×
Reprezentace
Trojice běžců do 23 let trénovala v Livignu, teď je v Itálii část seniorské reprezentace

Trojice běžců do 23 let trénovala v Livignu, teď je v Itálii část seniorské reprezentace

02.12.2015

Adam Fellner, Luděk Šeller a Jonáš Bešťák. Trojice mladých a nadějných běžců na lyžích zařazená do SKI Akademie v rámci věkové kategorie do 23 let se pod vedením trenéra Petra Michla připravovala na prvním společném soustředění na sněhu na start sezony, jejímž vrcholem bude únorové mistrovství světa v Rumunsku. Jejich útočištěm bylo od 13. do 22. listopadu Livigno a hlavní tréninkovou náplní najíždění kilometrů na sněhu. Na lyžích byli všichni každý den, většinou dopoledne i odpoledne. A na programu bylo jak bruslení, tak klasika.

Vyjádření Evy Vrabcové Nývltové k aktuálnímu zdravotnímu stavu po odstoupení ze SP

Vyjádření Evy Vrabcové Nývltové k aktuálnímu zdravotnímu stavu po odstoupení ze SP

01.12.2015

Nejzkušenější česká reprezentantka se po prvním startu ve Světovém poháru rozhodla ukončit své působení ve finské Ruce a odcestovat do České republiky k léčbě svých zdravotních problémů, ke kterým se hned během víkendu vyjádřila. „Je na čase přiznat, že už rok bojuji s poměrně vážnou nemocí. Teď se k tomu přidala normální viróza na přípravě v Gällivare, a když jsem ji překonala, přišly žaludeční problémy,“ vzkázala Eva Vrabcová Nývltová z Finska. Po hospitalizaci v brněnské nemocnici a prvních vyšetřeních přidala v pondělí večer obsáhlejší vyjádření ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu, které si můžete přečíst níže. Evě přejeme především brzké uzdravení!

Martin Jakš po úvodním podniku SP: „Pozitivní je, že jsem bojoval od začátku do konce!“

Martin Jakš po úvodním podniku SP: „Pozitivní je, že jsem bojoval od začátku do konce!“

30.11.2015

K bodovému zisku v Kuusamu neměl daleko, v sobotu na bruslařské desítce chyběly pouhé dvě desetiny sekundy, celkově dojel finskou minitour na 36. místě. Martin Jakš ale dobře věděl, že pohybovat by se chtěl ještě výš. „Neříkám, že to je nějaký velký propadák hned na úvod, ale letos jsem chtěl hned od začátku závodit dobře. V přípravě jsem neměl v zásadě žádný problém, z toho pohledu je pro mě hodně k zamyšlení, kde se stala hlavní chyba,“ přemítal po 91. místu z úvodního sprintu, 31. pozici z bruslařské desítky a celkové 36. příčce po stíhacím závodu. „Jako nejpovedenější bych vypíchnul tu desítku, zejména pak druhý okruh. Nejdřív jsem se nemohl pořádně dostat do tempa, ale pak mě dojel Turyšev a s tím jsem se posunul výš. Měl jsem dobrý pocit z toho, že jsem se ho udržel a mohl jsem si hrábnout. To byl pro mě důležitý moment, který potřebuji pro povzbuzení.“

Petra Nováková osmnáctá v rámci finské minitour!

Petra Nováková osmnáctá v rámci finské minitour!

29.11.2015

Úvodní podnik Světového poháru běžců na lyžích končí dnešním stíhacím závodem. Třídenní finskou minitour v Ruce už mají za sebou ženy, které se vydaly na desetikilometrovou trať klasickou technikou. Výrazně prosadit se dokázala Petra Nováková, dvacátá žena ze včerejšího závodu startující do stíhačky z 28. pozice. Své výchozí postavení dokázala hodně vylepšit a do cíle dojela na 18. místě. „Je to bomba, já před startem nepřemýšlela o tom, že se budu pohybovat dopředu, chtěla jsem se hlavně udržet v bodované třicítce a úplně si v klasice nevěřila. Jsem strašně ráda za to, kam jsem se posunula!“ radovala se v cíli 22letá závodnice, která zajela v klasice svůj nejlepší individuální výsledek ve Světovém poháru.

Další body ze SP běžců: Petra Nováková dvacátá!

Další body ze SP běžců: Petra Nováková dvacátá!

28.11.2015

Ještě před startem dnešního závodu na 5 km volnou technikou přišla z českého týmu smutná zpráva – česká jednička Eva Vrabcová Nývltová se po konzultaci s lékaři rozhodla z finské minitour odstoupit a kvůli zdravotním problémům odcestuje do České republiky, kde bude své trable řešit. I za svou zkušenou kolegyni tak dnes na trati bojovaly dvě další české reprezentantky – 24. žena včerejšího sprintu Karolína Grohová, která dojela 59., a Petra Nováková, která dokázala bodovat a závod dokončit na výborném dvacátém místě! Zajela tak svůj třetí nejlepší individuální výsledek ve Světovém poháru a potvrdila, že na bruslařské pětce, ve které loni v Lillehammeru skončila desátá, se jí daří. „Skate je moje oblíbenější technika, oproti včerejšku jsem hodně spokojená!“ radovala se 22letá závodnice po závodě. Muži bohužel na body nedosáhli, nejlepší z českého kvarteta Martin Jakš na třicátou příčku ztratil dvě desetiny sekundy.

První body ve SP běžců bere Karolína Grohová, ve sprintu skončila 24.

První body ve SP běžců bere Karolína Grohová, ve sprintu skončila 24.

27.11.2015

Karolína Grohová se jako jediná z českého týmu dokázala v úvodním závodu Světového poháru probít z kvalifikace klasického sprintu, ve které obsadila 28. místo. Ve čtvrtfinále nastoupila v druhé rozjížďce a dojela pátá, v celkovém pořadí jí pak patří 24. pozice znamenající první letošní body a také nejlepší individuální výsledek v rámci SP v kariéře. „Já jsem nadšená, je super, že se mi podařilo do třicítky vměstnat. Potěšilo mě i to, že jsem s holkama ve čtvrtfinále dokázala držet krok. Já jsem spokojená!“ říkala po úvodním startu v sezoně 25letá závodnice.

Představujeme sedm českých běžců, kteří zasáhnou do úvodních závodů SP

Představujeme sedm českých běžců, kteří zasáhnou do úvodních závodů SP

26.11.2015

Už jen pár hodin zbývá do startu nového ročníku Světového poháru. Třídenní minitour v Kuusamu začíná zítřejším sprintem na 1,4 kilometru klasicky a na jeho startu budou čtyři muži a tři ženy v českých kombinézách. Kdy startovali v rámci SP poprvé a jaké jsou jejich největší úspěchy v kariéře? V jakém klubu působí a jaký styl či disciplíny mají nejraději? Vše prozradí vizitky sedmičky českých reprezentantů…

Světový pohár běžců na lyžích startuje. I se sedmi českými reprezentanty

Světový pohár běžců na lyžích startuje. I se sedmi českými reprezentanty

25.11.2015

Martin Jakš, Eva Vrabcová Nývltová, Aleš Razým, Petra Nováková, Jakub Gräf, Karolína Grohová a Petr Knop. Sedm jmen čítá česká nominace na první dva závody Světového poháru, který startuje již tento pátek ve finském Kuusamu. Lyžařský areál Ruka bude v rámci úvodní minitour hostit tři disciplíny ve třech dnech – klasický sprint, bruslařský distanční závod s intervalovým startem a závěrečný stíhací závod klasickou technikou. O start na úvodním podniku sezony přišel kvůli zranění v tréninku Lukáš Bauer, kterého trápí bolesti v oblasti žeber, Dušan Kožíšek se připravuje až na závody v Davosu a Toblachu, kde je na programu jeho parádní disciplína – bruslařský sprint.

Lukáš Bauer po pádu v Gällivare vynechá úvodní závod Světového poháru

Lukáš Bauer po pádu v Gällivare vynechá úvodní závod Světového poháru

23.11.2015

Léto absolvoval bez sebemenších problémů, v klíčovém období před startem zimní sezony se na něj ale lepí smůla v podobě nepříjemných zranění. Na prvním sněhu v Rakousku si po pádu na kolečkových lyžích zlomil palec a sotva na dalším soustředění v Gällivare sundal sádru, přišel další pád. Tentokrát na sněhu a výsledkem jsou bolavá žebra. „Už ten palec byla komplikace směrem k úvodnímu závodu Světového poháru a teď v době, kdy jsem potřeboval dohánět rychlé tréninky, jsem zase seděl na chatce a nemohl. Proto jsem se rozhodl, že Kuusamo vynechám a pojedu do Čech, kde můžu absolvovat podrobnější vyšetření. V neděli ráno jsem si koupil letenku a frčel jsem domů,“ říká smutně nejzkušenější muž českého týmu.

Další úspěch českých běžkyň: Petra Nováková druhá na 10 km volnou technikou!

Další úspěch českých běžkyň: Petra Nováková druhá na 10 km volnou technikou!

22.11.2015

I druhý závodní den v Gällivare o sobě dala česká reprezentace vědět. V závodě na 10 km volnou technikou si pro druhé místo dojela Petra Nováková, čtvrtá žena včerejšího sprintu. „Mám radost, i proto že jsem dlouho nezávodila a nemohla se s nikým srovnat, vlastně od loňského ledna. Teď vidím, že na tom nejsem špatně, což před startem Světového poháru v příštím týdnu hodně pomůže,“ říkala v cíli 22letá závodnice, která v distančním závodě s intervalovým startem nestačila jen na Američanku Jessicu Digginsovou. Karolína Grohová skončila šestá, Eva Vrabcová Nýlvtová sedmá a Andrea Klementová jedenáctá. Z osmi mužů na startu patnáctikilometrového závodu byl nejrychlejší Martin Jakš, který se probojoval do první desítky, když dojel devátý.

Skvělý start běžkyň v Gällivare: Grohová oslavila narozeniny třetím místem, Nováková čtvrtá!

Skvělý start běžkyň v Gällivare: Grohová oslavila narozeniny třetím místem, Nováková čtvrtá!

21.11.2015

Parádním třetím místem oslavila pětadvacáté narozeniny Karolína Grohová, která se na stupně vítězů probila hned při premiérovém startu v nové sezoně. V kvalifikaci sprintu klasickou technikou obsadila čtvrté místo, ve čtvrtfinále dojela ve své rozjížďce druhá, v semifinále třetí. A stejný výsledek zopakovala ve finále. „Já jsem nadšená, závodilo se mi úplně krásně, od kvalifikace až po finále! Dá se říct, že během závodu panovalo moje nejoblíbenější počasí, bylo kolem minus osmi, na Švédsko i celkem jasno, na tratích prašan, prostě krásné podmínky!“ radovala se česká reprezentantka po dojezdu. Český úspěch podtrhla čtvrtým místem Petra Nováková, z mužů skončil nejlépe Aleš Razým, který se dostal do semifinále a v celkovém pořadí obsadil 11. místo.

Sezona startuje, běžce na lyžích čekají o víkendu první závody!

Sezona startuje, běžce na lyžích čekají o víkendu první závody!

19.11.2015

V sobotu sprint klasicky, v neděli distanční závody volnou technikou. Takovou podobu má v nové sezoně závodní premiéra české reprezentace v běhu na lyžích, která se v Gällivare během nadcházejícího víkendu zúčastní FIS závodů. Ty budou zároveň sloužit pro nominaci na úvodní podniky Světového poháru, který startuje příští týden ve finské Ruce. „První závody svěťáku pojede Lukáš Bauer a Martin Jakš, pak je šance otevřená pro všechny závodníky,“ říká trenér mužské reprezentace Lukáš Krejčí. O zbývající dvě místa v nominaci se tak pere hned devět závodníků. Čtyři jména může pro úvodní podnik SP napsat i trenér ženského výběru Petr Steinbach, který určitě počítá s Evou Vrabcovou Nývltovou a Petrou Novákovou. „Ostatní dostanou šanci v případě, že prokáží výkonnost mimo jiné právě v těchto prvních víkendových FIS závodech.“

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři