Reprezentace
Výsledek do desítky by byl fantastický, říká těsně před startem mistrovství světa klasiků trenér běžců Petrásek

17.02.2015

Celkem devět běžeckých závodů obsahuje kalendář mistrovství světa v klasickém lyžování, které už zítra začne ve švédském Falunu. Česká běžecká výprava čítá osm závodníků, z toho šest mužů. Ty v bojích o medaile opět povede dlouholetý reprezentační kouč Miroslav Petrásek. Tentokrát ale bude jeho role přeci jen trochu jiná. Polovina jeho týmu pro Falun se zrodila mimo reprezentaci. „Uvidíme, jak se poperou s velkou akcí,“ neskrývá Petrásek napjaté očekávání.

Lepší vozembouch tady než na mistrovství světa, řekl Bauer po pádu v Oestersundu

15.02.2015

Poslední závody Světového poháru před mistrovství světa nevyšly českým běžcům na lyžích podle představ. Lukáš Bauer ztratil v závodě na 15 kilometrů volnou technikou zhruba dvacet vteřin kvůli pádu a skončil na 22. místě. Eva Vrabcová-Nývltová dokončila bruslařskou desítku na 46. místě.

Grohové chybělo k postupu z kvalifikace necelých šest desetin sekundy

14.02.2015

Závody Světového poháru běžců na lyžích v klasickém sprintu ve švédském Östersundu ovládli Norové Krogh a Björgenová. Česká trojice na startu neprošla kvalifikací. Karolíně Grohové unikl postup těsně o 58 setin vteřiny.

Běžecká štafeta na MSJ v Almaty sedmá

08.02.2015

V posledním závodě na MSJ v kazašském Almaty - juniorské štafetě - doběhli Luděk Šeller, Jonáš Bešťák, Michal Novák a Petr Pilz na sedmém místě. Do poslední chvilky bojovali kluci se štafetou Itálie. Blahopřejeme k velmi dobrému výsledku!

Michal Novák na MSJ v Almaty na 16.místě ve skiatlonu

06.02.2015

V dnešním skiatlonu (10+10km) na MSJ v Almaty se nejlépe dařilo Michalu Novákovi - LK Slovan Karlovy Vary, který skončil na 16.místě.

Luděk Šeller 12. místo ve sprintu klasicky na MSJ v Almatě

03.02.2015

V prvním závodě MSJ v Kazachstánu - ve sprintu klasicky - se umístil Luděk Šeller na 12. místě. Gratulujeme! Dobrý výkon předvedl i Míra Rypl, který v nabité konkurenci U23 skončil na 25. místě.

Zimní univerziáda 2015 pohledem běžců - video

03.02.2015

Dvě bronzové medaile české výpravy zajistili na Zimní světové univerziádě ve slovenských Tatrách běžci na lyžích. Úplně první cenný kov pro české barvy získali Karolína Grohová a Jan Šrail ve smíšeném sprintu dvojic, ten druhý, opět z bronzu, vybojovala mužská štafeta ve složení Fellner, Kordač, Gräf a Máka.

Schützová a Gräf v elitní desítce posledních běžeckých závodů na Univerziádě

02.02.2015

Další dva vynikající úspěchy si mohou díky výkonům Sandry Schützové a Jakuba Gräfa v posledních distancích Univerziády připsat běžci na lyžích. Sandra Schützová dojela v závodě na patnáct kilometrů volně s hromadným startem osmá, Jakub Gräf byl na dvojnásobné mužské trati desátý.

Fotofiniš - štafeta mužů Univerziáda - 3.místo !

31.01.2015

Velice dramatické finále bylo možné vidět při štafetě mužů na Světové univerziádě , naši kluci byli nakonec třetí před Francií. Ještě jednou blahopřejeme !

Úspěch běžců na Univerziádě. Štafeta ve složení Kordač, Fellner, Gräf a Máka skončila senzačně třetí

30.01.2015

Čtvrtou bronzovou medaili slaví česká výprava na Zimní světové univerziádě na Slovensku. Tentokrát se o ni zasloužili běžci na lyžích, kteří se probili na pódium ve štafetě na 4x7,5 km.

Světová zimní univerziáda - běžci bronzoví ve štafetě !!!

30.01.2015

Vynikajícího úspěchu dnes dosáhla běžecká štafeta na Světové zimní univerziádě na Štrbském Plese. Štafeta ve složení Jakub Tony Kordač, Adam Fellner, Jakub Graf a Daniel Máka doběhla na 3. místě. Všem klukům blahopřejeme!

MS Juniorů/U23 2015 - běžci dnes odletěli do Almaty v Kazachstánu

30.01.2015

Dnes odcestovala reprezentace běžců na Mistrovství světa juniorů a U23 do Almaty (Kazachstán).