I v klasickém sprintu dokázala Petra Nováková postoupit a v 5. etapě Ski Tour Canada brala 24. místo

3 min 42 s

Třetí sprint a třetí postup. Jako by Petra Nováková v Kanadě zapomněla na sprinterské trápení v letošní sezoně, ve které se jí až do posledního podniku Světového poháru nepodařilo probojovat do rozjížděk. Po dvou postupech v bruslařském sprintu se jí to v úterý povedlo i klasickou technikou a opět si zajela čtvrtfinále, když v kvalifikaci obsadila dělené 25. místo. V celkovém pořadí si po vyřazení ve čtvrtfinále ještě polepšila, když brala 24. příčku. Martin Jakš ani Lukáš Bauer z kvalifikace nepostoupili a skončili na 49., respektive 65. místě.

Ski Tour Canada se na svou druhou polovinu přestěhovala na západní pobřeží, konkrétně do Canmore, kde v úterý panovalo výrazně teplejší počasí než v prvních 4 etapách. Přelet ani změna teploty, která se vyšplhala nad nulu, ale nenarušily postupovou sérii Petry Novákové, která se poprvé v sezoně probojovala i do rozjížděk klasického sprintu.

Ve čtvrtfinále česká reprezentantka narazila na dvě pozdější finalistky, Kylonenovou a Digginsovou, do semifinále se pak ze třetí rozjížďky dostala také Caldwellová. Petra Nováková dojela pátá a v celkovém pořadí obsadila 24. místo. Vítězkou se stala již jasná držitelka malého křišťálového glóbu Maiken Caspersen Fallaová.

Triumfem v poslední sprintu sezony se blýskl i celkový vítěz mezi muži, Ital Federico Pellegrino. Lukáš Bauer i Martin Jakš skončili v kvalifikaci a zítra je čeká v Canmore skiatlon, do kterého odstartují jako 33., respektive 48. muži celkového pořadí Ski Tour Canada. Petra Nováková před posledními třemi etapami drží výbornou 14. příčku.