Hančův memoriál ovládli Petr Knop a Kateřina Beroušková

2 min 58 s

Sezona završena, mistrovské tituly rozdány. Poslední závody mistrovství České republiky a Českého poháru dospělých a dorostu v běhu na lyžích na Horních Mísečkách ovládli Petr Knop a Kateřina Beroušková.

Tečku za sezonou obstaraly závody na Horních Mísečkách. Mistrovství České republiky v běhu na lyžích uzavřel tradiční Hančův memoriál, kterého se zúčastnili ti nejlepší tuzemští závodníci. Na dlouhé trati se nejlépe vedlo Kateřině Berouškové, která třicetikilometrový závod zvládla v čase 1:24:07. Na stupních vítězů jí doplnily stříbrná Klára Moravcová a bronzová Anna Sixtová.

Na padesátce mužů si pro mistrovský titul dojel Petr Knop. Do cíle dorazil za 2:07:01 před svými reprezentačními parťáky – druhým Jakubem Gräfem a třetím Martinem Jakšem. „S dnešním závodem jsem velmi spokojený. Porazil jsem Jakšíka, to je vždycky velké plus. Jelo se mi dobře, měl jsem výborně připravené lyže. Jsem moc rád, že jsem předvedl dobrý výkon, a úspěšně tak završil sezonu,“ pochvaloval si Knop.

Mezi juniory vyhrál závod na třicet kilometrů Vladimír Kozlovský, juniorkám na patnáctikilometrové trati kralovala Zuzana Holíková. V kategorii staršího dorostu vládli Barbora Havlíčková a Tomáš Dufek, mezi závodníky do šestnácti let vyhráli Marie Rysulová s Martinem Kočandrlem a v kategorii U15 dominovali Tereza Prokešová s Jakubem Sládkem.