifikací

02.12.2017

Na druhé zastávce Světového poháru v norském Lillehammeru se českým závodníkům v klasickém sprintu nepodařilo probojovat kvalifikací. K postupové třicítce byl z mužů nejblíže Luděk Šeller, který obsadil 48. pozici a Karolína Grohová na 47. příčce. Svou dominanci opět potvrdili norští závodníci. Vítězství ve sprintu s přehledem dosáhl Nor Johannes Hoesflot Klaebo, v ženách vyhrála jeho krajanka Maiken Caspersen Fallaová.

Běžce čeká druhý podnik SP. Nemocný Jakš v Lillehammeru nenastoupí

01.12.2017

V úvodním víkendu závodů Světového poháru ve finské Ruce získal lídr běžců na lyžích Martin Jakš první cenné body. Na další zastávce v norském Lillehammeru bude ale nejzkušenější člen českého týmu chybět.

První body pro Česko. Martin Jakš obsadil na závěr minitour v Ruce 34. místo

26.11.2017

Martin Jakš si připsal první body v sezoně! Český běžec na lyžích uzavřel úvodní minitour Světového poháru ve finské Ruce 34. místem ve stihačce na 15 kilometrů volně, ve které dosáhl na dvacátý čas. Úvodní prodloužený víkend ovládli Nor Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Charlotte Kallaová.

V úvodním distančním závodu vládli Norové. Nejlepší z Čechů byl 47. Jakš

25.11.2017

Úvodní minitour Světového poháru pokračovala ve finské Ruce v sobotu prvním distančním závodem. Nejlepší z Čechů byl Martin Jakš, jenž obsadil 47. příčku. Svůj 111. triumf v kariéře zaznamenala norská hvězda Marit Björgenová, mužům vládl stejně jako v pátečním sprintu její krajan Johannes Hösflot Klaebo.

Čeští běžci na lyžích se v úvodním sprintu sezony neprobojovali kvalifikací

24.11.2017

První závod Světového poháru nové sezony body nepřinesl. V úvodním klasickém sprintu ve finské Ruce se žádnému ze sedmi českých běžců na lyžích nepodařilo proklouznout z kvalifikace. Nejblíže k postupu měl Michal Novák. Pro první triumfy olympijského ročníku si dojeli Švédka Stina Nilssonová a Nor Johannes Hoesflot Klaebo.

Světový pohár běžců startuje už v pátek. Představí se sedm Čechů

22.11.2017

Konec přípravy, sezona začíná! Po patnáctidenním soustředění ve Vuokatti se čeští běžci na lyžích přemístí do finské Ruky, kde je už v pátek čeká první zastávka Světového poháru. Po třech závodních dnech se tým přesune opět o dům dál, do norského Lillehammeru. V prvních závodech nového ročníku se představí dohromady sedm českých reprezentantů.