Reprezentace
V sobotu startuje Tour de Ski! Na startu bude i osm Čechů

28.12.2016

Už v sobotu vypukne jeden z největších vrcholů sezony běžců na lyžích. Ve švýcarském Val Mustair odstartuje jedenáctý ročník prestižního seriálu Tour de Ski. Česká republika bude mít na startu hned osm závodníků – pět mužů a tři ženy.

Štafetám v La Clusaz vládli Norové. Češky doběhly deváté

18.12.2016

Česká štafeta ve složení Kateřina Smutná, Karolína Grohová, Petra Nováková a Anna Sixtová skončila ve francouzském La Clusaz na devátém místě. Mezi muži se českému kvartetu Martin Jakš, Aleš Razým, Petr Knop a Dušan Kožíšek příliš nevedlo a umístilo se třinácté. Oba nedělní závody ovládli Norové.

Martin Jakš bodoval i ve svém druhém závodě. V La Clusaz skončil třicátý

17.12.2016

Martin Jakš dokázal bodovat i ve svém druhém závodě Světového poháru. Dobrou formu na začátku sezony potvrdil český běžec na lyžích v La Clusaz, když v závodě na 15 km volnou technikou s hromadným startem skončil na třicátém místě. Také ve Francii vládli norští závodníci, vyhráli Finn Haagen Krogh a Heidi Wengová.

Sprint v Davosu vyšel pro Čechy bez bodu. Vyhráli Usťugov a Fallaová

11.12.2016

Sprint zůstává v této sezoně pro české běžce na lyžích zatím zapovězený. Po Světovém poháru v Ruce a Lillehammeru se nedokázali probít přes kvalifikaci ani v Davosu. Nejlépe z Čechů si v neděli vedla Karolína Grohová, která skončila na 39. místě. Volný sprint na 1,6 km ovládli Rus Sergej Usťugov a Norka Maiken Caspersen Fallaová.

První závod a první body. Martin Jakš odstartoval sezonu 24. místem

10.12.2016

Úspěšný vstup do sezony má za sebou Martin Jakš. Český běžec na lyžích ve svém prvním závodu nového ročníku Světového poháru bodoval, když v Davosu obsadil 24. místo. Premiéru v české kombinéze si ve Švýcarsku odbyla také Kateřina Smutná, té však bodovaná třicítka unikla o šest míst. Sobotní závody volnou technikou na 30 a 15 km ovládli norští závodníci Martin Johnsrud Sundby a Ingvild Flugstad Östbergová.

V Davosu se o víkendu představí Jakš, Kožíšek i Smutná

08.12.2016

Seriál Světového poháru běžců na lyžích se přesouvá ze severu do středu Evropy. Ve švýcarském Davosu jsou o víkendu na programu sobotní závody na 15 a 30 km volně a nedělní volný sprint. Svou premiéru v nové sezoně SP si odbydou Martin Jakš, Dušan Kožíšek a Kateřina Smutná.

Stíhačky v Lillehammeru pod nadvládou domácích. Vyhráli Sundby a Wengová

04.12.2016

Závěr MiniTour Světového poháru běžců na lyžích v norském Lillehammeru patřil domácím závodníkům. Stíhací závody klasickou technikou vyhráli Martin Johnsrud Sundby a Heidi Wengová, kteří díky nedělním triumfům ovládli také celou MiniTour. Čeští běžci odjíždí z Norska bez bodu, nejlépe si vedla Petra Nováková, která dojela 43., Aleš Razým obsadil 59. příčku.

V Lillehammeru vládl opět Halfvarsson. Nejblíže z Čechů měla k bodům Nováková

03.12.2016

Norské MiniTour Světového poháru v Lillehammeru zatím suverénně vládne Calle Halfvarsson. Švédský běžec na lyžích ovládl po pátečním klasickém sprintu také sobotní závod na 10 km volnou technikou a připsal si už třetí triumf v nové sezoně. Volnou pětku žen vyhrála Američanka Jessica Digginsová. Nejblíže bodům byla z českých reprezentantů Petra Nováková na 43. místě, Aleš Razým skončil 47.

Lukáš Bauer se postaral o první české body sezony SP. Kateřina Smutná vyhrála prolog Ski Classics

27.11.2016

Sobotní sprint ještě vyšel naprázdno, ale nedělní distanční závod už českým běžcům na lyžích body přinesl. Postaral se o ně Lukáš Bauer, který v závodě na 15 km klasicky dojel na 29. místě. Ve finské Ruce kraloval domácí závodník Iivo Niskanen, závod žen ovládla po návratu z mateřské Norka Marit Björgenová. Ve švýcarské Pontresině dnes Kateřina Smutná vyhrála prolog seriálu Ski Classics.

Na úvod SP běžců bez bodu. Sprint v Ruce vyhráli Golberg a Nilssonová

26.11.2016

První podnik Světového poháru v nové sezoně body nepřinesl. Sítem kvalifikace úvodního sprintu ve finské Ruce se nepodařilo proklouznout ani jednomu z šesti startujících českých běžců na lyžích.

Startuje SP běžců na lyžích. Ve Finsku se o víkendu představí sedm českých reprezentantů

23.11.2016

Směr Finsko nabrali ve středu dopoledne běžci na lyžích. Cílová stanice – středisko Ruka, kde o víkendu odstartuje nová sezona Světového poháru. Na programu je sobotní klasický sprint, v neděli pak čeká ženy závod na 10 km a muže na 15 km klasicky. A na startu nebude chybět ani sedm českých závodníků.

Srdcem jsem vždycky jezdila za Česko, říká Kateřina Smutná. A vyhlíží první sezonu po návratu

02.11.2016

Třináct let. Téměř tak dlouho působila Kateřina Smutná ve službách Rakouska. Nyní se úspěšná běžkyně opět vrátila do své rodné České republiky a už vyhlíží sezonu, kterou opět pojede s trikolorou na kombinéze. „V Rakousku jsem to brala tak, že je to moje práce. Češkou jsem pořád zůstala a srdcem jsem závodila za Česko, i když jsem na kombinéze měla rakouskou vlajku,“ řekla úřadující vítězka slavného Vasova běhu.