×
Reprezentace v Oberhofu skákala přes kaluže

Reprezentace v Oberhofu skákala přes kaluže

31.07.2017

Stejně jako v úsloví: “Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře,“ se musí česká reprezentace běžců na lyžích v létě vydat za sněhem. Tentokrát spojila síly uskupení mužů i žen a pod dohledem trenérů Zbyňka Valouška, Jana France a Ilkky Jarvy absolvovali společné týdenní soustředění v německém Oberhofu.

Oberhof se vyznačuje výborným zázemím pro běžce na lyžích. „Jsou tu skvělé podmínky pro trénování. Kromě tunelu, kam jezdíme na běžky využíváme dvě dráhy na kolečkové lyže a členité terény na běhání,“ řekl trenér mužů Valoušek. Povětšinu pobytu nepřálo počasí, ale všichni závodníci se s tím vyrovnali na výbornou. „I přes otravné počasí, kdy nám každý den pršelo jsme odtrénovali vše, co bylo v plánu. Nakonec bylo možná dobře, že bylo chladněji, protože když jsme chodili lyžovat do tunelu, kde se teplota pohybuje kolem -5°C, nebyl to pro organismus takový šok,“ řekl trenér žen Jan Franc. Soustředění bylo zaměřeno především na zlepšení techniky jízdy na lyžích. Náplní hlavních tréninkových jednotek byl i závod ve skiatlonu, imitační trénink a začalo se s rozvojem maximální a dynamické síly. „Důležitý byl pro nás kontrolní závod ve skiatlonu na 10 + 10 kilometrů, ve kterém podali skvělý výkon Michal Novák a Jonáš Bešťák,“ uvedl Valoušek. Trenér ženské reprezentace Jan Franc během soustředění slavil narozeniny. „Sportovci si pro mě připravili narozeninové překvapení v podobě dortu a dárků a já pak všechny pozval na pivo,“ dodal Franc.

Po pár dnech volna odjíždí reprezentace na další společné soustředění na krušnohorský Cínovec, které bude zahájeno 5.srpna.

 

KK

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři