Reprezentace
Havlíčková na Zlaté lyži opět vítězí, Rypl mistrem republiky

14.01.2018

Havlíčková znovu na bedně! Poslední závod o Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě na 10 a 15 kilometrů klasicky s intervalovým startem si podmanili Miroslav Rypl a Barbora Havlíčková. Havlíčková tak na Zlaté lyži obdržela již druhý mistrovský titul, zatímco Ryplovi se po druhém místě v sobotním sprintu tentokrát podařilo dosáhnout na vítězství.

Sprint na Zlaté lyži ovládli Poláci, mistry ČR Kožíšek s Beranovou

13.01.2018

Sobotní sprint v rámci závodů Zlaté lyže v Novém Městě na Moravě vyhráli polští závodníci Pawel Klisz a Monika Skinderová. Druhá místa a zároveň tituly mistrů České republiky vybojovali Dušan Kožíšek a juniorská závodnice Tereza Beranová.

Havlíčková s Fellnerem vítězi prvního závodu o Zlatou lyži

12.01.2018

O překvapení se v pátek v prvním závodě o Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě postarala starší dorostenka Barbora Havlíčková. Té se i přes nízký věk podařilo zvítězit na 10 kilometrů volně, a porazit tak konkurentky nejen v kategorii juniorek, ale také dospělých. Z mužů na 15 kilometrů dlouhé trati vyhrál Adam Fellner.

Nováková s Jakšem zdolali Alpe Cermis, na Tour de Ski oba v TOP 20

07.01.2018

V neděli vyvrcholil 12. ročník Tour de Ski v italském Val di Fiemme stíhacím závodem volně. Po zdolání náročného výjezdu po sjezdovce na vrchol Alpe Cermis, si pro nejlepší umístění z českých závodníků přijela Petra Nováková, která v celkovém pořadí Tour obsadila 13. pozici. Martin Jakš dojel na 16. místě.

Jakš si vyjel zatím nejlepší výsledek v letošní Tour, Nováková s Knopem v TOP 30

06.01.2018

V předposledním závodě Tour de Ski v italském Val di Fiemme se opět zadařilo Martinu Jakšovi. Na distanci klasicky s hromadným startem dojel na 17. pozici, což je zatím jeho nejlepší umístění v seriálu letošní Tour. Top třicítku se podařilo uzavřít Petru Knopovi. Petra Nováková v silné konkurenci obsadila 26. příčku.

Jakš bere na Tour de Ski další body, Novákové vypla lyže

04.01.2018

V dalším závodě Tour de Ski v německém Oberstdorfu, se v závodě na 15 km volně podařilo Martinu Jakšovi získat další body umístěním na 30. pozici. Petře Novákové v dobře rozjetém závodě v posledním kole vypla lyže. Velkou ztrátu dokázala trochu dohnat a nakonec obsadila 31. příčku.

Nováková na Tour de Ski v TOP 10, Jakš opět na bodech!

01.01.2018

Tour de Ski Novákové svědčí! Ve stíhacím závodě volnou technikou původně startovala ze 14. místa, ze kterého se jí nakonec povedlo předjet některé konkurentky a vyšvihnout se o pět míst na 9. příčku! Na body se dostal také Martin Jakš, který obsadil 28. pozici.

Nováková ve druhém závodě Tour de Ski opět na bodech!

31.12.2017

Opět o několik příček výš! Petře Novákové se povedlo ve druhém závodě Tour de Ski na 10 kilometrů klasicky vybojovat 14. místo. Oproti sobotnímu sprintu si v nedělní klasice polepšila o tři pozice. Nejlepším z českých reprezentantů byl Martin Jakš na 31. pozici, kterému bodované umístění uteklo o šest desetin sekundy.

Skvělý vstup českých běžkařů do Tour de Ski! Sourozenci Novákovi v TOP 30!

30.12.2017

Parádní úvod Tour de Ski v podání sourozenců Novákových! Petře Novákové a jejímu bratrovi Michalu Novákovi se v prvním sobotním sprintu volnou technikou ve švýcarském Lenzerheide podařilo postoupit z kvalifikace. V následujících rozjížďkách Petra dosáhla na 17. příčku, Michal si poprvé v životě vyjel body a obsadil 29. místo!

Běžci na lyžích v čele s Jakšem a Novákovou míří na Tour de Ski

28.12.2017

Česká reprezentace se ve čtvrtek vydala vstříc již 12. ročníku populárního etapového závodu v běžeckém lyžování Tour de Ski. V čele osmičlenného družstva se po krátké pauze opět objeví ostřílený Martin Jakš a Petra Nováková, která po vyléčení zraněné kyčle rozjela sezonu v rámci závodů Světového poháru na jedničku.

Norky potvrzují svou dominanci. Češi na body tentokrát nedosáhli

17.12.2017

Čtvrtý podnik Světového poháru v italském Toblachu byl zakončen stíhacím závodem na 10/15 kilometrů klasicky. Závod klasickou technikou si poprvé od zranění odbyla Petra Nováková, která se z Čechů umístila nejlépe a to na 38. pozici. Svou dominanci ukázaly norské závodnice, které s přehledem obsadily umístění top 5.

Nováková v závodě SP v Toblachu opět na bodech!

16.12.2017

V dalším závodě Světového poháru v italském Toblachu, se na trati 10 kilometrů volně nejvíce zadařilo Petře Novákové. Ta si v nabyté konkurenci dojela pro 27. místo a připsala si tak na své konto další body.