Češi na padesátce v Oslu na body nedosáhli, Razým se rozloučil 49. místem

3 min 51 s

Předposlední víkend Světového poháru v norském Oslu nepřinesl českému týmu bodovaná umístění. Na trati padesát kilometrů volně si nejlépe vedl Petr Knop, který skončil na 43. místě. Aleš Razým se v posledním mezinárodním závodě své kariéry rozloučil 49. místem.

Z českých běžců na lyžích se v sobotním závodě v Oslu na padesát kilometrů volně podařilo nejlépe umístit Petru Knopovi na 43. pozici. „Ze začátku jsem jel hodně vepředu a snažil se udržet tempo s nejlepšími. Bohužel jsem si tam asi zbytečně vyměnil lyže a skupina mi ujela. Pak mě ještě začaly chytat křeče,“ popisoval trápení při závodě Knop. „S výkonem jsem ale spokojený. Myslím, že jsem ze sebe nedokázal vydat víc. Dal jsem do toho všechno, poslední kolo jsem viděl úplně černě,“ řekl. „Jsou to ale super zkušenosti a příště už to třeba vydržím,“ dodal se smíchem Knop.

Aleši Razýmovi, pro kterého byl sobotní závod zároveň posledním na mezinárodní úrovni v kariéře, se nepodařilo podle jeho představ dosáhnout na body a obsadil 49. pozici. Michal Novák přijel hned za Razýmem na 50. příčce.

Po vyrovnaném finiši se nakonec vítězem distančního závodu stal Švýcar Dario Cologna, druhý skončil Nor Martin Johnsrud Sundby a trojici nejlepších uzavřel Rus Maxim Vylegžanin.

Zítra je v Oslu na programu závod žen na třicet kilometrů volně, do kterého měla původně startovat Kateřina Beroušková. Z důvodu nemoci však v neděli nenastoupí, a závod se tak pojede bez české účasti.

Příští víkend 16. až 18. března proběhne poslední zastávka Světového poháru ve švédském Falunu. Na programu bude kromě sprintu také 10/15 kilometrů klasicky s hromadným startem a stíhací závod na 10/15 kilometrů volně.