Běžci na lyžích na SP v Planici nepostoupili ve sprintu z kvalifikace

4 min 17 s

Další zastávka Světového poháru ve slovinské Planici nepřinesla českým běžcům na lyžích body. V sobotním klasickém sprintu se z žen nejlépe umístila Karolína Grohová na 44. pozici a z mužů Miroslav Rypl na 49. příčce.

Ve slovinské Planici se v sobotu konal další závod Světového poháru. Sprintu klasicky se zúčastnili čtyři čeští závodníci Miroslav Rypl, Aleš Razým, Karolína Grohová a Kateřina Beroušková, ani jednomu se však nepodařilo probojovat do rozjížděk.

Na start klasického sprintu se postavily dvě české závodnice, a to Karolína Grohová, která dojela na 44. místě a Kateřina Beroušková na 48. pozici. „Z dnešního výkonu jsem měla mnohem lepší pocity než předchozí víkend na mistrovství České republiky. Stále se ale výkonností nacházím úplně jinde, než bych si představovala. Trať byla velmi dlouhá a obtížná, hodně mě podržely lyže, které jsem měla opravdu perfektně připravené,“ řekla Grohová.

Vítězkou klasického sprintu se stala Švédka Stina Nilssonová, druhá se umístila Norka Kathrine Rolsted Harsemová a třetí skončila její krajanka Maiken Caspersen Fallaová.

Z mužů si nejlépe vedl Miroslav Rypl, který skončil na 49. místě. „Byl to první závod, kdy bylo opravdu krásné počasí a pevná stopa. Areál je navíc moc pěkný, závodit tady je prostě fantastické,“ pochvaloval si výborné podmínky Rypl. „Závod se mi podařilo velmi dobře rozjet, jel jsem na dobré umístění. Před sjezdem na stadion jsem měl ale úplně kožené nohy a v poslední zatáčce něco ztratil. I přesto to hodnotím jako velmi dobré rozjetí do zítřejšího závodu a doufám, že se to zítra povede,“ uvedl Rypl. Druhý český zástupce Aleš Razým obsadil 53. pozici.

Svou dominanci v této sezoně opět potvrdil Nor Johannes Hoesflot Klaebo, druhý dojel další norský závodník Emil Iversen a na třetím místě skončil Švéd Teodor Peterson.

V neděli závodníky čeká 10/15 kilometrů klasicky. Poté se přemístí na poslední zastávku Světového poháru do rakouského Seefeldu, kde se bude příští rok konat mistrovství světa.