Reprezentace
Šéftrenérem reprezentace běžeckých disciplín bude Fin Ilkka Jarva

26.04.2017

České běžecké lyžování povede v nadcházejících letech v pozici šéftrenéra reprezentace Fin Ilkka Jarva. Zkušený šestatřicetiletý trenér dříve působil u finského B- týmu a v běžeckém sportovním centru ve Vuokatti.

Lukáš Bauer potvrdil konec v reprezentaci. Chce se věnovat rodině a laufům

13.04.2017

Šampionát ve finském Lahti pro něj bylo tím opravdu posledním. Medailista z mistrovství světa i olympijských her Lukáš Bauer definitivně potvrdil, že končí reprezentační kariéru. Legenda českého běhu na lyžích dále bude závodit už jen v dálkových bězích, věnovat se svému týmu a také rodině.

Martin Jakš bral na závěr mistrovství světa 14. místo

05.03.2017

Martin Jakš napsal pěknou tečku za mistrovstvím světa v klasickém lyžování ve finském Lahti. Český běžec na lyžích obsadil v závěrečném závodu na 50 kilometrů volně čtrnácté místo. Poslední zlato šampionátu bral Kanaďan Alex Harvey.

Beroušková znovu mezi nejlepší třicítkou. Čtvrté zlato v Lahti slaví Björgenová

04.03.2017

Čtvrté zlato! Legendární norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová ovládla na mistrovství světa v klasickém lyžování i závod na 30 kilometrů volně. V posledním ženském klání na šampionátu se nejlépe z českých závodnic dařilo Kateřině Berouškové, která vybojovala 27. místo.

Češi při derniéře Bauera dojeli ve štafetě jedenáctí. Znovu vládli Norové

03.03.2017

Štafety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti si podmanili běžci z Norska. Po čtvrteční štafetě žen berou zlato také ve štafetě mužů. Český tým ve složení Martin Jakš, loučící se Lukáš Bauer, Michal Novák a Petr Knop skončil v závodě na 4x10 kilometrů na jedenácté příčce. Připsal si tak stejné umístění jako včera ženy.

Štafetu žen na MS ovládly Norky. Češky obsadily 11. místo

02.03.2017

Štafetu na mistrovství světa ve finském Lahti na 4x5 kilometrů ovládly závodnice Norska, které o více než minutu porazily druhé Švédky a třetí Finky. České kvarteto v závodě obsadilo jedenáctou příčku.

Lukáš Bauer se rozloučil s individuálními závody na MS 19. místem

01.03.2017

Svůj avizovaný poslední individuální závod na mistrovství světa dnes odjel Lukáš Bauer. Legenda českého běžeckého lyžování se ve finském Lahti rozloučila devatenáctým místem, které znamená zatím nejlepší české umístění na šampionátu. Závod na 15 kilometrů klasicky ovládl domácí závodník Iivo Niskanen.

Björgenová ovládla i klasickou desítku. Beroušková znovu v elitní třicítce

28.02.2017

Další suverénní výkon a další zlato. Legendární Norka Marit Björgenová ovládla na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti závod na deset kilometrů klasicky a dojela si už pro svůj šestnáctý nejcennější kov v kariéře. Kateřina Beroušková znovu skončila mezi nejlepší třicítkou, obsadila 28. příčku.

Běžeckou reprezentaci na mistrovství světa doplní Anna Sixtová a Barbora Havlíčková

27.02.2017

Český tým běžců na lyžích na mistrovství světa v klasickém lyžování doplní dvě závodnice, k týmu se připojí Anna Sixtová a Barbora Havlíčková. Domů po nedělním sprintu dvojic naopak zamířily Sandra Schützová s Karolínou Grohovou.

Sprint dvojic na mistrovství světa ovládli Rusové a Norky

26.02.2017

Sprinty dvojic na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti ovládli Rusové Sergej Usťugov s Nikitou Krjukovem a norské závodnice Heidi Wengová s Maiken Caspersen Fallaovou. České dvojice do finálové desítky nepronikly.

Beroušková si ve skiatlonu dojela pro 27. místo, zlato bere Björgenová

25.02.2017

Kateřina Beroušková si na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti dojela pro zatím životní výsledek. Česká závodnice skončila ve skiatlonu na 2x7,5 kilometru na sedmadvacátém místě. Závod ovládla legendární Norka Marit Björgenová, která získala už svůj 15. titul mistryně světa.

Petra Nováková si v prvním závodě mistrovství světa poranila rameno

24.02.2017

Pro běžkyni na lyžích Petru Novákovou nezačalo mistrovství světa klasických lyžařů ve finském Lahti vůbec příznivě. Talentovaná česká reprezentantka si v úvodním sprintu volnou technikou poranila rameno.