×
Reprezentace
Michal Novák ovládl závod juniorů v Hochfilzenu, Barbora Havlíčková byla třetí mezi dorostenkami

Michal Novák ovládl závod juniorů v Hochfilzenu, Barbora Havlíčková byla třetí mezi dorostenkami

19.12.2015

Další skvělý výsledek si při své závodní premiéře v nové sezoně připsal juniorský reprezentant Michal Novák. Po včerejším stříbru ve sprintu dokázal dnes v Hochfilzenu zvítězit v závodě na 10 kilometrů volnou technikou! „Je to ideální start do sezony, ani jsem to nečekal! Spíš jsme teď tvrdě trénovali, nebylo to postavené směrem k těmto závodům. Ale zatím to vypadá, že je to na dobré cestě,“ usmíval se po dojezdu 19letý závodník karlovarského Slovanu. Na stupně vítězů se v dnešních distančních závodech probojovala také Barbora Havlíčková z Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, která brala bronz mezi dorostenkami. Ve věkové kategorii do 18 let se do první desítky probojovali ještě Adam Matouš (5. místo), Tomáš Kalivoda (9.) a Tereza Řezníková (9.).

Na Alpen Cupu panuje po sprintech spokojenost, Michal Novák vybojoval stříbro mezi juniory

Na Alpen Cupu panuje po sprintech spokojenost, Michal Novák vybojoval stříbro mezi juniory

18.12.2015

První start českých reprezentantů v rámci kontinentálního poháru se vydařil. Ve sprintu volnou technikou postoupilo do rozjížděk hned 10 Čechů, Michal Novák byl v kvalifikaci dokonce nejrychlejším juniorem v konkurenci 115 závodníků. A nakonec si připsal velký úspěch v podobě druhého místa. „Já myslím, že Michal byl ze všech nejlepší, ale měl trošku smůlu, že ve finále zaspal, dostal se na třetí místo a vepředu byli dva Italové, kteří ho blokovali. Tam ztratil, vyplýtval možná i trochu síly a nedostal se dopředu. Ale jinak si myslím, že fyzicky měl na to vyhrát,“ komentoval výkon karlovarského závodníka trenér juniorské reprezentace Petr Michl. I další Češi ale mohli být spokojení…

Lukáš Bauer: „V Toblachu jsem chtěl startovat, týmu bych chtěl pomoct“

Lukáš Bauer: „V Toblachu jsem chtěl startovat, týmu bych chtěl pomoct“

18.12.2015

Po peripetiích se zraněními, která ho připravila o úvodní podnik Světového poháru, se moc těšil na prosincové závody v Toblachu. Zhruba týden před jejich startem se ale opět ozvaly bolesti v oblasti žeber způsobené pádem při tréninku před sezonou v Gällivare. A Lukáš Bauer raději zamířil znovu za lékaři a docentem Pavlem Kolářem. „Spolu s reprezentačním doktorem Martinem Koldovským se dohodli, že nejlepší bude vynechat Toblach, dát několik dnů pauzu, a pokud se to bude lepšit, tak zahájit postupně přípravu směrem k Tour de Ski,“ říká smutně nejzkušenější muž české reprezentace, který dál čeká na svůj první letošní start v závodě. „Celou dobu je priorita Tour de Ski, byť jsem v Toblachu chtěl hodně startovat. Celé léto bylo hodně dobré, o to víc mě současné problémy mrzí. Myslím, že fyzicky jsem na tom dobře, i přes ty výpadky. Ale s tímhle prostě nejsem schopen aktuálně závodit.“

Do Toblachu míří šest Čechů, první start Lukáše Bauera se kvůli zranění odkládá

Do Toblachu míří šest Čechů, první start Lukáše Bauera se kvůli zranění odkládá

17.12.2015

Ačkoli Lukáš Bauer vyhlížel závod Světového poháru v Toblachu jako svou letošní premiéru, do Itálie s týmem neodcestuje. Důvodem jsou bolesti v oblasti žeber způsobené pádem při tréninku před sezonou v Gällivare, které ho připravily už o start v Kuusamu. „Samozřejmě mě to vůbec netěší, protože jsem doufal, že už to mám za sebou. Pět dní jsem trénoval naprosto bez problémů, ale po dvou rychlých těžkých trénincích se to bohužel zase ozvalo a musel jsem na to reagovat.“ Do Toblachu tak česká reprezentace zamíří bez Lukáše Bauera ve složení Petra Nováková, Karolína Grohová, Martin Jakš, Dušan Kožíšek, Petr Knop a Miroslav Rypl.

Početná běžecká výprava míří do Rakouska na Alpen Cup

Početná běžecká výprava míří do Rakouska na Alpen Cup

16.12.2015

Od pátku do neděle bude bojovat o co nejlepší výsledky v rámci druhého závodu kontinentálního poháru celá řada českých běžců na lyžích včetně seniorských reprezentantů, kteří se neúčastní závodů Světového poháru v Toblachu. V rakouském Hochfilzenu se představí dvojice českých reprezentantek (Klementová, Schützová) a čtveřice reprezentantů (Šrail, Bartoň, Gräf, Antoš), které doplní sedm členů juniorského výběru a také trojice závodníků do 23 let zařazená do SKI Akademie. „Závody Alpen Cupu v Rakousku jsou specifické tím, že tam jezdí hodně Čechů i mimo reprezentaci, míří tam vždycky řada českých oddílů, které to mají blízko. S reprezentací volíme Alpen Cup kvůli velké konkurenci - abychom jezdili s těmi nejlepšími. V rámci tohoto poháru startují Švýcaři, Francouzi, Němci nebo Italové,“ říká Zbyněk Valoušek, asistent trenéra mužské reprezentace.

Eva Vrabcová Nývltová opouští nemocnici a chce se do stopy vrátit ještě v této sezoně

Eva Vrabcová Nývltová opouští nemocnici a chce se do stopy vrátit ještě v této sezoně

14.12.2015

Po 14 dnech od hospitalizace v brněnské nemocnici hlásí Eva Vrabcová Nývltová návrat domů. Kdy se uskuteční její závodní návrat, je zatím nejisté. „Nepojedu Tour de Ski, dál ale neříkám žádný termín, kdy bych se chtěla vrátit. Každopádně chci, aby to bylo ještě v této sezoně,“ prohlásila odhodlaně na tiskové konferenci konané přímo v brněnské nemocnici a za účasti primáře Jiřího Doliny, který se se svými kolegy o Evu staral. „Byla nastolena komplexní léčba, začali jsme se především zabývat skladbou jídelníčku. Eva je naprosto nezdolný člověk a její výkonnostní parametry jsou výborné,“ konstatoval po různých měřeních a analýzách, které česká reprezentantka v Brně absolvovala.

Další skvělý výsledek Petry Novákové ve SP: 14. místo v Davosu

Další skvělý výsledek Petry Novákové ve SP: 14. místo v Davosu

12.12.2015

Do závodu na 15 km volnou technikou vlétla jako uragán - na prvním mezičase jí patřilo třetí místo, v cíli prvního ze tří okruhů držela šestou příčku a ještě v polovině závodu byla sedmá. V druhé části Petra Nováková trochu zvolnila, až do cíle ale bojovala o první desítku. Nakonec z toho bylo 14. místo a druhý nejlepší výsledek v letošním ročníku Světového poháru. „Je to dobré umístění. Na trati, která mi ne úplně dobře sedí, jsem odevzdala, co jsem mohla. Patnáctka je dlouhá trať, možná jsem si ještě trochu blbě rozvrhla tempo, ale taky se změnil sníh. Ne extrémně, nicméně bylo poznat, že se to hodně rozdupadlo a jelo se pak jinak než v prvním kole. Ale celkově ten závod hodnotím pozitivně,“ okomentovala svůj dnešní výkon 22letá česká reprezentantka. Martinu Jakšovi chyběla po 30 kilometrech k prvním bodům v sezoně jediná sekunda, když obsadil 31. příčku. Miroslav Rypl dojel při své velké závodní premiéře ve SP na 73. místě. V neděli absolvovali bruslařský sprint Dušan Kožíšek a Karolína Grohová, z kvalifikace ale bohužel nepostoupili. Grohové přitom na 31. místě chybělo pouhých 23 setin sekundy.

Rozhovor s Dušanem Kožíškem před prvním letošním startem ve SP

Rozhovor s Dušanem Kožíškem před prvním letošním startem ve SP

11.12.2015

V rámci přípravy na novou sezonu absolvoval společná soustředění reprezentace i liberecké Dukly, některé tréninkové bloky si ale řídil sám. Dušan Kožíšek stejně jako loni strávil nějaký čas v Norsku, aby mohl dřít na slavném Holmenkollenu se známými sprintery, na svou parádní disciplínu se až do středy připravoval i v italském Livignu. „Snažil jsem se jezdit rychlé úseky v bruslení, nasimulovat alespoň částečně závody a směřovat celý trénink k bruslařskému sprintu, který mě teď čeká na Světovém poháru v Davosu a Toblachu,“ říká český rychlík.

Životní výsledek Petry Novákové: ve skiatlonu SP dojela šestá!

Životní výsledek Petry Novákové: ve skiatlonu SP dojela šestá!

05.12.2015

Pár desítek sekund po dojezdu dnešního skiatlonu na 2x 7,5 km těžko hledala slova, která by vyjádřila její pocity. „Já nevím, asi si to ještě neuvědomuju,“ odpovídala na první otázky. V Lillehammeru zajela životní výsledek, když ve své skiatlonové premiéře ve Světovém poháru obsadila 6. místo. „Je to super! Asi mi tady ta trať sedí,“ dodala s odkazem na loňské desáté místo právě v Lillehammeru, které do dnešního dne bylo jejím nejlepším umístěním ve Světovém poháru. „V posledním kole jsem myslela, že ty dvě, co jely přede mnou, už nemůžou, ale ještě trochu mohly, tak si mě pak v závěru daly,“ popisovala Petra Nováková finiš závodu a boj o čtvrté až šesté místo. „Šesté místo je super, aspoň se mám pořád kam zlepšovat!“ Muži dnes absolvovali skiatlon na 2x 15 kilometrů. Martin Jakš dojel na 37. pozici, Petr Knop obsadil 50. místo.

Rozhovor s Lukášem Bauerem o návratu k tréninku po zranění i prvním startu v SP

Rozhovor s Lukášem Bauerem o návratu k tréninku po zranění i prvním startu v SP

03.12.2015

Přesně po 14 dnech od tréninkového pádu v Gällivare, který ho připravil o start v úvodním podniku Světového poháru, hlásí Lukáš Bauer návrat k tréninku. „Bolesti ještě nejsou úplně pryč, ale od doktorů už mám povolenou zátěž bez omezení. Od čtvrtka do neděle budu v Livignu, kde bych měl každý den lyžovat a dostávat se pomalu do formy. Všechno směřuje ke startu v závodě Světového poháru v Toblachu,“ říká trojnásobný olympijský medailista. V Itálii se 20. prosince pojede 15 kilometrů klasickou technikou.

Trojice běžců do 23 let trénovala v Livignu, teď je v Itálii část seniorské reprezentace

Trojice běžců do 23 let trénovala v Livignu, teď je v Itálii část seniorské reprezentace

02.12.2015

Adam Fellner, Luděk Šeller a Jonáš Bešťák. Trojice mladých a nadějných běžců na lyžích zařazená do SKI Akademie v rámci věkové kategorie do 23 let se pod vedením trenéra Petra Michla připravovala na prvním společném soustředění na sněhu na start sezony, jejímž vrcholem bude únorové mistrovství světa v Rumunsku. Jejich útočištěm bylo od 13. do 22. listopadu Livigno a hlavní tréninkovou náplní najíždění kilometrů na sněhu. Na lyžích byli všichni každý den, většinou dopoledne i odpoledne. A na programu bylo jak bruslení, tak klasika.

Vyjádření Evy Vrabcové Nývltové k aktuálnímu zdravotnímu stavu po odstoupení ze SP

Vyjádření Evy Vrabcové Nývltové k aktuálnímu zdravotnímu stavu po odstoupení ze SP

01.12.2015

Nejzkušenější česká reprezentantka se po prvním startu ve Světovém poháru rozhodla ukončit své působení ve finské Ruce a odcestovat do České republiky k léčbě svých zdravotních problémů, ke kterým se hned během víkendu vyjádřila. „Je na čase přiznat, že už rok bojuji s poměrně vážnou nemocí. Teď se k tomu přidala normální viróza na přípravě v Gällivare, a když jsem ji překonala, přišly žaludeční problémy,“ vzkázala Eva Vrabcová Nývltová z Finska. Po hospitalizaci v brněnské nemocnici a prvních vyšetřeních přidala v pondělí večer obsáhlejší vyjádření ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu, které si můžete přečíst níže. Evě přejeme především brzké uzdravení!

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři