×
Reprezentace
V distančním závodě SP Češi na body nedosáhli

16.12.2018

Nedělní závod Světového poháru ve švýcarském Davosu tentokrát českému týmu nové body nepřinesl. Nejvýše se umístila Kateřina Razýmová, která po smolném pádu ve výborně rozjetém závodě obsadila 45. místo. Michalu Novákovi se nepodařilo zopakovat včerejší výkon a skončil na 70. pozici.

První body ve SP pro Michala Nováka! Ve sprintu volně obsadil 24. pozici

15.12.2018

Další zastávka Světového poháru ve švýcarském Davosu a první body pro český tým! Michal Novák ve sprintu volnou technikou obsadil 24. pozici.

O víkendu další závod SP v Davosu, ale i Velká cena Jilemnice

14.12.2018

Švýcarský Davos hostí další zastávku Světového poháru. Český tým se zde představí ve dvou závodech, a to sprintu a distanci na 10/15 kilometrů obojí volnou technikou. O víkendu zároveň proběhne již 25. ročník Velké ceny Jilemnice na Horních Mísečkách, jenž je součástí mezinárodních závodů FIS.

Norové suverénně ovládli domácí štafety v Beitostolenu

09.12.2018

První štafetové závody aktuální sezony suverénně ovládli Norové. Podnik Světového poháru v Beitostolenu vyhráli domácí závodníci jak mezi muži, tak mezi ženami. Česká čtveřice mužů skončila patnáctá, naše závodnice do štafety nenastoupily.

Michal Novák útočil na elitní třicítku. V Beitostolenu skončil 34.

08.12.2018

Michal Novák znovu útočil na body. V závodě na 30 kilometrů volným stylem v rámci třetího podniku Světového poháru v norském Beitostolenu obsadil 34. příčku. Druhý český běžec na lyžích Petr Knop závod nedokončil. Jediná Češka ve startovním poli Kateřina Razýmová na volné patnáctce skončila sedmačtyřicátá.

V Beitostolenu jsou na programy závody volně i první štafety

06.12.2018

Norský Beitostolen přivítá během nadcházejícího víkendu další dva závody Světového poháru běžců na lyžích. Poprvé v sezoně se pojedou štafety, muži nastoupí ve složení Jonáš Bešťák, Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner, štafeta žen kvůli zdravotním problémům startovat nebude. V sobotních individuální závodech pojedou Kateřina Razýmová, Michal Novák a Petr Knop.

Minitour v Lillehammeru završily triumfy domácích. Razýmová skončila 48.

02.12.2018

Závěr minitour Světového poháru v norském Lillehammeru ovládli domácí závodníci. Nedělní stíhačky na 10 a 15 kilometrů klasicky vyhráli Therese Johaugová a Didrik Tönseth. Oslabená česká reprezentace nebodovala. Nejlepší umístění si připsala Kateřina Razýmová, která skončila na 48. pozici.

Michal Novák v Lillehammeru zlomil lyži. Petra Nováková kvůli zranění odjíždí domů

01.12.2018

Minitour v rámci Světového poháru běžců na lyžích v Lillehammeru pokračovala v sobotu distančními závody volným stylem. Na start už se nepostavila Petra Nováková, která kvůli svalovému zranění odcestuje zpět do České republiky. Smůlu si vybral také její bratr Michal Novák, jenž slušně rozjetý závod nedokončil kvůli zlomené lyži. Zbylá česká trojice na body nedosáhla. Kateřina Razýmová byla 52., Petr Knop skončil na 65. místě a Adam Fellner o dalších patnáct příček za ním.

Na úvod lillehammerské minitour byla z Čechů nejlepší Razýmová. Ve sprintu skončila 48.

30.11.2018

Čeští běžci v úvodním závodě druhého podniku Světového poháru na body nedosáhli. Ve sprintu volně se v norském Lillehammeru nepodařilo žádnému českému zástupci probojovat z kvalifikace. Nejblíže elitní třicítce byla Kateřina Razýmová, která obsadila 48. místo.

Světový poháru běžců pokračuje v Lillehammeru. Na startu pět Čechů

29.11.2018

Boj o první body nové sezony pokračuje v Lillehammeru. Norské středisko přivítá minitour Světového poháru běžců na lyžích, která začne pátečními sprinty. Na startu se představí pětice českých závodníků, k Petře Novákové, Kateřině Razýmové, Michalu Novákovi a Petru Knopovi se připojil Adam Fellner.

První distanční závody sezony bez bodu. Nejblíže byl 38. Novák

25.11.2018

Úvodní podnik nové sezony Světového poháru body pro české barvy nepřinesl. V nedělních distančních závodech klasicky ve finské Ruce byl nejblíže bodované třicítce Michal Novák, který skončil na 38. místě. Petra Nováková obsadila 48. příčku.

Šellerovi a Novákovi v Ruce těsně unikl postup do finále sprintu

24.11.2018

Hned v úvodu sezony si čeští běžci na lyžích vybrali porci smůly. V kvalifikaci úvodního sprintu, který ve finské Ruce odstartoval seriál Světového poháru, obsadili Luděk Šeller s Michalem Novákem první dvě nepostupové pozice. Mezi ženami se Kateřina Razýmová a Petra Nováková seřadily na 51. a 52. příčce.