Na úvod SP běžců bez bodu. Sprint v Ruce vyhráli Golberg a Nilssonová

3 min 35 s

První podnik Světového poháru v nové sezoně body nepřinesl. Sítem kvalifikace úvodního sprintu ve finské Ruce se nepodařilo proklouznout ani jednomu z šesti startujících českých běžců na lyžích.

Nejlepší umístění z českých závodníků zaznamenala v prvním závodu sezony Petra Nováková, která dojela 48., hned příčku za ní obsadila její reprezentační parťačka Karolína Grohová, které se tak v Ruce nepodařil zopakovat loňský bodový úspěch. V hlavním závodě vyhrála švédská závodnice Stina Nilssonová před norským duem Maiken Casperen Fallaová a Heidi Wengová.

Z českých mužů byl nejrychlejší Michal Novák na 53. místě, Aleš Razým byl 65., Jakub Gräf obsadil 85. příčku a Petr Knop dojel 88. Finále ovládl Nor Paal Golberg, druhý skončil Calle Halfvarsson ze Švédska a pro třetí místo si dojel další Nor Johannes Hoesflot Klaebo.

Už zítra je ve finském středisku Ruka na programu další závod. Ženy pojedou 10 km klasicky, muže čeká porce 15 km. Na start se opět postaví šest českých závodníků, kteří jeli dnešní sprint. K nim se však navíc přidá i Lukáš Bauer, jehož čeká první svěťákový start v nové sezoně.

Ten do Finska dorazil v polovině týdne jako první z české výpravy a na svůj úvodní závod sezony už je řádně natěšený. "Celá příprava s mým týmem byla výborná a rád bych to teď potvrdil výsledkem v závodě. I když poslední závod na soustředění, které si tak pochvaluju, byl také v klasice a vůbec nám nevyšel z důvodu problémů s mazáním. Mrzí mě to, protože to byla taková kaňka na jinak výborném soustředění. Ale o to víc to chci teď v Kuusamu napravit," řekl Bauer.