×
Beroušková si připsala životní výsledek. Na SP v Lahti dojela osmnáctá

Beroušková si připsala životní výsledek. Na SP v Lahti dojela osmnáctá

04.03.2018

Světový pohár v běžeckém lyžování ve finském Lahti pokračoval nedělní distancí klasicky. Skvělý výkon předvedla Kateřina Beroušková, která 18. místem zaznamenala nejlepší výsledek v kariéře.

Do dalšího závodu Světového poháru v Lahti nastoupilo pět českých reprezentantů. Na patnácti kilometrech klasicky se představili Miroslav Rypl, Michal Novák a Jonáš Bešťák. Ženy jely o pět kilometrů kratší trať a výbornou formu opět potvrdila Kateřina Beroušková, která si na 18. pozici vyjela životní výsledek. Petra Nováková obsadila 49. příčku. „Na desítku jsem se strašně těšila, protože se jela klasika a ta mi vyhovuje. Nadšení do závodu podpořily hlavně dobré vzpomínky z mistrovství světa,“ uvedla Beroušková. „Od začátku se mi jelo fakt dobře, přišlo mi to docela snadné, asi tím, že tady po každém kopci vždy následuje sjezd. Navíc mě podpořily lyže, které jsme měly úplně perfektní jak na stoupání, tak sjezd, prostě bylo o co se opřít,“ chválila práci servisu.

„Musím říct, že mi ten závod dneska hodně sedl. Trošku mě mrzí, že jsem v posledním kolečku špatně vyjela zatáčku a ztratila tam nějaké cenné vteřinky. Jsem ale strašně spokojená a vlastně se mi poprvé v životě podařilo být do dvacítky,“ řekla nadšeně Beroušková. „Sice si teď říkám, že na desítku to byl kousek, ale co bych za to dala před závodem. Kdyby mi tohle někdo nabídl, tak bych to nebrala jen všemi deseti, ale všemi dvaceti rovnou,“ smála se.

Na patnácti kilometrech klasicky si z českých závodníků vedl nejlépe Miroslav Rypl na 52. místě. „Bylo to pro mě trochu zvláštní, ještě minulý týden jsem měl zdravotní problémy při závěrečné padesátce na olympiádě a ani dnes se mi nejelo ideálně. Jako bych měl nějakou klapku, nedokázal jsem se srovnat v tempu, nemohl zrychlit,“ popisoval trápení při závodě Rypl. „Měli jsme ale fantasticky připravené lyže, které mě podržely. Ve výsledku to nehodnotím jako úplný propadák, ani jako úspěch, prostě takový průměr,“ uvedl. „Uvidíme, jestli se do konce zimy ještě rozzávodím a dosáhnu nějakých lepších výsledků,“ dodal Rypl. O pouhou vteřinu za Ryplem dojel Michal Novák, což mu stačilo na 54. místo. Jonáš Bešťák obsadil 64. pozici.

Distanci ovládla domácí závodnice Krista Pärmäkoskiová, druhá skončila Ruska Natalia Nepryaevová a třetí Norka Marit Björgenová. Patnáctku vyhrál Kazach Alexey Poltoraninm, za ním se umístil Rus Alexander Bolšunov a Fin Iivo Niskanen.

Dalším dějištěm Světového poháru je norský Drammen. Tam závodníky čeká 7.března pouze jeden závod, a to klasický sprint.

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři