Björgenová ovládla i klasickou desítku. Beroušková znovu v elitní třicítce

3 min 23 s

Další suverénní výkon a další zlato. Legendární Norka Marit Björgenová ovládla na mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti závod na deset kilometrů klasicky a dojela si už pro svůj šestnáctý nejcennější kov v kariéře. Kateřina Beroušková znovu skončila mezi nejlepší třicítkou, obsadila 28. příčku.

Příjemným překvapením českého běžeckého lyžování na mistrovství světa je zatím Kateřina Beroušková. Pětadvacetiletá závodnice, která si v Lahti odbývá svou premiéru na světovém šampionátu, si po 27. pozici ve skiatlinu připsala druhé umístění v elitní třicítce. Beroušková startovala do závodu hned jako druhá a vybojovala 28. místo.

Její reprezentační kolegyni Kateřinu Smutnou čekala v Lahti obnovéná premiéra v české kombinéze. Vzhledem k jejímu bývalému angažmá v Rakousku závodila na mistrovství světa za Česou republiku po dlouhých čtrnácti letech. Zkušené závodnici, která se specializuje na laufy a vyhrála posledních pět podniků seriálu dálkových běhů Ski Classics, však závod na 10 kilometrů klasicky příliš nevyšel. Smutná skončila tři příčky za Berouškovou, tedy na 31. místě.

Další kapitolu ve své hvězdné kariéře dnes napsala Marit Björgenová. Legendární norská běžkyně na lyžích si po vítězství v sobotním skiatlonu naprosto suverénně počínala také v dnešním závodě. Byla nejrychlejší na všech mezičasech, průběžně svůj náskok zvyšovala a dojela si už pro svou šestnáctou zlatou medaili. Druhé Švédce Charlotte Kallaové Björgenová nadělila 41 sekund, bronzovou medaili získala další norská závodnice Astrid Jacobsenová.