Běžci mají první medaili z Univerziády. Karolína Grohová a Jan Šrail získali bronz v týmovém sprintu klasicky

3 min 4 s

Mimořádný úspěch si hned v úvodu 27. zimní světové univerziády připisují čeští běžci na lyžích. V mixovaném týmovém sprintu klasicky byli vidět především Karolína Grohová s Janem Šrailem, kteří obsadili třetí příčku. Šestí byli navíc Sandra Schützová a Daniel Máka.

Karolína Grohová se blýskla už v první soutěži letošní Univerziády, kterou byl nedělní individuální sprint volně. Čtyřidvacetiletá studentka liberecké Technické univerzity v něm skončila pátá, jen o šest příček níž ve výsledkové listině figurovala Grohové reprezentační kolegyně Sandra Schützová.

Obě české závodnice zaznamenaly další skvělý výsledek o den později, když se svými závodními kolegy Janem Šrailem a Danielem Mákou pronikly do elitní desítky v klasickém týmovém sprintu. Grohová se Šrailem při něm na vítěznou ruskou dvojici Nikolajevová-Gafarov ztratili necelých pět vteřin. Druhá byla ruská štafeta II.

Sandra Schützová si s Danielem Mákou připsali vynikající šestou příčku se ztrátou necelé půl minuty.

Zimní světová univerziáda 2015 probíhá v nezvyklém formátu, a to ve dvou různých termínech a ve dvou zemích. Soutěže v běhu na lyžích, severské kombinaci, skoku na lyžích a biatlonu hostí v termínu 24.1. - 1.2. slovenské Štrbské Pleso, zatímco všechny ostatní disciplíny včetně alpského a akrobatického lyžování a snowboardingu se uskuteční v termínu 4. - 14.4. ve španělské Grenadě a Sierra Nevadě.