Sprint v Davosu vyšel pro Čechy bez bodu. Vyhráli Usťugov a Fallaová

3 min 6 s

Sprint zůstává v této sezoně pro české běžce na lyžích zatím zapovězený. Po Světovém poháru v Ruce a Lillehammeru se nedokázali probít přes kvalifikaci ani v Davosu. Nejlépe z Čechů si v neděli vedla Karolína Grohová, která skončila na 39. místě. Volný sprint na 1,6 km ovládli Rus Sergej Usťugov a Norka Maiken Caspersen Fallaová.

Nejblíže k bodům měla z našich závodníků jediná česká žena na startu Karolína Grohová. Tu od postupu do čtvrtfinále dělila jedna sekunda a devětatřicet setin a celkově obsadila 39. místo. Stejně jako po sobotním závodu na 15 km volně si podmanily stupně vítězů reprezentantky Norska. Vyhrála Maiken Caspersen Fallaová a pro druhé místo si dojela vítězka sobotní patnáctky Ingvild Flugstad Östbergová. Bronzovou příčku obsadila Švédka Hanna Falková.

Mezi muži se nejlépe z Čechů umístil Dušan Kožíšek, který skončil šestačtyřicátý. Jan Bartoň bral při své premiéře v nové sezoně Světového poháru 53. příčku a Michal Novák dojel na 66. místě. Také v mužském sprintu se vměstnali na bednu dva Norové. Nejrychlejší byl však ruský závodník Sergej Usťugov, kterého na stupně vítězů doprovodili druhý Finn Haagen Krogh a třetí Sindre Björnestad Skar.

Další podnik Světového poháru přivítá La Clusaz. Ve francouzském středisku se nejprve pojedou v sobotu závody na 10 a 15 km volnou technikou s hromadným startem, v neděli poté budou na programu první štafety nové sezony.