Nováková v závodě SP v Toblachu opět na bodech!

6 min 16 s

V dalším závodě Světového poháru v italském Toblachu, se na trati 10 kilometrů volně nejvíce zadařilo Petře Novákové. Ta si v nabyté konkurenci dojela pro 27. místo a připsala si tak na své konto další body.

Po zranění kyčle si Petra Nováková před týdnem ve svém prvním závodě Světového poháru ve švýcarském Davosu vyjela parádní 13. místo. I v dnešním závodě SP v italském Toblachu na 10 kilometrů volně předvedla stabilní formu, i přesto, že se úplně necítila ve své kůži a před závodem jí bolely nohy. „Na dnešní závod jsem se hodně těšila, i když jsem se před startem necítila úplně ideálně. Strašně mě bolely nohy. Navíc jsem stejně jako minulý týden v Davosu startovala až z poslední skupiny,“ uvedla Nováková.

„Hned po startu jsem se snažila připojit k Rakušance Terese Stadloberové, abych si trochu odpočinula, ale její tempo mi vůbec nevyhovovalo. V prvním kole se mi to moc nepovedlo, byla jsem po něm hodně unavená,“ řekla sebekriticky. „Nějak jsem to dobojovala do cíle, i tak jsem ale s výsledkem spokojená. Je to můj druhý distanční závod opět na bodech, a to je super. Jsem ráda, že jsem se vrátila do Top 30 a doufám, že se i nadále budu v té nejlepší třicítce motat,“ věří Nováková.

Odpoledne plánuje pouze procházku, aby se laktát vyplavil z nohou a únava odezněla. I přes dnešní trápení se zítřejšího závodu nemůže dočkat, protože ji poprvé čeká závod klasickou technikou. „Zítra to bude také dobrý závod. Od ostatních závodnic mám kolem sebe odstupy po třech vteřinách, tak předpokládám, že pojedeme ve skupině. Máme tu krásné počasí, navíc má ještě přituhnout, stopa bude tvrdá a pojede se bezvadně,“ těší se z ideálních podmínek Nováková, která si nemůže vynachválit servisní tým, jenž ji s dobrou mázou ještě nezklamal. „Kluci mi navíc zase namažou skvěle lyže,“ dodala s úsměvem Nováková.

Další z českých závodnic Kateřina Beroušková, které se minulý týden podařilo zvítězit v závodě kontinentálního OPA CUPu, tentokrát vybojovala 56. příčku. Třetí reprezentantka Petra Hynčicová dosáhla na 68. pozici. Pro vítězství si dojela Švédka Charlotte Kallaová, druhá skončila o 5,8 desetin sekundy Ragnhild Hagaová a trojici nejlepších uzavřela její krajanka Heidi Wengová.

Na startu 15 kilometrů volně chyběli reprezentanti Michal Novák a Martin Jakš, který musí dobrat antibiotika a vrátit se postupně do tréninku, aby mohl závodit v seriálu Tour de Ski. Ani jednomu z trojice českých zástupců se nepodařilo obsadit bodovaná místa. Nejlépe se z českých zástupců umístil Aleš Razým na 58. pozici, Petr Knop dojel hned za ním na 59. místě a Adam Fellner obsadil 72. příčku. S přehledem zvítězil Nor Simen Hegstad Krüger. Druhý skončil Francouz Maurice Manificat a třetí Brit Andrew Musgrave.

V neděli bude čtvrtá zastávka Světového poháru v italském Toblachu zakončena stíhačkou na 10/15 kilometrů klasickou technikou.