Norky potvrzují svou dominanci. Češi na body tentokrát nedosáhli

5 min 29 s

Čtvrtý podnik Světového poháru v italském Toblachu byl zakončen stíhacím závodem na 10/15 kilometrů klasicky. Závod klasickou technikou si poprvé od zranění odbyla Petra Nováková, která se z Čechů umístila nejlépe a to na 38. pozici. Svou dominanci ukázaly norské závodnice, které s přehledem obsadily umístění top 5.

Ve stíhacím závodě na 10 kilometrů klasicky dosáhla Petra Nováková na 38. příčku. Neudržela si tak bodovanou 27. pozici ze včerejšího distančního závodu volnou technikou. „V dnešním závodě jsem dojela nejlépe z našich, i když teď nevím, jak to bylo časově. To 38. místo není špatné, funkčně jsem se cítila dobře, jen ze sjezdů jsem dost ztrácela. Měla jsem pomalejší lyže než ostatní, z kopců se mi vždycky udělala mezera. Na rovinách mi to moc neodjíždělo a nedokázala jsem tak ostatní závodnice sjet,“ vysvětlovala Nováková. „Do kopců to ale na odraz bylo parádní, nemusela jsem to rvát přes ruce a dokázala se z toho odrazit, sklouznout se a trochu si i v mírnějších kopcích odpočinout. V těch prudších už se to moc nedalo,“ popisovala. „V Santa Caterině jsem jezdila většinou bruslení, v klasice se prostě musím ještě najít. Myslím si ale, že to je na dobré cestě,“ zůstává optimistická Nováková. „Body to sice nejsou, ale věřím, že to půjde dopředu. Přes Vánoce budu mít čas se v klasice trošku srovnat a po Novém roce to na Tour de Ski bude dobrý,“ dodala. Oproti včerejšímu závodu si výrazně polepšila Kateřina Beroušková, která se vytáhla na 45. příčku. O několik míst výše se posunula i Petra Hynčicová na 62. pozici. Norské závodnice jasně potvrdily svou dominanci, když obsadily prvních pět příček. Vítězství dosáhla Marit Bjoergenová, za ní o pouhé 3 desetiny sekundy skončila Ingvild Flugstad Oestbergová a trojici nejlepších uzavřela Heidi Wengová. Na šesté místo klesla vítězka včerejší distance Švédka Charlotte Kallaová.

O pár příček si ve stíhačce mužů také polepšili Aleš Razým s Petrem Knopem, kteří stejně jako ve včerejším závodě dojeli hned za sebou. Aleš Razým skončil na 53. příčce a Petr Knop bral 54. místo. Adam Fellner obsadil 72. pozici. Vítězem se stal tuto sezonu suverénní Nor Johannes Hoesflot Klaebo, který výjimečně startoval z desáté pozice. O 2 sekundy za ním dojel Rus Sergey Ustiugov a třetí příčku bral Kazach Alexey Poltoranin.

Po vánočních svátcích, v jejichž průběhu budou mít závodníci šanci si trochu odpočinout a nabrat síly, bude následovat náročná štace Tour de Ski. Ta se uskuteční v termínu od 29. prosince do 7. ledna.