×
Rypl s Grohovou na MČR vítězi norského sprintu

Rypl s Grohovou na MČR vítězi norského sprintu

23.03.2018

V pátek odstartovalo MČR a ČP dospělých a dorostu a MČR veteránů v běhu na lyžích na Horních Mísečkách. V prvním závodě prodlouženého víkendu, norském sprintu klasicky, si pro vítězství dojeli Miroslav Rypl a Karolína Grohová.

Na Horních Mísečkách se jel v pátek první závod v rámci poslední zastávky MČR a ČP dospělých a dorostu a MČR veteránů v běhu na lyžích. V norském sprintu klasicky zvítězil Miroslav Rypl. „Jsem rád, že se mi podařilo na konci sezony vyhrát. Vrátila se zima a byly krásné zimní podmínky. Věřím, že se nám to tady podaří dobře dozávodit,“ řekl nadšeně Rypl. „I přesto, že napadl čerstvý sníh, na trati byly jen dvě stopy, což pro sprint není úplně ideální, nebylo tam moc prostoru. Nepříjemná byla klasická zóna, kam jsme vždy vletěli v rychlosti soupaží,“ popisoval. „Díky velkým pauzám šel člověk do další rozjížďky úplně čerstvý. Ve finále jsme tam měli trochu konflikt s Luďkem Šellerem, ale nešlo o nic zásadního,“ řekl Rypl.

„Co se týče sobotních štafet, ještě nevíme, jak budou složené. Je nás tu poměrně dost, asi osm, takže dva nepojedou, což je škoda. Ale je to týmové, když je to týmové tak je to vždycky fajn,“ dodal Rypl. Jako druhý skončil Luděk Šeller, kterému se tak nepodařilo obhájit prvenství z minulého roku. Trojici nejlepších uzavřel Jonáš Bešťák.

Mezi ženami první příčku vybojovala Karolína Grohová před juniorskou závodnicí Zuzanou Holíkovou, třetí se umístila Sandra Schützová. „Mám velkou radost, jelo se mi moc dobře. Sice jsem v kvalifikaci byla až třetí s docela dost velkou ztrátou, v těch dalších dvou rozjížďkách jsem se ale cítila mnohem lépe, a povedlo se mi i vyhrát,“ uvedla Grohová. „Opravdu mě to těší, protože těch letošních závodů moc povedených nebylo,“ přiznala. „Zítra se jede štafeta, ale obě holky Kačka Janatová i Zuzka Staňková onemocněly, tak pojedu s Eliškou Krčkovou a Kačkou Hynčicovou,“ dodala Grohová.

Sobotní dopoledne jsou na programu štafety volně. Odpoledne od 16 hodin proběhne uctění památky Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. K připomenutí tragické události, která se stala na den přesně před 105 lety, se budou pokládat věnce u mohyly na Zlatém návrší.

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři